Moj vrt

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

27. avg 2016 12:38

današnji 20 minutni obhod vrta - njive (veliko je ostalo še tam). Če je kdo iz okolice Cerkelj na Gor, lahko dobi nekaj paradižnika, ker mi ostajajo. Pa še igra narave - Miki miška z ene strani črna, z druge rdeča

 

http://www.mojalbum.com/tajda

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

20. sep 2016 8:51

mene pa zanima,kako vam kaj kaže na vrtu meni bo vsa endivija zgnila pa radič tudi

radič sem sejala 2x,komaj kakšen je prišel ven,potem sem kupila nekaj flanc in nekaj flanc endivije-

vse lepo zrastlo,glave radiča krasne potem pa v enem tednu vse gnilo,kar pa ni zgnilo so napadle gosenice

paprike so bile bolne,sem jih pošpricala pa ni bilo kaj dosti bolje,potem pa so zbezljale in so skoraj meter visoke in nekaj jih je gor-v bistvu so začele delati šele avgusta (rumena babura),zelena babura (kupljena) je pa taka,kot sem jo posadila,zrasla ni niti za cm

edino paradižnik je še kar obrodil pa fižol tudi

kaj takega na mojem vrtu še ni bilo,pa vrtnarim že ene 15 let

lep pozdrav

čebulka

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

20. sep 2016 9:18

Moj vrt si je po nedavni toči kar lepo opomogel. Sadike radičev in endivje sem porezala, štrucarja hitro porabila. Motovilec lepo raste, imam pa problem z radiči.

Sadike dobim pri tašči, njej začne takoj delat rdeče glavice, moj pa bezlja v luft z zelenimi listi. Vsaj trikrat ga moram porezat, potem pa šele proti zimi začne delat glavce. Zakaj tako pozno?

lartep

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. sep 2016 14:02

Očitno imaš drugo sorto, lartep, kaj drugega mi ne pride na misel.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. sep 2016 14:18

Tud pri meni letos moj vrtiček štrajka....v tisti visoki gredi imam blitvo od spomladi, endivijo, glavce radiča...tolk kilavo je vse....gnije, da to verjet ne morem....trgam une spodnje listke, čist nič ne raste....

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15172

20. sep 2016 14:36

Jaz pa sem letos pobrala ogromno fižola, paradajz pod streho se je obnesel za precej omake in solate ( ene 10 kg),endivijo poletno bomo skoraj pojedli, je tudi spodaj rjava postala, nova pa je super, lepo napreduje. Ostala pa mi še raste- jo imam pa pod loki in kopreno. Bučk in kumar sem imela veliko, paprike tudi ( letos sem sadike kupila v Merkurju - zelo lepe), mi pa rjavi zelena, por je tudi nekam siv. Korenje je lepo delalo, nato pa se je osušilo in zelo malo pridelka. Blitva je velika, varadžinsko zelje je tudi lepo, okra tudi. Edino pesa pa štrajka.

Se pa črna redkev lepo debeli, brstični ohrovt pa je že konkreten. 

Po moje je pri radiču sorta, moja mami pravi, da ga tudi večkrat poreže, če preveč podivja. Jaz imam šele sedaj konkretno zrele radiče posajene poleti, novi pa bodo vprašanje kdaj godni. Po moje so te spremembe, enkrat hladno, drugič vroče, da v vrtu ne bo nič več kot smo bili vajeni. 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. sep 2016 11:09

Srečna Trixi, najbolj sem ti fauš (pa ne čisto zares) fižola. Jaz letos čista nula. Eno ogromno zelenje, gor nič.

Gnije pa mi paprika, pa tudi ne vem zakaj. Jo imam v loncih in pod streho, tako da zalivanje kontroliram.

Na visoki gredi imam dve sadiki kodrolistnega ohrovta, tistega, ki mu trgaš liste in raste v višino neprestano. Sedaj je velik že več kot pol metra. Samo jaz ne vem, kaj naj z njim. Verjetno bi tudi prezimil. Zasede mi veliko prostora in bi ga najraje populila pa ajd v kompostnik.

Drugo leto bom skrbneje načrtovala kaj zasaditi.

kara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. sep 2016 12:02

kara je napisal/a:

Na visoki gredi imam dve sadiki kodrolistnega ohrovta, tistega, ki mu trgaš liste in raste v višino neprestano. Sedaj je velik že več kot pol metra. Samo jaz ne vem, kaj naj z njim. 


kara

Nikar ga ne izpuli.  Liste lahko uporabiš namesto zelja za vse priloge ali juhe. Moja znanka ga stalno uporablja namesto špinače, ker prave iz zdravstvenih razlogov ne sme. 

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15172

21. sep 2016 22:48

Kara, jaz sem lani pred zimo tudi kodrolistni ohrovt blanširala in zamrznila....Pa čisto brez veze, ker zdrži čez zimo. Uporaben je tako v smutijih, kot v prilogah, juhah, solatah...le izkoristi to dobroto.

Je pa vrt vsako leto enim uspešen, drugim ne...Morda sem imela letos srečo s termini sajenja, kaj pa vem...aha lani sem vse z vilami obrnila, pa kompost dodala, morda pa je le en učinek....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

22. sep 2016 11:16

> kodrolistnega ohrovta,

> Samo jaz ne vem, kaj naj z njim.

Zeljanica, le da se namesto špinače uporabi zelje, lahko se uporabi mešano zelenjavo, npr. korenček.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti