Moj vrt

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. avg 2016 6:56

rimljanka je napisal/a:
Mišljeno morda ne, bere pa se. In, ker se živali ne morejo braniti osebno, jih moramo pač mi. Vsaka ima svoje mesto v biosferi in večina jih dlje naseljuje ta planet kot vrsta, ki ji pripadamo in ki si praviloma neupravičeno jemlje pravice, ki ji ne pripadajo (žal si dolžnosti ne, čeprav ji tudi pripadajo).

rimljanka

Verjetno se res ni tako bralo, zato ne gre soditi človeku, ampak se pač pogovarjati.

 

Vem, da ima vsako bitje svojo vlogo. Vem. Vem tudi, da s posegi v naravo sami vplivamo na ekosistem, bioritem.

Ampak ukrepanje pa je obširno.

Nekatera bitja se lahko branijo sama. Nekatera žal ne. Isto je pri ljudeh. Zlorabe se dogajajo tekom širnega sveta tako pri živalih, kot pri ljudeh, na katere tudi pogosto pozabljamo. Tudi ljudi je že zdavnaj preveč, industrije, vsega, kar uničuje bit sveta.

Jaz vem, da s tem posegam v naravo. Vem pa, da tudi tisti, ki bo šel zaradi okel ubit slona, po možnosti vodjo kardela. Itd itd.

 

Ne bom o tem zdaj tu, ker bo temo speljalo v povsem druge vode, tako da ostajam pri vrtičkarstvu in gledam trenutno megleno vreme zunaj, ki ni prijetno, a mi ponuja možnost, da ker sem ta vikend sama in frej, pa ne dežuje, da končno v naravo presadim eno svojo lončnico.

 

NutellomAnka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. avg 2016 7:12

Mogoče še niste videle(i) v živo sršenjega gnezda, tako da s sliko (ki je žal slabše kvalitete) lažje ponazorim, česa sem se prestrašila in zakaj skrb, kako se lotiti problema

 

NutellomAnka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

20. avg 2016 13:45

Zanimiva tvorba, še nisem videla :o.

Life is war against boredom~

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. avg 2016 7:02

Anka,če odmislim vse nevšečnosti ki so pač zraven-je tole en tak čudovit izdelek .

Pri nas so sršeni kar redno in vsako leto začnejo z izgradnjo svoje umetnine tik nad vrati terase.

Njihova gradnja je izredno hitra in gradita ponavadi 2 .Sicer potem to gnezdo zgodaj zjutraj odnesemo stran saj ga na terasi kjer smo več ali manj cel dan res ne želimo.V 1 dnevu je njegov premer okol 7cm.

 

Nedolgo nazaj pa so v svetovalni oddaji na nacionalnem radiu svetovali takole:tega ne počnite sami ampak pokličite pristojno službo ki se s  tem problemom zna rokovati.

Torej če misliš da je tole malo velik zalogaj za tebe potem jih res pokliči v izogib kakšni dodatni nesreči.

Na 112 ti bodo vedeli svetovati ali poslali nekoga ki bo tole gnezdo brez posledic za tebe ali tvoje domače odstranil.

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. avg 2016 10:56

Včeraj sem kupila sprej in se danes zjutraj lotila ga uporabit. Na rezultat dela bom počakala, ne upam takoj it gledat v bližino, kaj se dogaja.

Glede na razburjenost sršenov si pa niti slučajno ne predstavljam odganjanja in omamljanja mrčesa z dimom, ker jih ni malo, pa še gnezdo se nahaja v zaprtem prostoru.

Gasilci se menda s tem ne ukvarjajo, edino če se bi z njimi individualno dogovorila, seveda je storitev plačljiva. 

In pa opcija je tako, kot je napisala mišizmoke, Zavod za zdravstveno varstvo Maribor, Oddelek za dezinfekcijo, dezinsekcijo in deratizacijo, seveda je storitev ravno tako plačljiva. Če moj jutranji ekspreminet ne uspe, se bom poslužila tega ali pa poiskala v bližini kakšnega čebelarja.

 

Sršenovo gnezdo pa me je z obliko tvorbe res presenetilo. V notranjosti pa se skriva podobna tvorba, kot od os.

 

NutellomAnka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. avg 2016 11:04

anka je napisal/a:

Glede na razburjenost sršenov si pa niti slučajno ne predstavljam odganjanja in omamljanja mrčesa z dimom, ker jih ni malo, pa še gnezdo se nahaja v zaprtem prostoru.

NutellomAnka

Kako jih boš pa s prejem potem? Z dimom samo prižgeš par cigaret in pustiš v prostoru, medtme ko moraš biti s sprejem pa res v neposredni bližini, ali pač?

Life is war against boredom~

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. avg 2016 12:55

MiriBon je napisal/a:
anka je napisal/a:
Glede na razburjenost sršenov si pa niti slučajno ne predstavljam odganjanja in omamljanja mrčesa z dimom, ker jih ni malo, pa še gnezdo se nahaja v zaprtem prostoru.

NutellomAnka

Kako jih boš pa s prejem potem? Z dimom samo prižgeš par cigaret in pustiš v prostoru, medtme ko moraš biti s sprejem pa res v neposredni bližini, ali pač?

Life is war against boredom~

Dim bi glede na količino sršenov moral bit močan, kar pa v leseni baraki ne nameravam početi, sprej pa zadovoljuje iz razdalje 3-4m.

 

NutellomAnka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. avg 2016 12:58

Poskusiti ni greh, še zlasti ne, ker je verjetno majhen prostor, but ok :/



Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2016 12:59

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. avg 2016 13:13

Če bi želeli poizkusiti rešiti vsa živa bitja, je treba pričeti na vrhu, ukiniti industrijo, transport, izkopavanje dragih kamnov, kjer se uniči ogromno živeža, prenehati s sečnjo drv, prenehati segrevati domove in zmanjšati človeško populacijo, naprimer na način, kot jo imajo uvedeno na Kitajskem. Nazaj k naravi. Hodili bomo peč in ročno obdelovali površine. Ukiniti odlaganje smeti v morje. Na to kdo pomisli? Kaj se tam dogaja? Kako žival trpi?

Vem, da sem s tem vplivala na okolje, sem pa pomagala materi, da se ji kaj ne pripeti, ker ima tako močno alergijo na pike, torej najbolje da pusti rast gnezdo in s tem ogrozi še ostale vrtnarje okoli.

Nič ne rečem, lahko da so mirna bitja, ampak če sedi na nekem listu, ko ga primeš, se brani, samo primer.

Vem, kaj je tvoj point. Zavarovanje živali. Ampak treba se je potem zavzemati, da niti ena njiva ne bo nikdar več poškropljena, ker tam je mnogo organizmov. Da ne bo niti eno drevopodrto, ker mogoče na njem gnezdi ptica, itd itd.

Sama zelo redko kupujem kemikalije, tudi dom čistim tako, da če kupim čistilo, ga uporabljam redko, raje kis za vlaganje. A tudi če bi poklicala strokovno pomoč, bi oni ravnali, kot sem jaz. Šlo se mi je zavarovati sebe in ljudi okoli mene.

Razumem vse, rada imam naravo, zgrožam se, kaj se dogaja z njo, kako eni delajo z njo. In ravno mene si našla z zagovarjanjem narave in njenih bitij.

Treba je imeti rad ljudi in živali. Pa mnogi pogosto pozabljajo na ljudi.

Žal sem bila dolga z zapisom, žal je tema speljana izven glavne tematike, ampak našla sem nasvet in hvala, sem ga dobila.

Lp.

 

NutellomAnka

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. avg 2016 13:32

Naslov teme je MOJ VRT, prosim, vrnite se k temi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti