Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

21. sep 2016 22:48

Kara, jaz sem lani pred zimo tudi kodrolistni ohrovt blanširala in zamrznila....Pa čisto brez veze, ker zdrži čez zimo. Uporaben je tako v smutijih, kot v prilogah, juhah, solatah...le izkoristi to dobroto.

Je pa vrt vsako leto enim uspešen, drugim ne...Morda sem imela letos srečo s termini sajenja, kaj pa vem...aha lani sem vse z vilami obrnila, pa kompost dodala, morda pa je le en učinek....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. sep 2016 11:16

> kodrolistnega ohrovta,

> Samo jaz ne vem, kaj naj z njim.

Zeljanica, le da se namesto špinače uporabi zelje, lahko se uporabi mešano zelenjavo, npr. korenček.

rdkapica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

4. okt 2016 12:53

Zbiram izkušnje in ideje:

Katero zelenjavo je priporočljivo zalivati po listih (takrat, ko rastejo)?

Ali je kdo uporabil škropivo iz sode bikarbone za preprečevanje pepelaste plesni?

Mnenje, izkušnje?

rdkapica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. okt 2016 13:42

poleti navsezgodaj vključim zalivalnik, ki vodo šprica počez čez vse. Takrat ni velikega temperaturnega šoka, sonce liste hitro posuši, zemlja vpije več vode, ker ne izhlapeva sproti. Drugače pa zalivam vedno zemljo, razen pri solati. To lahko zalivaš tudi sredi dneva po listih, gre kasneje v cvet.

Škropivo iz sode bikarbone uporabljam vsako leto. Še ta trenutek imajo bučke lepo zelene liste, floks je ves cvetoč, radič je zdrav, verjetno bi bil tudi paradižnik, pa sem ga par dni nazaj populila. Uporabiti ga je treba že ko listi izgledajo samo sumljivo, ker pri zelo prizadeti rastlini ne moreš pričakovati čudežev.

Lisa

Moro  

član od: 2.6.2016

sporočila: 67

5. okt 2016 12:01

Pozdravljene/pozdravljeni kulinariki

jaz imam pa eno res veliko prošnjo za vse, ki ste imeli letos srečo, da ste iz vrečke mešanice kapucink zasadili med drugim tudi rdeče in rumene primerke in sicer meni je uspelo zasaditi samo oranžne primerke (ki so tudi zelo lepe) ampak res bi lepo prosila, če ima morda kdo kakšno seme rdeče ali rumene kapucinke odveč in bi ga bil pripravljen menjati za oranžno kapucinko (te namreč imam v semenu v izobilju) :D sama sem jih zasadila v balkonska korita ampak imam samo oranžne.

Lp, vsem

Moro

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2016 16:37

Samo majhno opozorilo. Ker se ne ve, kako se deduje barva cvetov pri kapucinkah, ni nujno, da bodo iz semen, zraslih na belocvetnih kapucinkah, zrasle belocvetne, vsaj ne samo belocvetne. Enako velja za oranžne. Predpostavljam, da so cvetele bele, oranžne in rdeče zadosti blizu, da so čebele lahko prenesle cvetni prah.

Da prihodnje leto ne bo razočaranja.

rimljanka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

5. okt 2016 20:21

rimljanka,res je meni so letos kapucinke kar same ven prišle po celem vrtu,ker lani nisem pobrala semena

predlansko leto leto sem kupila seme oranžne kapucinke letos so pa bile skoraj vse rumene

 

čebulka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

5. okt 2016 20:21

Jaz imam že par let domače seme za kapuinke, ki pa jih pri pobiranju nikoli ne ločujem po barvi. Vsako leto mi lepo rasejo in cvetijo, ker jih imam na bolj senčni strani, barve se pa vsako leto spreminjajo, tako da so od svetlo rumenoh do temno rdečih in pisanih. Čebeice naredijo svoje.

reza

Moro  

član od: 2.6.2016

sporočila: 67

6. okt 2016 8:37

Ahaaaa ooo, tega pa sploh nisem vedla  tole je pa super zanimivo glede barve. Hvala vsem za informacijo jaz jih bom zdaj vsako leto posadila, še posebej zaradi te informacije sedaj, ker je barva presenečenje vsako leto res so mi toliko prirastle k srcu, da si bom omislila še več korit kar sem opazila letos pri njihovem uspevanju je to, da so mi listi v avgustu porumeneli, čez en čas ne vem točno vzroka za to(predvidevam, da najbrž zaradi preveč sončne lege? ali ker sem preveč zalivala?)

lp,

Moro

Sporočilo je spremenil(a) Moro dne 06.okt 2016 08:46

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

6. okt 2016 9:41

O, to tudi jaz nisem vedela. Sem pa letos posadila precej kapucink in so bile vse sorte barv, le temno rdeče ne. Sem imela pa dve sorti nizko in visoko.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti