Moj vrt

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

21. jul 2016 18:46

Testeninca je napisala:

Paradižnike pa napada bolezen, vsakega moram pol stran odrezat

 

Pošpricaj jih z rastopino 1 liter vode in 1 aspirin, pri meni je pomagalo ko so začeli listi rumeneti in se je ustavilo.

 

 

reza

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. jul 2016 20:25

Ko se enkrat pojavi plesen v vsej svoji veličini(črna stebla) pomaga edino, da jih poruješ in pokuriš. Če je plesen na vejah in listih, pa pomaga samo kako škropivo, ki ga dobiš na izkaznico. Aspirin, soda, ... in podobni pripravki so le za preventivo. žal.

http://www.mojalbum.com/tajda

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. avg 2016 14:22

čoko je napisal/a:
Rimljanka,nisem in res so korenine bile skoraj brez zemlje. Bom šla zdaj izpulit nekaj sadik in zrahljala korenine,če je to vzrok, bo verjetno čez teden že razlika... Hvala!

čoko

Evo, poročam. Polovici sadik sem zrahljala korenine in jih ponovno posadila. Razlika po 2 tednih je bila izjemna. Žal so takoj nato prišle neke zelene gosenice in 2 debela polža, s skupnimi močmi so čez noč požrli vse, kar je zrastlo, uspela sem rešiti 2 mali glavici solate za nas...

Pa nič hudega, vsaka šola nekaj stane. Kmalu bom sadila nove sadike in zagotovo nikoli več ne bom pozabila zrahljati korenin... Hvala!

čoko

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. avg 2016 21:00

Drage vrtnarice, eno vprašanje za vas. Kako je pri vas z visokim fižolom ? Moj raste bujno ( zelenje), vendar je praktično brez cvetov. Ni mi jasno, kaj se dogaja. Sedaj bio ga moralo biti obilno, pa nikjer nič. Je res možno, da ga uničujejo ptice, ki pokljuvajo cvetove? Takšno razlago sem pred časom slišala, pa ne morem verjeti. Lani ga je bilo v izobilju, letos pa zgolj nizek fižol, ki pa še zdaleč ni tako okusen.

 

kara

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2346

7. avg 2016 21:09

Po mojih izkušnjah ima fižol neznansko rad vodo, če se zemlja pod njim posuši, takoj odvrže cvetove. Potem pa veliko časa rabi, da se spet pobere. Če pa je sproti redno zalit,  je stročja veliko.

Katrca11

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. avg 2016 21:56

kara, odvisno, katero sorto imaš.  Meravigiia di Venezia (beneški čudež) rad kasni in odpira cvetove šele v avgustu, še sploh, če raste bolj v senci. Kasni rad tudi jeruzalemčan. 

Cila

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

8. avg 2016 7:13

Imam tistega vijoličastega(nikakor se ne morem spomniti imena), ki je zgoden. Tudi suše ni bilo takšne, poleg tega vrt redno zalivam. Ptice pa se mi zdijo tudi čudni vzrok. Očitno bom letos brez pridelka. Škoda, ker obožujem stročnati fižol. Pa še eno super solato sem vložila lani. 

kara

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

8. avg 2016 7:45

Pri nas pa ravno za fižol pravijo, da se ga ne sme zalivati. Jaz sem prvo rundo nizkega fižola ravno v soboto poruvala - obrodila je zelo dobro. Tisto, ki sem jo sejala na začetku julija pa že tudi lepo cveti.

http://www.mojalbum.com/tajda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. avg 2016 9:47

kara je napisal/a:
Imam tistega vijoličastega(nikakor se ne morem spomniti imena), ki je zgoden. Tudi suše ni bilo takšne, poleg tega vrt redno zalivam. Ptice pa se mi zdijo tudi čudni vzrok. Očitno bom letos brez pridelka. Škoda, ker obožujem stročnati fižol. Pa še eno super solato sem vložila lani. 

kara

Za tega pa je čudno, da ti ni cvetel in rodil.  Edino, kar mi pride še na misel, je gnojenje - preveč dušika morda? Ne obupat, morda pa še bo. Kar zadeva ptice: poglej, če sploh ima nastavke za cvet. Če jih ima, kakšno vejico zaščiti pred ptiči in ti bo kmalu jasno. 

Cila

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

8. avg 2016 13:40

OK Cila, dober nasvet, hvala. 

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti