Moj vrt

Uf, jaz pa imam problem, ni ravno vrt, za rastline gre, verjetno zaradi suše listi rumenijo:

Na lokvanju so začeli rumenit, bolj je ogrožena tista rastlina ki ima dolge ozke liste ( vidno je na sliki ). Kaj naj naredim, to je verjetno zaradi suše, a bi pomagalo zalivanje, ali sem že prepozen, ali naj počakam dež?

ežoj

Ežoj hvala ker si me nasmejal

golubić

Ali koprena ščiti zelenjavo tudi pred soncem? Mislila sem, da je zelenjavi spodaj pod kopreno še bolj vroče.

Morda narobe mislim.

 

Migla

Narobe misliš, samo koprena ne sme biti povsem pritjena na tla in mora biti tudi dvignjena nad rastline. Koperna je prepustna za dež in zrak.

Enkrat konec julija sem sejala radič, takoj dala kopreno na loke, ki so na sredi grede kake 50, morda 60 cm nad tlemi in jo ob straneh samo toliko pritrdila, da je ni veter dvigoval in odpihnil. Vmes sem 2x zalila, v zadnje 14 dneh, prej je pa 2x malo deževalo in radič je zdaj velik več kot pedenj. No, plevel tudi, Danes zvečer bom poplela, prepulila in pokriula nazaj, jutri bo menda dež zalil. Še danes zjutraj (pa sem zalivala v nedeljo, se mi zdi), je med vrstami radiča malo vlažno. Če ne bi pokrila, dvomim, da bi sploh kak radič preživel to peko letošnjega poletja.

rimljanka

Ežoj ,pa daj zalij malo tisto travo ,če ne se ti čisto posuši.

Milži

Dve vprašanji: kako prisiliti radič, da bo začel delati rdeče glavce? Kar zeleni listi rastejo v luft, je to zaradi vročine?

 

Pa letos zelje tudi kar v luft, zelo pozno začne delati glave ali pa sploh ne, druga runda cvetače je kar znotraj nehala rasti.

Gledam po drugih vrtovih in začne zelje delati glavce kar takoj ob tleh, le nekaj je stranskih listov, jaz imam pa že skoraj grm pa glavco kot paradižnik.

lartep

lartep je napisal/a:

Dve vprašanji: kako prisiliti radič, da bo začel delati rdeče glavce? Kar zeleni listi rastejo v luft, je to zaradi vročine?

 lartep

Skrajšaj dan, podaljšaj noč, znižaj temeprature ....skratka, počakaj na jesen. Tako je naravno, kot zdaj radič počne. Očitno nisi sadila kake res zgodnje sorte, recimo Palla Rosa 1.

rimljanka

Po mojih izkušnjah radič ne mara vlage in ne vročine; prav zato ga zalivamo le, ko je res suho in zato oblikuje glavice ko je vreme bolj znosno, jesensko.

 

Ne morem si kaj, da vam ne bi pokazala moje koruze.....za dve in pol kokoši in dva petelina !

Jasno, da smo jo kdaj pa kdaj tudi zalili, ampak potok je čisto blizu in malo rekreacije tudi ne škodi.
  

Pozna kdo  kak mlin na Primorskem, kjer bi mi zmleli recimo 10 kg koruze?  Neverjetno me mika, da bi  po par desetletjih spet jedla polento iz domače moke. In to  lastne.

lp lučka

imam vprašanje glede zasaditve škarpe z rožami. Spredaj bom posadila katanaster, da bo prekril škarpo do tal. Zadaj imam narcise in tulipane ter nekaj maha. Ne vem pa kaj naj posadim, da bo cvetelo še od maja naprej, kajti narcise in tulipani v maju odcvetijo. Kakšen nasvet?

kleo

kleo je napisal/a:

imam vprašanje glede zasaditve škarpe z rožami. Spredaj bom posadila katanaster, da bo prekril škarpo do tal. Zadaj imam narcise in tulipane ter nekaj maha. Ne vem pa kaj naj posadim, da bo cvetelo še od maja naprej, kajti narcise in tulipani v maju odcvetijo. Kakšen nasvet?



kleo

Misliš panešpljico, Cotoneaster? Kaj si mislila z mahom? Če je mah, je vlažno, zemmlja zakisana. Je res mah ali morda kaj nejmu samo podobnega?

Jaz bi posadila rudbekije, zrastejo nekje do 50, 60 cm, odvisno od kvalitete prsti, zahtevajo sončno lego. Zacvetele bodo nekje konec junijna, cvetijo do zdaj, če je poletje bolj zmerno kot letošnje, še dlje. Samo, ko se bodo razrasle, ne bo tulipanov in narcis tam, boš morala malo paziti, da ti jih ne bodo čisto prerasle. Ampak se da, imamo tudi pri nas tako.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Izpostavljeno

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti