Spoznavna večerja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. nov 2008 9:52

Bi rekla, da je vse skupaj odvisno tudi od tega, za kakšne ljudi gre. Načeloma se sicer strinjam, da se moraš predstaviti takšen, kot si, ampak malce je  pa pri tem treba upoštevati tudi to, kakšni so ljudje, ki prihajajo, in to vsaj malo upoštevati pri pripravi večerje (kaj če je kdo vegetarijanec, kaj če kdo ne pije alkohola?) To pa binca21 najbolje sama ve. Kot tudi, ali bo kuhala z veseljem ali ji je to le obveza, ki sodi k spoznavanju.

 

Mi smo spoznavanje pripravili pri njemu doma, in sicer takrat, ko sva se odločila, da se poročiva. Zdajšnja tašča je pripravila klasično večerjo, po nekaj kozarcih vina je beseda še bolj stekla kot na začetku spoznavanja,  uradno spoznavanje staršev je uspelo v nulo.

 

Mamamia

 

 

mamamia

binca21  

član od: 3.11.2008

sporočila: 3

4. nov 2008 10:00

hvala usem za nasvete. vešča sva kr oba v kuhanju, tako da sva se z mojim odločila da bova kej fajnga skuhala :P binca21

binca21  

član od: 3.11.2008

sporočila: 3

4. nov 2008 10:02

če pa ima kdo kakšn fajn recept se pa priporočam ;) binca21

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. nov 2008 11:40

Binca21, potem pa ni noben problem, če vama je kuhanje v veselje. Jaz bi na tvojem mestu fanta vprašala, če je kaka stvar, ki jo njegova starša res ne marata (za svoje pa itak veš), da ne pride do zadrege. Sicer pa čimbolj uživajte! Aja, pa še predlogi: če ste bolj mesojedci po mojem ne boš falila, če narediš pekač mešanega mesa z zapečeno zelenjavo, lahko pa obrneš bolj na "Martinovo" in naredita mešano perutnino z dušenim rdečim zeljem za prilogo, pa ajdovo kašo z jurčki ali pa kaj bučnega http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11756 Pa še lepo skledo pisane solate, za sladico pa kuhane hruške z vinsko omako, ali pa "Gogino alpsko torto". Za "riboljubce" pa lahko hobotnico ali sipe v solati, špagete z morskimi sadeži v "škrtocu" http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11349 ali brancina na soli, zraven pa zelenjavo na žaru, polnjene paradižnike http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11749 blitvo http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11350 ali kaj podobnega. Za posladek nekaj lahkega http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10079 mamaF - Mojca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. nov 2008 11:42

mamamia je napisal/a:

kakšni so ljudje, ki prihajajo, in to vsaj malo upoštevati pri pripravi večerje (kaj če je kdo vegetarijanec, kaj če kdo ne pije alkohola?) mamamia

Pri fondiju in racclettu to ni problem, ker si pač vegetarijanec ne bo vzel mesa, pa je. Daš na mizo več stvari, pa se za vsakega najde kaj. Alkohol pa itak ni obvezen, pa mislim, da mora bit vedno tudi kaj brezalkoholnega zraven. Najini so se sicer že videli kdaj prej, ampak tako mimogrede in ne v vseh kombinacijah in ko smo imeli prvo skupno kosilo (bil je piknik za mamin rd), ni nihče pil, (ker pač noben ni ravno navdušen pivec), pa je bilo super sproščeno. Tudi hrana lahko naredi sproščeno vzdušje, ne samo alko;). binca, moraš povedat, kaj te zanima, če hočeš, da napišemo recepte... fajn receptov je milijon...

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. nov 2008 13:25

Hmm.. en tak preizkušen recept, ki ga vsi hvalijo je tukaj na kulinariki piščančji žur, lahko tudi zamenjaš vrsto mesa, pa je. Za prilogo pa lahko kak riž s popečeno zelenjavo, solata. Ali popečena polenta.. Ful dobra priloga je tudi loparnica iz zelenjave. Samo pazi, da se ti ne zgodi kot meni, ko sem kompletni pekač stresla po kuhinji, ker sem se zadela v hladilnik. K sreči je bilo drugih stvari še dovolj, samo na hladilniku je ostala raza. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

sunshiny  

član od: 9.7.2007

sporočila: 6

4. nov 2008 16:33

predlagam ti, da se najprej malo pozanimaš kaj oni jedo. jaz sem enkrat naredila lazanjo, za katero sem kasneje izvedela, da jo tast sploh ne je, pri meni jo je pa tako lepo hvalil in jo pojedel cel krožnik. revež bogi, ziher se je mučil... mogoče kakšne tortilije? sunshiny

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

4. nov 2008 17:27

Jaz ti predlagam parmezanovo pečenko (pod tem imenom je v bazi), ker je nekaj posebnega in z njo ni nobenega dela. Tudi s kakšno posebno prilogo se ti ni treba mučiti, zraven res lahko postrežeš samo slan krompir. Da bi vama večerja in spoznavni večer lepo uspela, lp karlinka! karlinka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2008 17:47

binca21 je napisal/a:
če pa ima kdo kakšn fajn recept se pa priporočam ;)binca21

Ta ti je pa dobra, fajn recept na teh straneh! Če hočeš fajn recept, poišči strane balinarskega kluba, ni hudič, bo se že kdo kaj spomnil.

Drugač: ne delat nekaj prvič, ko sama ne veš kaj naj bi prišlo ven, bo še priložnosti za to, delaj tisto kaj obvladaš.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. nov 2008 17:55

Zanimivo. Jaz pa za vse dogodke, na katerih naj bi se izkazala, pripravim nekaj, kar delam prvič. In vedno je super uspelo, enega spodrsljaja ni bilo. Drži pa, da mi tudi sicer gre improvizacija izredno dobro od rok. Manj je časa in bolj zahtevna je zadeva, boljši je na koncu rezultat. Težje je bilo, ko so nekatere družbe zahtevale, da vse skupaj ponovim ... So bile razlike, so mi povedali.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti