Solnograški žličniki

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. nov 2008 22:53

rdkapica je napisal/a:
Uporabi googlov prevajalnik in videl boš čudež !! To je malo za šalo, čeprav je vredno (beri: za dobro voljo) pogledati slovenski prevod z izrazi: 6 EL moke pod stresom …. Presejani rahlo pod stresom. Mislim, da sladica tudi približno ne bo ratala, če bo moka pod stresom !!??
Rdkapica, mi ni dalo mira in sem dala mamamiin recept prevesti Googlu......kakšen stres, po moje bi ubogi nokerli od smeha skupaj padli, če bi znali brati! Tule je: * 10 jajčni beljak * 6 tbsp sladkorja * 6 rumenjak * 6 EL moke pod stresom Jajčni beljak s a trd ščepec soli, sladkorja in dodamo postopoma do smetanasto Eischnee utrip - za rumenjak in moko Presejani rahlo pod stresom. Masa v gebutterten z brusnicami in / maline zasedenih Lonec za obrazec 3 velike kamere, na 200 stopinj v cevi približno 12 minut, da se spekel. Pečica se ne odpirajo. Prahu z dodanim sladkorjem in takoj služiti. German » Slovenian Translate mamaF - Mojca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. nov 2008 23:13

 odličen prevod!

tulka

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

6. nov 2008 9:43

Sama jih še nisem delala, je bil pa tale recept objavljen kot eden preverjenih, prispevala ga je pa gostilna Brinje, kjer so solnograški žličniki že 50 let njihova specialiteta. 4 jajca žlico in pol sladkorja žlica bele moke olje za pečenje sladkor v prahu za posipanje Priprava: Ločimo beljake od rumenjakov. V beljake dodamo kristalni sladkor in zmiksamo v zelo trd sneg. Rumenjakov ne mešamo preveč, ampak jih samo presekamo z žlico, jim dodamo moko in z veliko žlico narahlo zamešamo v sneg. Medtem v ponvi segrejemo olje in ko je zelo vroče, vanj položimo dva kupčka mase.Ko sta rumeno zapečena, ju obrnemo z lopatko, po potrebi tudi večkrat. Položimo jih na ogret krožnik, posipamo s sladkorjem v prahu in takoj pojemo. Zelo pomembno pri pripravi je, da je sneg res zelo trd in da v njem ni niti pikica rumenjaka, olje pa mora biti dovolj vroče. korenckova

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

6. nov 2008 10:21

U, pišuka. Še dobro da ni bil prej vikend (ponavadi takrat čaram s sladicami), preden je hedonist oddal svoje poročilo. Ker če njemu niso uspeli, kaj bi bilo potem šele pri meni, pa kar 10 beljakov je za uporabit... Bom probala po Nolinem receptu. uv

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. nov 2008 10:43

Veš ,uv, to da meni ni uspelo ne pomeni, da ne bi tebi. Sem že večkrat pojamral, da sem pri pripravi sladic zelo slab, kaj češ, to ni moje področje. Me pa vsake toliko zagrabi in se lotim kake stvari. Solnograške bom danes delal še enkrat, morda sem imel premalo trd sneg in je zato vse skupaj bilo preveč tekoče. Vsekakor bom poročal. LP hedonist

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

6. nov 2008 11:00

Tudi jaz delam te žličnike in nikoli ni problema z njimi ,da bi se razlezli ali karkoli drugega.Med stepanjem beljakov dodam malenkost soli ,nato polovico sladkorja in mešam beljake tako dolgo da se sneg lepo blešči.Posebej zmešam rumenjake in drugo polovico sladkorja,ne predolgo mislim da je važno samo da so rumenjaki lepo tekoči.Na koncu pa dodajam rumenjake s sladkorjem postopoma v sneg , s tem da mešam ročno z metlico na rahlo in na koncu enako postopoma primešam še moko.Lep pozdrav vijolca73

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. nov 2008 15:36

6 jajc 50 gr sladkorja 40 gr moke Za model: 3 žlice surovega masla meso iz 1/2 vanilinega stroka Za posipanje: sladkor v prahu Pečico segrejemo na 220 stopinj. Beljake v skledi stepemo v sneg, postopoma dodajamo sladkor. Rumenjake zmešamo z 2 žlicama snega in jih primešamo snegu. Dodamo moko in vanilijo in vse sestavine rahlo toda hitro zmešamo s snegom. V nepregornem modelu raztopimo surovo maslo. Penasto maso z žlico oblikujemo v 3 enako velike žličnike in jih damo v model. Žličnike zlato rjavo zapečemo v 4 - 8 minutah na srednji višini, jih potresemo s sladkorjem v prahu in takoj ponudimo. Solnograški žličniki, ki so pravzaprav jajčni soffle, nikakor ne smejo bit na kakšnem prepihu, ko jih vzamemo iz pečice, sicer nam bodo takoj upadli. Jed je v nevarnosti da upade celo takrat, če pekač z narastkom premalo na rahlo postavite na mizo. Tako, recept sem prepisala iz kuharske knjige "Vse kuhinje sveta." Sama jih nisem delala nikoli in jih ne bom, ker mi niso dobri. Enkrat samkrat in edinkrat sem jih jedla (prav zaprav so bolj oni jedli mene) v Salzburgu. Me prav zanima, kaj si je takrat mislil natakar, ko je skoraj več odnesel kot prinesel.Sicer pa jih tam postrežejo z omako iz jagodičja ali čokolade. Brrrrrrrrrrrrr, kar trese me ko se spomnim. Še dobro, da imamo različne okuse. Sem se pa o tej sladici pred časom pogovarjala z mojstrom Goljatom. Res je reč precej občutljiva na kak prepih in na preveč trdo serviranje. Upam, da še nisi začel s pripravo in da si si vse nasvete dobro prebral. Enkrat ti bodo že uspeli, v to sem prepričana. Mogoče je finta tudi v ravno prav stepenem snegu, to pa moraš ugotovit sam. Pa poročaj o uspehu. lp Vesna

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. nov 2008 9:29

jaz pekaca nic prej ne segrevam, delam pa manjso porcijo, tako iz treh jajc. Beljake stepem (ne prevec, le toliko da ne padejo iz sklede), dodam tri zlice sladkorja in stepam dalje, da se sladkor raztopi, enega za drugim dodam rumenjake - stepam, nato se 2,5 rezani zlici moke, te pa ne stepem ampak vmesam rocno z metlicami. Nadevam v namascen pekac in dam za cca 10 minut v vroco pecico. In to je to. Kje si falu? Mogoce si beljake prevec stepel? Ko jih stepas same ne smejo izgubiti leska in postati krhki - ne znam dobro opisat LP, R.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. nov 2008 20:49

E *ebiga ( kot bi rekel dober prijatelj ene moje dobre prijateljice, pa res že nekaj dni se ni nič oglasila ) hedonist, kaj bi člouk stabo? Boš si mogel kakšno knjigo nabavit, pa ti sladice bojo uspevale. Pa ta pravo knjigo, tako ko te bo naučila, da se zjutraj postaviš pred špigl, se zagledaš v oči in ponoviš desetkrat: dan za dnem postajam vse boljši in boljši cukrpeker. Verjeti vase je že pol uspeha  ( ali obratno: če rečeš, meni to ne rata, ti res ne rata, pa to je že ezoterika ).

Torej: recept od korenčkove, postopek nolin in dobiš tole:

 

 

 

A ja, zelo važno, rabiš zraven sestavin iz recepra še en kaki ( te ženske ne povejo najbolj važno ). Kaki postaviš na mizo in ga do konca priprave ne smeš premaknit niti za milimeter.

Pa, da ne slišim nobene več o prtu.

ežoj

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

7. nov 2008 20:57

Ezoj, ko si na sosednjem forumu omenil, da si pekel in poslikal, sem takoj vedela kam it brskat. Vidim, da ti je lepo uspelo. Cestitke!!!

 

S tistim kakijem mi pa tako skomine delas  (v Ameriki se kakijev nimajo).

Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti