Nekaj sladkega po kosilu

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

tema odprta - 28. okt 2008 10:49 | ogledi: 6.285 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

Danes se mi ob kuhanju kosila spet postavlja vprašanje, kaj zraven sladkega? Tako na hitro, kot so recimo palačinke. Pri nas so kar navajeni da mora bit "še nekaj".

Kaj pa vi pripravljate ob kosilu poleg kompota, pudinga in palačink, ker res nimam več idej.

Nimam pa glih časa delat "tavelkih" sladic.

Torej, prosim za nasvet, izkušnje in ideje

Hvala

biba

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

28. okt 2008 11:06

Kaj pa sladoled? Ali pa kupljeni francoski rogljički, pa jih potem napolniš npr. s čokolado. Morda sadna kupa... Tudi jaz nimam veliko idej ;) Jejža

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. okt 2008 11:11

- Mafini so zelo hitri, kadar veš, da se ti bo mudilo, pa si suhe sestavine že prejšnji večer zmešaj. - Tufahije lahko narediš vnaprej (ko je ravno sezona jabolk). - Vroča čokolada je v mrzlih dneh pri nas pogosto na sporedu, poleti pa brezkofeinska ledena kava z domačim čokoladnim sladoledom. - Sladoledna kupa, kadar res nimam časa (jogurt ali puding in smetana so vedno v hladilniku, sladoled vedno v zmrzovalniku, prelivi in holipi, mrvice ipd. pa itak dolgo ostanejo v omari - zgleda super, pa hitro je narejeno) - Shake - narejeno dobesedno v 5ih minutah: banana, jogurt ali mleko, med ali kako drugo sladilo, jagodičevje po želji ali pa poleti kak sladoled. - Vse, kar se ne peče in po možnosti ni treba oblikovat v kake kroglice, ampak samo natlačiš v pekaš in potem narežeš - recimo razne bajadere, rezine... - razne zadeve iz listnatega testa (samo se moraš prej spomnit, da ga daš iz zmrzovalnika:) - pri nas so zelo popularni mini žepki ali navihančki, ki jih polnim kar z lumpi čokoladnim namazom (ala nutela); zelo hitro in oboje je vedno doma: listnato testo v zmrzovalniku in čok. namaz v omarici. Nič ne kompiciram z mazanjem z jajcem ali karkoli takega, zvaljam in zrežem kar na kvadrate, da ni ostankov in naredim žepke. So lahko tako mali, da jih tudi mali otroci lahko vzamejo v roke. - Včasih pa kar kako torto na hitro vržem skup - moja sadna mi vzame 15 minut! Pa skutino brez pečenja tudi naredim v manj kot 20ih min. od zač. do konca...

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

28. okt 2008 11:11

mufini! :) Jejža

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

28. okt 2008 11:12

Lahko narediš rožičevo pecivo, je v bazi, a ne znam prenesti linka, hitro je narejeno pa še dobro in zelo sočno je. daga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2008 11:15

Hruške v sladkornem sirupu, prelite s čokolado.

Polnjena jabolka.

 

Mešana sadna solata - grozdje, jabolka, hruške, orehi, malo natopljenih biskvitnih rezin zraven, sladka smetana na vrh.

 

Greh je v teh jesenskih časih, ko je toliko sadja, kuhat puding in peči palačinke.

 

Ob sadju še kepica sladoleda, malo čira čara s kakšnim čokoladnim ali sadnim prelivom.

 

Razne jogurtove strjenke s sadnim prelivom ali pa sadje kar vmešaš. Hitro je gotovo: sadni jogurt ali vanilijev jogurt premešaš z želatino fix, dodaš na koščke zrezano sadje, pa naliješ v modelčke ali pa kar v skledi daš v hladilnik, okrasiš s stopkjeno čokolado ali prelivom.

 

Slive dušiš v lastnem soku in dodaš cimet, spečeš čisto enostaven biskvit, lahko tudi v modelčkih za muffine, in prelješ pečeno testo s toplim slivovim prelivom.

Slivov preliv lahko daš tudi čez jogurtovo strjenko.

 

Tudi rolada je gotova en dva tri, v stepeno sladko smetano daj grozdne jagode in nadevaj rolado, pa je.

 

Mamamia

 

mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. okt 2008 11:15

Meni je pa super ena ekspresna pita,na katero dam sadej,ki mi prvo pride pod roke...trenutno sveža jabolka,zmrznjene borovnice,zmrznjene jagode,češnje...mmm.Še dobro da sem se spomnila :D Roncolino

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

28. okt 2008 16:16

Kaj vam tut tak "cukr" pade sploh po kosilu kot nam? mi ponavadi ropamo tisto sveto omarica s sladkarijami in strastno iščemo vsaj en košček... nitta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2008 16:30

Meni cuker non stop pada, ne samo po kosilu....Mamamia

mamamia

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. okt 2008 17:28

Mamamia, se ti pridružujem. Sicer pa ni nič čudnega, saj je zunaj že kar hladno in telo išče. regina

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

28. okt 2008 18:43

Ah moje telo išče skozi celo leto, pa išče pa išče... nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti