Sicilski potopis

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. nov 2008 20:22

Sem naravoslovka, ampak ne pravoverna - in za boljše razumevanje znanstvenega biasa statistiki radi povedo, da Mendel pri svojem poskusu, kakor ga je opisal, nikakor ni mogel dobiti tistih številk, ki jih je objavil - čeprav je v principu imel prav. Nola, kaj je to baštarderija pravzaprav??:))) lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. nov 2008 20:31

Ja, proxima, zato je bil še večji genij, ker je vedel, kako malo popraviti rezultate......

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2008 20:33

Proxima, pozabljaš, da je bil duhovnik - mogoče je pa dobil kakšno pomoč od zgoraj, no!!! in sploh - poznam par, ki ima deset otrok - pet punc in pet pobov - tudi to se zgodi!

Lp

 

P.s. sem mislila, da je baštarderija kaj s križanjem - malo na zaničljivo vleče, bi rekla - bastard - križanec. Se motim?

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2008 20:33

proxima, ni bil ne prvi ne zadnji. Baje je tudi Galilej goljufal pri meritvah hitrosti, kot uro je namreč uporabljal srčni utrip. Poznejše preverjanje je pokazalo, da s srčnim utripom nikakor ni mogel dobiti predstavljenih rezultatov.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. nov 2008 20:54

@ezoj: dalec od tega, da bi bil zadnji - take stvari se dogajajo vsak dan...:))) Hladna fuzija , skodljivost ekstazija sta samo dva od zadnjih bolj zanimivih ekscesov. Mednje bomo po mojem v naslednjih letih pristeli se mit o globalnem segrevanju v povezavi z ogljikovim dioksidom. Bom cimprej nadaljevala tudi s sicilskim potopisom, ki se pravzaprav priblizuje koncu (A conclusion is the place where you got tired of thinking, kot je znano iz raznih scientific papers). lp, proxima

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. nov 2008 21:53

elaphus je napisal/a:

Lp

 

P.s. sem mislila, da je baštarderija kaj s križanjem - malo na zaničljivo vleče, bi rekla - bastard - križanec. Se motim?

cervus [kaca]
Ja, res je tako, elaphus. Recimo psi mešančki so pri nas, blizu meje z Italijo "čistokrvni kraški baštardoti". Pa buče ali pa rože se tudi rade "zbaštardirajo". mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. nov 2008 22:42

elaphus je napisal/a:

Proxima, pozabljaš, da je bil duhovnik - mogoče je pa dobil kakšno pomoč od zgoraj, no!!! in sploh - poznam par, ki ima deset otrok - pet punc in pet pobov - tudi to se zgodi!

Lp

 

P.s. sem mislila, da je baštarderija kaj s križanjem - malo na zaničljivo vleče, bi rekla - bastard - križanec. Se motim?

cervus

Imaš prav, narečno besedo baštarderijo, ki zares izhaja iz besede bastardo, bi lahko  dobesedno prevedli kot križanstvo, mešanstvo.

V prenesenem pomenu pa je je baštarderija tudi zmešnjava. Npr. - Pospravi baštarderijo od svoje sobe! V tisti trgovini je cela baštarderija. Naša šola je baštaderija, itak.  

Bastardo v pomenu križanec, hibrid (v zoologiji, botaniki in lingvistiki) nima negativnega naboja.
Tudi baštarderija je v glavnem nevtralna, konec koncev je vsak eklekticizem ena baštarderija.
Je pa nekaj drugega baštardumerija, ki je zelo krepek izraz za skupino slabo izbranih ljudi ali stvari.
Za Sicilijo ne vem, tudi zato ne, ker nas proxima pušča dneve in dneve brez pomembnih podatkov, ampak če boš recimo od Benetk do Dubrovnika na kakšni njivi zagledala zmešnjavo skrižanih buč, ob robu njive pa šop Mendlovih frajl, bo vsak lastnik tvojo pripombo, da ima pa res čedno baštarderijo vzel za kompliment. Če boš samo namignila, da ima na njivi baštardumerijo, te pa ne čaka nič dobrega.   
  
nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2008 5:43

Sedaj ste me čist zmešale. Kot jaz vem, bastard ima negativno konotacijo. Bastard postane, če se križajo različne vrste ptičev ( pa ne vrabec in orel , srbohrvaško: kopile), potomci so bastardi, se mi zdi neplodni, to delajo s pticami pevkami, da dobijo  " posebne zvočne efekte ". Pri ljudeh, je bastard ( včasih bil ) otrok, ki je bil rojen neporočenim staršem, ali otrok, ki ga ženska v zakonu ima s " frentnim ".

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 04. nov 2008 09:45:06

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. nov 2008 16:28

Proxima, je že petek, ale ženska.

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2008 21:11

Ma kaki petek, sobota skoraj ponoči je že!!!!!

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti