Kaj danes delamo?

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. apr 2013 10:05

Kriznana, moje iskreno sožalje

MBrando, hvala za prijetno branje, mi je prasketanje tvojih polen, ogrelo dom in dušo

Trixi, želim ti, da s sinkom, čimprej okrevata in da se vam začne bolj mirno leto

SOBOTA: preživela sem čudovit, sončen dan na Krasu. 2x na teden hodim zvečer za eno uro na rekreacijo in 30 deklet, vse imamo 60 +++ in se imenujemo "Čenče " smo šle letos malo prej na zaključni izlet sezone, perfekten, čudovit dan sem preživela.

NEDELJA: plan je bil, da se z možem odpraviva za teden dni na vikend v hribovito Poljansko dolino, pa se je že navsezgodaj vse izjalovilo. Preživela sem na urgenci UKC Ljubljana z mojo ljubljeno mamo. Ona je ostala v bolnišnici, jaz sem se vrnila domov. In potem, pozno zvečer sva se z možem vseeno odpravila...

PONEDELJEK: po neprespani noči sem se zgodaj spravila na noge, brez kakršnega elana bom nekaj sčarala za zgodnje kosilo, potem se odpraviva na obisk v bolnišnico v Ljubljano in se nato zopet vrneva nazaj v ta mir in tišino... zunaj se sonček kaže, ptički žvrgolijo, vsenaokrog je pa še vse sneženo

 

babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15223

8. apr 2013 10:36

Babka1951, upam, da z mamo ni kaj hujšega in da bo hitro okrevala.

Pohvalno, da imaš svojo družbo, da lahko pobegneš od domačega okolja in skrbi na lepše s svojimi prijateljicami. Lepo ste uživale in se razvajale ob dobri hrani. 

MBrando lepo se  imaš v domačem okolju. Ah, kaj bi jaz dala za to, da bi imela še očeta, babico, kjer sem preživljala otroštvo na mali kmetiji...

Jaz danes kašljam kot slon, ni kaj čaj čaj in počitek v družbi malčka. Vročina je popustila, do konca tedna bova že zdrava, takrat pa obetajo toplo vreme in 

S službo pa ne bo nič, sem dobila suhoparno pismo z napačnim priimkom....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

perkmandlc  

član od: 15.2.2013

sporočila: 1

8. apr 2013 10:39

...hmmm,zanimiva tale tema

...jaz pa aktivno gledam in spodbujam moj paradižnik,papriko,feferone,solato,ki sem jih te dni presadila v ločke,sedaj pa na oknu čakajo na sonček,da jim da malo zagona.Kdaj pa se bodo preselili na gredo,je pa še vse v božjih rokah,ker mi je na vrtu šele dva dni nazaj sneg skopnel.

drugače pa malo brskam po Kulinariki,pripravljam kosilo...bo danes krompirjev golaž,hrenovke,ki sem jih kupila po znižani ceni,tik pred iztekom roka (večkrat kaj tako vzamem,ker pač nas situacija v nasi lepi tako vzgaja,da se moramo znajti in prilagajati....in mislim,da nisem edina....bo že...) in puding,ker ga mladina obožuje,potem pa v službo popoldne.

....spet se je sonček skril za oblake,zjutraj sva ga bili pa s hčerko tako veseli,ko sva peškali v vrtec ....

perkmandlc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

8. apr 2013 11:05

Danes se veselim sonca .............................................

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15223

9. apr 2013 17:33

Včeraj sva bila z sinom na sprehodu, malo regrata sem nabrala in danes je še slabše. Ali pa ne in se je vse odprlo in gre ven vsa ta sluz..

Danes sem izvedela,  da je moj dragi prijatelj, že starejši gospod  umrl, je že pokopan. Nisem toliko v stiku z družino, so daleč, ampak nazadnje smo se  slišali pred tremi tedni. Zaspal je. Tako sem žalostna, tako veliko mi je pomagal...  Ne samo meni, mnogim.... Ah, bil je predober....Ne da bi vedela mi je pustil pomembno sporočilo....

 

 

 

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. apr 2013 18:06

Naj mu bo lahka zemlja.

 

Najprej iskrena hvala za vsa sožalja, ki ste mi jih izrekli. Ja bolečina je res velika čeprav veš in pričakuješ. Pa še to dolgo, predolgo čakanje na pogreb, ki bo šele jutri.

In ob vsem tem se poraja vprašanje zakaj imamo možnost upepelitve samo v Ljubljani.

 

Zadnji dnevi potekajo bolj kot ne po istem kopitu. Obveznosti takšne in drugačne. Pa bo že, še sonce se je pokazalo

kriznana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

9. apr 2013 19:21

kriznana je napisal/a:

Naj mu bo lahka zemlja.

 

Najprej iskrena hvala za vsa sožalja, ki ste mi jih izrekli. Ja bolečina je res velika čeprav veš in pričakuješ. Pa še to dolgo, predolgo čakanje na pogreb, ki bo šele jutri.

In ob vsem tem se poraja vprašanje zakaj imamo možnost upepelitve samo v Ljubljani.

 

Zadnji dnevi potekajo bolj kot ne po istem kopitu. Obveznosti takšne in drugačne. Pa bo že, še sonce se je pokazalo



kriznana

 

Upepelitve  - kako samo v LJubljani? Krematorij je tudi v Mariboru.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 09. 2013 19:25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

9. apr 2013 20:04

Nočem, da bi bilo morbidno - ampak saj ti uredijo prevoz pokojnika na upepelitev od koder koli, tako da to res ne more biti problem.

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

9. apr 2013 20:29

Midva s sinkotom sva pe že dva dni skoraj cel čas zunaj na sprehodih, samo kar vmes kosilo skuham...

Kak je lepo na prodniški, samo kaj ko jo bo kmalem konec :(

testeninca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. apr 2013 7:24

Ni in ni šlo aja aja, saj sem bil PRESNETO lačen, pa še sanjalo se mi je o (hjooo, o čem drugem le?!?!) TETKI SKUTI. Ko sem šel odtočit, me je kar zaneslo mimo hladilnika in že sem čajno žličko zasadil v grudasto trdo skuto. NJAAAAAM. Ni da ni. Eni imate pršut za takšne dušne zadeve, jaz pa imam svojo omiljeno skuto
Tako da sem se spravil iz postelje ob 2.00, si pripravil zajtrk, ter ga dal na stran. Skuhal čaj, vzel v roke detektivko o  slavnem detektivu in junaku POIROju, na krožniček en domači medenjak in domačo kokosovo kroglico, ter deko čez kolena in lepo na kavč.
Vmes malo pogledal na TV, spremljal RUDOLFA, dokončal še zadnjih 20min UMOR NA NILU (včeraj ni uspelo. Bil preveč aja aja).
Nato pa sem nekaj po tretji uri vzel iz hladilnika, včeraj pripravljeno maso za šmoren (iz pz/ržene moke). 
Za zajtrk sem si naredil z dodatkom vanilije, ostalo količino pa spekel za jutršno kosilo. Dodal sem posušen pehtran in dosolil.

Ekola, takolele sem zapisal--->

Za FRIŠTIK je bil kar PZ/RŽEN ŠMOREN (namesto kosmičev) nato pa sem še spekel pehtranov šmoren za jutršno kosilo.
Sedaj samo še cvetačni pire naredim, v trgovino po špinačo skočim in današnje kosilo je urejeno.

Ekola...skrb okoli kosila gone.

Možna rahla odstopanja!

Kuhinja je že spolirana, stanovanje prezračeno, posoda pomita, pult in štedilnik obrisan, cvetača pa se že kuha...
Ups, še hitro tableto za železo vzet, se oblečt in v naravo.

Pol na kakšen čaj ali pa pride obisk k meni, sledilo bo kosilo, nato knjižnica in nove prigode HERCUL POIROTA. Park in branje knjige ne bo izostalo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti