" ženske naj delajo dlje"

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. okt 2008 11:05

Načelno razumem podaljševanje, ampak jezi me, da ni nobene alternative.

V redu, ženske naj delajo do 65. leta ampak:  tamle po 50-tem naj bi imele izbiro, da bi delale skrajšan delovni čas, tudi če razlika ne bi bila plačana. Čeprav bi bilo pošteno, da bi za 4 ure dobivale pokojnino, 4 ure bi pa delale.  Saj takih delovnih mest je dovolj, le sistem temu ni prirejen.  Zase vem, da bi me delo, ki sem ga opravljala v službi, danes v 8 urah zelo izčrpalo, za 4 ure bi pa še vedno našla dovolj energije in veselja.

O ostalem je pa Vendelina Jr vse napisala. Dopolnila bi le to, da bi bila njena babica v današnjih razmerah po 42 letih dela morda bolj utrujena, kot je bila takrat.

Cila

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. okt 2008 11:08

Tudi v skandinavskih državah ni vse zlato. Moja sestra živi na Švedskem, dela v vrtcu, ima 61 let in 44 let delovne dobe, delati pa mora še 4 leta! Rada dela z otroci, ima pa problem s hrbtenico. Imela je že operacijo in, če se mora sklonit h kakšnemu otroku, nikoli ne ve, če ji kdo ne bo skočil na hrbet in sploh več ne bo mogla vstati. V avtu se sploh ne more voziti, take probleme ima s hrbtenico. Tudi dvigovati ne sme nič. Invalidske upokojitve pa skoraj ne poznajo. Tudi na bolniško ne hodijo, ker jih kaj hitro zamenjajo. Svak se je lani pri 66 letih (do 65 leta morajo delati, lahko pa še eno leto pdaljšajo) upokojil in takoj nato šel na operacijo noge, ker ima probleme z enimi kostmi pri prstih na nogi. Rekel je, da si prej tega ni mogel privoščiti, ker če bi imel probleme in ne bi mogel takoj nadaljevati z delom, bi ga kar zamenjali, pa je bil na enem bolj pomembnem delovnem mestu, ker je inženir. Jaz menim, da ni problem delat, odvisno pa je od pogojev in pritiskov na delovnem mestu. Pogoji so pa vedno slabši in pritiski vedno hujši in to je tisto kar starejše ovira pri delu. Kar nekaj prijateljic imam, ki so komaj zdržale do upokojitve, ker se je tempo v službi tako povečeval, za povrh pa še mlade, ambiciozne in s teorijo napolnjene šefinje (tudi šefi). Sedaj, ko so v pokoju, pa so kar zaživele, delajo veliko več kot prej v službi, ampak delajo zase in noben jih ne priganja. To je največja težava, da se odnos do starejših zelo spreminja, da se gleda na njih (nas) kot na ljudi, ki zasedajo(mo) delovna mesta in se samo čaka, da gredo, če ne še kaj hujšega, za njimi je namreč nekaj sto mladih, ki čakajo na to delovno mesto. Izkušnje pa nič ne veljajo! Potem pa se začnejo obolevanja. In to se dogaja povsod, v gospodarstvu in v javni upravi. zvezdica55

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. okt 2008 13:29

Nisem vsega brala, ampak: meni se zdi logično. Pri tridesetih sem lepo doma, ker "dela zame ni", enkrat bom pa morala tudi delat, če ne prej, pa pri 65. letih. Upam, da dojamete sarkazem. Atina

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. okt 2008 13:44

... in prišel je čas, ko bodo v javnih službah delali mladi ljudje in bodo nas starce na vozičkih vozili v službo. Tako bodo zaposlene vse generacije, volk bo sit, ovce pa cele");">

kobra 1

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. okt 2008 13:57

Naj mi nekdo pripelja tega tipa, da mu pripeljem dve krepke okoli ušes! Jaz pravim, da bi morale delavke - matere imeti le 4 urni delavnik, saj jih doma čaka še najmanj ena služba. Si predstavljate eno policistko pri 65-ih, ki teka za zlikovci, al pa eno carinico, ki leze po kamionih in da o tistih revah, ki delajo za tekočim trakom nekje v mlekarni ali klavnici in prelagajo težke stvari sploh ne zgubljam besed. Bi mu rekla, da je en navaden kreten, pa me je enkrat Rimljanka opozorila, da ne smem grdo govoriti lp, vanjatajnsek

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. okt 2008 14:06

Bodo pa ja zdej ko je nova oblast kaj bolšga naredl

mizarka

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 08. okt 2008 14:06:59

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

8. okt 2008 14:14

Vse je skregano s pametjo.Mladi cakajo na sluzbe,mi pa delamo kot......bolj smo stari,vecji so pritiski. Rada delam,a kar je prevec,je pa prevec. In take izjave,da bi delale do 65 leta me razjezijo...uhhh! Veliko let sem delala za pisalno mizo,sedaj delam tudi fizicno. Bi tiste najbolj glasne dala delat in za povrh se ponoci..... In nihce me ne bo preprical,da je potrebno delati dlje zato,ker bo drugace zmanjkalo denarja za penzije. Za vse drugo,ga drzava zna uspesno.......je neprimerna beseda,pa sem napisala samo pikice. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 08. okt 2008 14:18:36

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. okt 2008 14:22

Mizarka, kdo že poje tisto "saj po novem letu boljše bo ..."? Atina

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

8. okt 2008 14:36

Vsaka taka sprememba, če ni usklajena z ostalimi področji, preusmeri obstoječo težavo v sistemu samo na neko drugo področje. Seveda pa se to pokaže šele čez nekaj let. S podaljševanjem delovne dobe se bo v pokojninski blagajni zbralo več denarja, pa verjetno manj v zdravstvu, katero je pa že zdaj skoraj izropano. Če bi se začelo reševanje problema pri pospešenem zaposlovanju mlade delovne sile, bi bilo ravnovesje med področji manj načeto. lp

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

8. okt 2008 14:48

Jaz pa menim tako,da so sedaj podaljšali delovno dobo za pet let,niso pa preračunali da je to pet let več bolnišk predvsem pri delavcih v proizvodnji,gradbicih... in pet let več zavoda oz.borze pri mladih.V glavnem bolj kot bodo podaljševali delovno dobo več bo mladih na borzi. Je pa res da en delavec v pisarni in en gradbinec,ne moreta met isto dolgo delovno dobo. To je moje mnenje,sem pa proti podaljševanju. žigolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti