Trgatev..

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

13. sep 2012 13:45

Jejheta,kakšni dobri jedilniki.....bogsivedi ,če moja svakinja bere to rubriko...

Vrtejbenka

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. sep 2012 21:00

Ja jaz tudi hodim že več kot 20 let k istim ljudem na trgatev, tako da smo postali že pravi družinski prijatelji.

 

Kar se hrane tiče ni da ni prav preveč je vsega in po vinogradu skozi potuje gor in dol košara z pijačo.

Res pohvalno, tako da res ni problema trgat grozdje za vse te dobrote ki nas vedno čakojo.

Največkrat smo stalna ekipa in imamo se super.

irena66

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

14. sep 2012 7:46

Pri nas bo trgatev jutri. Danes sem na dopusti, dopolnjujem jedilnik, sestavljam seznam živil, ki jih bom šla nabavit in potem peka. Jutrišnji dan sem si zamislila nekako tako:

10.00 zbor in zajtrk - mlečna krompirjeva jiha s hrenovkami, zafrigana juha s kašo, žličniki in klobaso, domači kruh, vzahajani  polžki slani in sladki, kava, čaj

 

14.00  kosilo (predvidoma končano delo v vinogradu, kjer je dela približno za dve uri) - filana rebra, pečenka, ocvrt piščanec ali pečenka Stefani, pečene paprika, kuskus v solati, krompirjeva solata. prekmurska gibanica.

 

Potem  bomo zakurili in kuhali kislo juho v kotličku.   Moški bodo opravili mletje, prešanje in ostala opravila okrog mošta, ženski del pa obral tiste tri jablane in tako sproščeno bomo preživeli   drugi del dneva. Upam, da bo vreme. Nas bo okrog 20,  več ali manj ista ekipa. Ja pozabila sem še vinček, kateri v vinogradu in kleti ne sme manjkati in še dodatno vpliva na dobro voljo. Pri nas na trgatvi je vedno veselo in se zadeva običajno potegne v pozne večerne ure. Razmišljam še o kakšni sladici, razen seveda prekmurske gibanice, ki jo speče moja mami. Ti polžki oz. osja gnezda ali nekaj takega so bolj za zajtrk, tako da bom verjetno spekla še kakšno za požrešne sosede, ali maffine, ali zebro, nekaj kar z lahkoto narežeš in primeš v roko, te zadeve gredo tudi v promet pri otrocih, pa tudi odraslih,  čeprav je hrane še in še.

No, toliko o naši trgatvi, sedaj pa držite pesti za vreme in lp

sonce51

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

14. sep 2012 8:13

Bo bo lepo vreme sonce.

Tudi jaz držim pesti, ker greva na trgatev.

 

Lepo trgatev vam želim.

irena66

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

17. sep 2012 16:03

Tgatev uspela, bili smo pridni, tako da je bil gospodar zelo zadovoljen in smo s trgatvijo končali

za letos.

 

Imeli smo se zelo lepo.

 

Hrane in pijače v izobilju.

Drugo leto pa spet.

irena66

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

19. sep 2012 13:23

Tudi naša trgatev je uspela, čeprav je v sodih kar precej manj pridelka kot lani. Je pa dobro, sladko, tako da upamo, da bo tudi vinček dober. Sonček nas je prijetno grel, da je teh nekaj uric minilo kot bi mignil.

Navedla bom še naš jedilnik, mogoče pride komu prav naslednje leto:

zajtrk: narezek, čaj, kava, nekaj "kratkega", na posebno željo še (domač) tatarski biftek, marmelada, kruh.

malica: sladki (marmorni cheesecake, malinovi zalogajčki, orehova potica) in slani (polžki s pršutom in rožmarinom, španska pita) prigrizki

kosilo: bučna juha, mesno-zelenjavna enolončnica, pečena rebrca in vratovina, pohano piščančje meso, puranje meso v listnatem testu, bučkini polpetki, pečena paprika, paradižnik in kumare v solati, v pečici pečena zelenjava (bučke, paprika, jajčevci, šampinjoni), za poobedek pa spet sladki in slani prigrizki, kavica, bučnice. Pa za žejo smo seveda tudi poskrbeli

 

 

neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti