Malinine rezine

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 8:54

Eh, to je prav zakleto! Včeraj sem celo polico z eksotiko obrnila, da bi našla to, kar si ti opisovala, pa ni bilo nič takega, grrr! No, pa drugič;) Aja, za malinove rezine bi pa jaz spekla tanko plast biskvita brez maščobe, namazala z marmelado, naredila kremo iz zmiksanih malin, lahko malo pokuhanih s sladkorjem in precejenih, da bi odstranila peškice, v to bi vmešala namočeno želatino (če bi bilo tole toplo, bi se želatina tak stopila), jogurt in stepeno smetano. Vse skup bi pustila, da se strdi in na vrh dala stepeno sladko smetano ali pa šam. Veri

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

24. sep 2008 11:09

Živjo!! Hvala vsem , da ste se tako hitro odzvali:). Aki, hvala za trud ampak to ni to kar iščem (glej moj opis rezine). Še najbolje se je približala Veri, ampak recept dopušča veliko bluzenja, kar pa itak rada počnem pri peki, sploh pri mojih slavnih mafinih. Glede Zvezde se pa stirnjam, da so precenjeni. Samo zato ker imajo renome in so na smrt fancy, ampak kava in vroča čokolada vseeno nista nevemkaj...Tortic pa tam ne jem, ker se NIKOLI ne morem odločit katero naj vzamem. Ampak moja mami se je zaljubila v to malinino rezino in tudi meni je všeč, ker ni maslena krema in ima bolj malo smetane. Lepo se imejte;) l e a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 11:55

hehe, ti kar bluzi:) Če želiš konkretne količine, bi jaz vzela nekak takole: 1 verčko zmrznjenih malin (450g) par žlic sladkorja - to probaš, koliko ti je všeč, recimo 2-3 žlice za začetek, če vam je všeč kislo, pa tja do 5 bi bilo verjetno dovolj, ali pa več, je ste zelo sladkosnedni. 2 lista želatine 0,5 litra jogurta (ali 2-3 lončke) 1-2 sladki smetani, odvisno ali češ met bolj rahle ali bolj malinove rezine. Jaz bi verjetno vzela 1 smetano, 2. pa na vrh. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti