Prosim za nasvet šivanje -mašina bernina

nizy  

član od: 5.5.2008

sporočila: 5

27. sep 2008 21:00

pozdravljene, par dni nazaj sem si naročila šivalni stroj privileg, sem pa začetnik , na stroj nisem šivala nikoli , tako , da sem si tega privoščila za začetek ,..... rada bi se naučila osnovne stvari od krajšanja hlač do kakšne zarobe zaves itd.,, zdaj me zanima , na začetku sem prebrala , da obstajajo različne tačke , kaj to pomeni , vem laično vprašanje pa vseeno ,... kaj ni to to že vse gor pri programih al kako , al je to to mišljeno ?....pa še nasvet , kej dobiti začetniške revije o šivanju ? lp, nizy

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. sep 2008 21:13

revije so se mi zdi kar vse enake,imajo pa nekako označene kroje,po zahtevnosti,tako kot recepti,... mogoče si sposodiš kakšno knjigo,v knjižnicah je kar veliko materiala,pa tudi kakšna revija se najde če pa si iz okolice Lj,pa ima trgovina Anvina na Vrhniki ,oziroma v septembru vpisuje v tečaje šivanja tačke pa so različne,vendar samo za zarobit vzameš klasično,za zadrgo je na eni strani krajša,za gumbnice je bolj kvadratasta vendar pa boš zraven šivalnega stroja dobila tudi navodila,pa s boš potem po slikcah mogoče lažje predstavljala anaeva

nizy  

član od: 5.5.2008

sporočila: 5

27. sep 2008 21:32

anaeva - hvala za tako hiter odgovor , saj zdaj si predstavljam zadevo o tačkah , nikoli se nisem poglabljala v dele šivalnega stroja , no zdaj bo drugače ,.... mam pa 3 majhne otroke in je vedno kaj za skrajšat ali popravit , pa zmeraj je traba koga fehtat ,....se bom vsaj osnov šivanja naučila,saj ne rabim neki extra krojev šivat,.... aja sem pa z Jesenic nizy

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

28. sep 2008 8:48

Predlagam ti tečaj šivanja. Lahko si sposodiš knjigo Šivajmo z Burdo , ki sem jo prejšni teden našla v knjižnici. Vzela sem jo za našo tamalo, bodočo pravnico, ki ji zaradi mamice, ki vse živo počne ni bilo treba razmišljati o takih stvareh. Se je gospodična navdušila za šivanje. Ker pa ima po naravi študiozen pristop, resno prebira to staro knjigo (70 leta) Z navdušenjem sem jo tudi sama pregledala. Notri imaš osnove blagoznanstva .Vse o tačkah, prilagajanje krojev in marsikatero finto malih mojstrov...Ti priporočam če jo boš kje staknila. Jest jo bom kar skopirala.... Je bila revica moja poplnoma pod stresom zaradi zadnjih izpitov. Na koncu je zbolela za Herpes Zosterjem. Imeli smo res težke dneve. Sem jo razveselila s tem, da bova spet kaj lepega zašili. Je zdaj že skoraj v redu in sva včeraj kupili troje čevlje v Massu kjer so imeli akcijo Kupi dva in dobiš tri pare. Zdaj je malo boljše volje. Tri mesece ni šla nikamor, da je naredila te težke izpite. Na koncu je zaradi tega še zbolela..Vsa depresivna in slabe volje. Vse skupaj, se je na srečo dobro izteklo... Vpisana je zdaj v drugi letnik....in tudi boljše volje. barbyslo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. sep 2008 19:00

barbyslo, hvala za odg. Jaz zdaj masiram samo zastonj, hehe, pa še to zadnje čase nič kaj dosti, ker mi pač ne pustijo;) No zadnjič sem lubiju vrat, ker se mu je zaskočil;) Pa Ronji nogice zvečer:) Ja, ženske revije od Ottober magasina so res za manjše bolj polne postave, Burde jaz ne kupujem redno, sem pa tja si privoščim kako številko, če mi je všeč. Za Diano pa prvič slišim, bom pogledala, ko bom imela priložnost. Čestitam za lutko, barby! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. sep 2008 20:24

nizy, kar se tiče krajšanja hlač in robljenja zaves je enostavno: odreži kolikor ti paše (pazi, da ne preveč - moraš pustit dovolj blaga še za rob), potem pa dvakrat zapogni in zašij z ravnim šivom. Bolj enostavno kot to ne gre;) Hihi, seveda maš različne šive za različne zadeve, ampak vseeno ti posebna tačka prav pride: recimo zadrgo šivat z navadno tačko je res muka! Tačka za zadrgo (si jo ziher dobila zraven, vzemi jo ven, pa jo poglej), je narejena tako, da se pripne na eno ali drugo stran in je na eni strani čisto ozka - da lahko šivaš čisto zraven zadrge. Tačka za aplikacije je navadno prozorna - da vidiš, kje šivaš. Na boljših mašinah imaš pa tudi tačke, ki so samo taka rinkica, ki drži blago, tudi za šivanje raznih aplikacij. Tačke za robljenje ti zapogibajo blago (najprej ga moraš ti pravilno not potegnit, seveda. Tačka za slepi šiv ima vodilo, da ob njem vodiš blago, itd... Veliko se naučiš enostavno iz priročnika - manuala, ki si ga dobila zraven svojega stroja, tam je navadno vse napisano in narisano, kako in zakaj se kaka stvar uporablja. Jaz sem se na začetku vse od tam naučila, nisem imela nobene knjige, nobene revije, nobenega tečaja, nič, samo priročnik, pa sem probavala različne stvari in je šlo:) Ni tak težko, res ne! Jaz sem pri prejšnjem šivalnem stroju uporabljala prav vse, kar je bilo zraven, pa če bi malo prej vedela, da se da še kaj dokupit, bi uporabljala še tisto. Tako pa sem zdaj kar stroj zamenjala in sem tudi tu že par različnih tačk sprobala, če jih že mam, jih bom še uporabljala, ni res?;) Veri

jennita  

član od: 3.6.2010

sporočila: 6

17. mar 2011 8:00

anci67 je napisal/a:
Pa so dobri kroji kot vidim imajo tudi za večje številke mogoče ve katera kje v mb bi se dala kupit
Ottobre revije, burdini kroji in še neki drugi kroji .. najdeš na www.kroji.si jennita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti