Prosim za nasvet šivanje -mašina bernina

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

24. sep 2008 16:16

Ta lutka s peno filana je full v redu .Mnogo bolj enostavna kot lutka ki jo delaš z propena. Punce imam pa številko od dobavitelja krojaških lutk ..Številka 36-42 lutka A, od 44-48 lutka B.Cenejše kot v trgovinah...Ni pa doma izdelana...po tebi(od 180 eur dalje) odvisno kaj vse se razteguje... barbyslo

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

24. sep 2008 17:57

Pri lutki najrejeni in gipsa in purpene je da moraš imeti kar nekaj časa in pa tudi moraš vedeti, da ne smeš premalo gipsa okrog telesa oviti, ker če je pretanko se ti tam upogiba. Ko pa imaš oblikovano iz gipsa pa samo purpeno not vbrizgaš, amapk tudi to moraš delati počasi in par dni pustiti da se pena posuši. anci67

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

24. sep 2008 19:04

Tukaj so slike moje lutke: [url=http://shrani.si/?3Q/WL/3yQhoN6W/slika-008.jpg][/url] upam, da sem naredila prav anci67

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

24. sep 2008 19:07

Ostali dve vam pošiljam: [url=http://shrani.si/?40/k7/1Ou5zlNm/slika-007.jpg][/url] anci67

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

24. sep 2008 20:28

Koliko materiala potrebuješ da si lahko izdelaš lutko. Imaš mogoče količine. Tisti link z lepilnim trakom mi je tudi zanimiv. Kaj misliš kaj bi bilo boljše. Prosim napiši... barbyslo

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

24. sep 2008 20:47

Jaz sem svojo lutko delala iz lepilnega traka in sicer tako, da sem se oblekla v vrečko za smeti, čeznjo oblekla staro majico, nato pa me je dragi celo oblepil s selotejpom :) trajalo je kar dolgo in na koncu je bilo kar malo zastrašujoče, ker sem bolj težko dihala. Potrebno je kar nekaj plasti selotejpa, midva sva uporabljala izmenično tistega rumenega za pleskanje in navadnega prozornega. Nato je s škarjami previdno odrezal selotejp z mene (po sredini hrbta), oklep sem slekla, ga previdno zlepila skupaj in ga napolnila s purpeno. Tukaj sem ga malo biksnila - ker sem bila preveč zagreta, sem vso tubo pene v oklep iztisnila naenkrat in je moja dvojnica čez noč dobila malo preveč napet trebušček :) Ta pena se namreč nazarensko raztegne. Sem bolj majhna, pa sem vseeno porabila celo tubo pene in modela nisem popolnoma napolnila, zato je verjetno bolje, če si kupite kar dve. Selotejpa sem pa porabila približno dve roli (vsakega po eno), nekaj mi ga je še ostalo. Aja, pa pri vratu sem prilepila plastični obešalnik, ki sem mu prej odlomila konca - ostal je samo kavelj in malo plastike. Tako lahko lutko obesim na kljuko ali omaro. Druga varianta je, da si nekako narediš stojalo, to je verjetno bolj praktično, le da jo potem težje stlačiš pod posteljo :) LP RadaJem

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

24. sep 2008 20:58

Zdaj na pamet ne vem več točno, ker sem to delal nekje na pomlad, vem samo da sem na začetku imela 8kom 20cmm role, kar je dosti premalo saj mora biti kar v redu okrog drugače gre pur pena ven, no nato sem še po telefonu preko tosame naročila 6kom pa zopet premalo nato pa sem še kupila v Sanolabu nekje 4kom 10cmm, ker ko je obod narejen ga moraš še zadelati na vratu in rokah. Mislim, da je to to sem si pa dosti pomagala z nemško stranjo. Iskala sem tudi dvokomponento peno pa je nisem našla pri nas. anci67

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

24. sep 2008 21:00

Saj na nemški strani piše, da je porabla okorg 30 kom po 10 cmm povoje z mavcem, tako da sem se jaz tudi možno vštela pri štetju ko sem prej napisala. anci67

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

25. sep 2008 8:48

Hvala za količine.... Lotila se bom lutke z lepilnim trakom. Danes grem v nabavo v Obija da vidim kaj imam na voljo od silnih lepilnih trakov. Pa še nekaj....Kaj pa se zgodi potem... ko zagledaš svojo podobo s selotejpa .... ....Ali odpreš temo Hujšamo s Kulinariko...... Lep dan vseem... barbyslo

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. sep 2008 11:10

Upam, da ti bo lepo ratala, Barbyslo, vsekakor rabiš pomočnika. Pa ne pozabi, da je bolje, če peno brizgaš postopoma ene 3 dni zapored, ker se ti bo sicer lutka "zredila". Pa nekaj dni po izdelavi je še ne prebadaj z bucikami, ker pena ostane še malo lepljiva. Kar se pa tiče reakcije na svojo dvojnico - moja prva izjava je bila: a sem res tako majhna :) Aja, pa še nekaj: če večinoma nosiš podložene modrčke, se raje oblepi z modrčkom na sebi, ker bo tako lutka bolj realna, pazi le, da ga ne odstrižeš. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti