Nenavadne kombinacije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. sep 2008 13:38

nasja,

moji punci še danes rečeta sendvičem snedvički...  Spomin na zgodnje otroštvo pač!

jasna

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

11. sep 2008 13:52

cvetkolinka je napisal/a:
Palačinke z ajvarjem. Palačinke s kislo smetano&marmelado. Naribana jabolka, cimet (veliiko cimeta) in veliko kisle smetane. (polna šalčka, nalagamo v plasteh, ne kar zmešat (: ) Topel snedvič s pašteto in sirom. mmm. (: cvetkolinka
Palačinke lahko namažeš tudi z majonezo, lakhko jim dodaš še rezino sira... Ko ste omenile kruh s sladkorejm pa z vodo pošprican - pri nas so namest vode mal vina polili po njem.... Moj stric si je pa vedno v "ajmohte" in podobne zadeve nalil kis in to ne tako malo. zima13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2008 14:56

Kislo zelje z debelimi kockami parmezana. Dobra jesenska solata. S tem, da si parmezan naribam na zelje v segedinu... Je pa šla moja teta še dlje in je maščobo v segedinu zamenjala z olivnim oljem, meso pa s koščki pršuta in čez parmezan super sede. Od kontinentalne jedi je ostalo samo ime. Vendelina jr.

sunshiny  

član od: 9.7.2007

sporočila: 6

11. sep 2008 20:05

piščančji zrezki v paradižnikovi omaki z čilijem in meto piščančje zrezke nasoliš, popopraš, opečeš, prepražiš čebulo in česen, dodaš pretlačeno konzervo pelatov, čili in meto. na piščančje zrezke položiš rezino sirčka in to je to :) sunshiny

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. sep 2008 20:42

palačinke z marmelado in majonezo sladoled in pečeni krompirček ajdovi žganci s tunino tulka

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

11. sep 2008 20:43

Na sejmu rož v Padovi so kmetje ponujali debele lomljene kocke parmezana z medom. Poleg paše tudi kakšno orehovo jedrce. minja

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

11. sep 2008 20:56

Pa banane zavite v slanino in popečeno na žaru. Meni ni po godu, vsi ostali pa tako hvalijo, da sem raje tiho :) Mi pa smo v osnovni šoli zmešali navadni jogurt z veliko sladkorja :) zgleda da ima vsak vsaj en sladek spomin iz osnovnošolsih ali srenješolskih let. nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 11. sep 2008 20:59:23

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

11. sep 2008 21:05

- žlica sladkorja v kozarec piva (nastanejo zelo goste sladke pene), - na kruh namazano maslo, na vrh pa na kolobarje narezana banana, - na kruh namazana pašteta in čez žlica medu (to je imel v otroštvu zelo rad moj sin) - mali hlebček kruha, zraven pa 100 g mlečne čokolade (je bila svojčas knapovška malica) rdecapesa

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. sep 2008 21:27

Polnozrnat kruh s sirnim namazom in marmelado (najboljša je iz brusnic) Miške z medom, pršutom in olivami Kumare s sladkorjem Pa še najbolj meni nerazumljiva: kruh in pire krompir

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. sep 2008 21:55

frina, na kruh z banano gre nujno še cimet.

tigris, fižol s kislo smetano ij ocvirki je pri nas vsakdanja jed. pa nisva iz istih krajev, če se prav ne motim.

Potica s šunko na veliko noč je pa obvezna klasika v naših koncih.

Meni je bilo pred davnimi leti povsem nenavadno: palačinke s slivovo marmelado in solata iz svežega zelja s krompirjem, resda z navadnim oljem, pri prijateljičini mami v Kranju. Sem vljudno jedla in - bilo mi je čisto všeč.

Mi je pa še danes povsem neužitna kombinacija pomfri s kečapom....bljak...

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti