In jaz sem samo sebe imela za izbrično.....Whata mistaka ajv mejda!
Vendelina jr.
Nenavadne kombinacije
Vendelina, če temu priključim še melone, lubenice in buče, stročji fižol in rdečo peso je to vse
Česa pa ti ne maraš?
Aja, da ne pozabim oliv in kaper od zadnjič...:))
katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. sep 2008 11:07:56
| Simona84 je napisal/a: | ||
To pa poznam... jaz bi ga najraje še zraven juhe jedla |
Katka, v mojem bljak seznamu so:
- ocvirki in slanina
- vsi kisi razen balzamičnega (solate, kjer so kisi s teh prostorov so "no go")
- surova čebula (za kuhanje še, pa še tam jo zamenjujem s česnom, ampak čebula v solati, joj, ne)
- pražen krompir (joj, ne, prosim)
- kuhana govedina iz juhe, pa tisti rumeni špeh zraven, brrr...
Vendelina jr.
Joj, pa še ena izmed ameriških domislic - ena bagel žemlja, prerezana na pol, namazana z arašidovim maslom in marmelado, gor pa banana.
Loni Makaroni Sem pa videla Japonce ki so jedli žemljo namazano z nutelo, gor jajce na oko in polito s sojino omako
Jaz ne maram samo rdeče pese v katerikoli obliki, kjer se čuti njen okus (v testu za testenine mi je pa ok) in pa svežega česna in čebule (to pa zaradi vonja). Ostalo jem, je pa res, da se bom kuhani govedini tudi jaz izognila, če ne bo ravno 3. svetovna vojna in bo to edino za jest...
Veri
Veri, potem je k tebi "varno" priti na obisk, z rdečo peso mi ne bi postregla 

Atina
Sama fetišev v smeri res nenavadnih kombinacij, nimam. Potica s šunko, ocvirki na stročjem fižolu ali prepražena slanina v kakšnem regratu mi je nekaj običajnega. Enako sladoled prelit z bučnim oljem ali jagode z balzamičnim kisom. So mi pa nenavadne nove teksture, v smeri, da se na primer juha spremeni v žele obliko, pa na primer pečena govedina servirana s hrenovim sladoledom, itd. In te smeri me zanimajo in jih sama preizkušam v domači kuhinji.
So se mi pa pred nekaj leti Francozi na nekem izpopolnjevanju v tujini pošteno čudili, ko sem si pripravljala grenadirmarš in so bili globoko prepričani, da morajo biti makaroni in krompir skupaj pa zelo velik bljak. Potem so poizkusili in potem tedensko prosili, če lahko spet skuham "tisto čudno jed".
Je pa dober trik, ki se ga je posluževal moj oče, ko mi je v zimskih mesecih v marmelado zamešal česen, da sem dobila malo tega naravnega antibiotikain da ni peklo, ker malo dete pač česen težje prenese. In to imam še danes rada.
fresh
Ko sem prebrala vaše nenavadne kombinacije se je tudi v meni zbudil spomin na jedi, ki jih nekateri miji prijetelji označujejo z bljak....
Npr.
Krvavice z majonezo
slivovi cmoki z zeleno solato- endivja,radič
paradižnikov koncentrat na kruhu s sladkorjem
Kruh ali žemlje in čips - nekaj najboljšega
štruklji na način potica in jogurt
pečen krompir, kečap in majoneza
goveja juha skislo smetano
endivja zabeljena z ocvirki in kisom
NUŠA
Sporočilo je spremenil(a) NUŠA dne 12. sep 2008 20:27:52
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
