Nenavadne kombinacije

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. sep 2008 21:44

Pred leti, ko se tu v naših koncih še ni veliko slišalo o sladko-kislih zadevah, je moj nečak jedel torto le pod pogojem, da je imel zraven kisle kumarice. Sicer ni jedel same torte, pa tudi kumaric ne samih. Star je bil pa dve, tri leta. Issi

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

10. sep 2008 21:44

Meni je dobra polenta z marmelado.V časih smo doma jedli smetano zmešano z medom in namazano na kruh.Jem pa tudi makarone z jajcem in sladkorjem zraven pa solato. Milži

cvetkolinka  

član od: 26.3.2006

sporočila: 27

10. sep 2008 22:59

Palačinke z ajvarjem. Palačinke s kislo smetano&marmelado. Naribana jabolka, cimet (veliiko cimeta) in veliko kisle smetane. (polna šalčka, nalagamo v plasteh, ne kar zmešat (: ) Topel snedvič s pašteto in sirom. mmm. (: cvetkolinka

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

10. sep 2008 23:01

Kruh, margarina marmelada in suha salama. Kruh , pašteta in majoneza pa salama. Čips pa jogurt. Napolitanke pa kisle kumarice. Kruh, maslo ali margarina pa sladkor. cimetovka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. sep 2008 23:07

cvetkolinka je napisal/a:

Topel snedvič

cvetkolinka

 

..en mali odmik od teme: pred leti sem se prav trudila, navdušiti mojo okolico nad besedo snedvič (pa žal nisem uspela). Ampak še vedno mislim, da se sliši super in bolj slovensko:

snedvič .... torej nekaj, kar snedemo  

namesto neke angleške popačenke sendvič...

 

Kaj pravite, slavistke?

Nasja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. sep 2008 0:39

Ste kdaj poskusili špagete z Nutello? Enkrat je moj sin pri znancih izjavil, da mu špageti s paradižnikovo omako niso všeč, pa so ga vprašali, s čim jih je doma, "Z Nutello," je izstelil(se seveda zlagal)......in res so mu dali Nutello in same špagete.....seveda je vse pojedel - pa ne samo to, ta kombinacija je bila nekaj časa pri nas pravi hit - še nekaj drugih otrok sta moja navdušila. No,zadaj se že kar nekaj časa se nista spomnila na to. mamaF - Mojca

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

11. sep 2008 0:57

moja snaha zelo rada je govejo juho z potico. Sicer sto ljudi sto čudi,razne kombinacije prinašajo svežino in so lahko prav okusne.zakaj bi bili vedno klasika.L.p.S. adalbert

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

11. sep 2008 5:06

Jaz pa komaj čakam veliko noč, da se najem potice, šunke in hrena z jabolkom... takrat ima ta kombinacija še poseben okus . Drugače pa obožujem tudi čips, ki ga pomakam v kečap (se večina okoli mene zgraža).

Lep dan in veliko se smejte

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. sep 2008 5:45

Če vam vse prej napisano paše, pol se vam verjetno zdi zelo čudna kombinacija: kislo zelje in krvavice.

ežoj

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. sep 2008 6:40

Nasja:

snedvič .... torej nekaj, kar snedemo  

namesto neke angleške popačenke sendvič...

 

Kaj pravite, slavistke?

Nasja
Prav simpaticen in posrecen izraz, ampak bojim se, da se na tem forumu ne bo prijel, se bolj kake skovanke, zaradi katerih bi se Lord Sandwich v grobu obrnil-zal. Ja pa kot otrok sem jedla spagete na mleku, z malo moke noter, da bilo bolj gostljato, pa se malo sladkorja na vrh.Bom morala spet skuhati enkrat te dni te dni.Jasno, da le zase. Ezoj, morda pa das zraven se malo Nutelle, pa bo uzitno? Lp lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti