Nenavadne kombinacije

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. sep 2008 18:34

Zmečkana banana, namazana na kruh.

Na tisti MDA pa je bilo predvideno, da namažete samo eno stvar. Drugo tovariško razdelite. No. Elaphus, kaj je v tem čudnega ?

F r i n a

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. sep 2008 18:52

Meni gre k palačinkam z marmelado obvezno nekaj kislega: ali kislo zelje na solato, ali zelena solata, odličen je tudi fižol v solati, če pa ni drugega, so pa tudi kisle kumarice ok. Na potico pa namežeš kislo smetano, je potica kar bolj dobra. sara

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

10. sep 2008 18:58

Meneju je najtabojšeša kombinacija: pire krompir, špinača, pohane letance in obvezno še zelena solata. Ko to pojem, grem lehko samo spat. Za malco jabolko in štikl kruha, pa mi je isti okus ko jabolčni štrudl z jabolki. Poleg gobaste župe pa mi kruh nea paše, pač pa palačinke z marmelado. En bratranec pa že od maliga je na kruh namazano maslo, pašteto in majonezo. Ali pa enotni kruh, gor posipa cuker in poškropi z vodo, ka je cuker čista moker. tumpika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2008 19:12

 

Hja, frina, globooko skesano priznavam, da to drugo stvar nismo tovariško razdelili, ampak (kapitalistično?) zamenjali. Tisti, kii je na kruh namazal pašteto, je dobil pašteto od tistega, ki je namazal marmelado in dobil v zameno - kaj pravite, kaj? Ja, marmelado, ne!!

LP

cervus

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

10. sep 2008 19:46

Včasih smo jedli kruh namazan z navadno margarino, po vrhu pa potresen sladkor. Me danes kar mraz strese, ko pomislim koliko tega smo vsak dan pojedli.Bilo je pa dobro. linolina

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

10. sep 2008 20:25

Svinjsko mast na kos kruha posipano s sladkorjem ali rdečo papriko, stepeno smetano na kruh. Dobre pa so mi palačinke z mermelado in skleda zelene solate, makaroni z drobtinicami posipani s sladkorjem in zelena solata, ampak od vsega najboljša pa je orehova potica pa REZINA ŠUNKE /debela. tarčica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. sep 2008 20:37

Jaz še v šolo nisem hodila, ko sva s starim očetom redno malicala jabolka in česen. Moja pogosta večerja (ravno včeraj sem možu rekla, da tega pa še ziher ni med receptu na KulSlo): naribana jabolka z mlekom. Pa malo sladkorja. Kako je pa to dobro ... Atina

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

10. sep 2008 21:01

moja hci pa na makaronflajs obvezno posuje cukr, moz ima najraj palacinke namazane z zenfom, men je pa super kruh, marmelada pa kisla smetana gor. vida70

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. sep 2008 21:35

Ej, kake kombinacije, face ste!

Jaz sem imela kot otrok rada milko, zraven pa navaden jogurt.

Marmelada in kisla smetana je meni tudi fajn kombinacija.

Mož ima rad močno posladkan šmorn, zraven pa solato endivijo s krompirjem. Pa šunko s potico tudi.

jasna

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. sep 2008 21:36

Kruh z maslom in gorčico je delikatesa tudi zame, na palačinkah pa res še nisem poskusila... mogoče je pa dobra ideja?

 

No da ne bodo samo Štajerke sanjale o sladko-slanih kombinacijah; meni se pa že sline cedijo po tisti gorenjski klasiki: pire krompir, čežana iz res sladkih jabolk in mladi fižol v zrnju, zabeljen z maslenimi drobtinicami... pa še sezona je prava

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti