Nenavadne kombinacije

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

11. sep 2008 22:46

- margarina in marmelada zmešana skupaj in šele potem namazana na kruh, - pašteta s kislimi kumaricami ali vloženo papriko, - spomnim se stare mame, ko je kruh namakala v vino in potem rekla, da ji je kruh popil vso vino , - kečap, majoneza in zenf zmešani skupaj kot dodatek k pomfriju..., - žganci zabeljeni z ocvirki in preliti s toplim mlekom, - pražen krompir na ocvirkih z makaroni in jajcem (to jedo v zasavju, reče pa se grenedirmarš); prvič jedla ne dolgo nazaj in moram rečt, da je kar okusno. BiBaBuBa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2008 23:03

BiBaBuBa je napisal/a:
- - spomnim se stare mame, ko je kruh namakala v vino in potem rekla, da ji je kruh popil vso vino , BiBaBuBa
Stare mame so to pogosto jedle. Moja prababica je rekla, da je to dobro "za muč" (torej moč). Je pa dejansko mlada postala vdova in vodila celo kmetijo, in ne slabo. Atina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:07

rimljanka je napisal/a:

Mi je pa še danes povsem neužitna kombinacija pomfri s kečapom....bljak...

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Jaz se raje odpovem krompirčku, kot da ga jem brez kečapa. V bistvu sem pravzaprav odvisna od kečapa. Ne dam ga glih povsod, ampak imam tiste obvezne jedi kamor mora it, sicer tiste jedi ne bom jedla ali pa z izredno muko, pa še takrat se mi bo zdelo ogabno. Aja pa obvezno mora biti ful debela plast. V gostilni vedno povem naj mi dajo dvojno porcijo, da jo brez problema plačam celo flašo. Najbolj sem happy, ko vidim v kaki piceriji, da majo kar flaške na mizi, pol pa jaz to nastiskam ven hudiča pa pol. No te jedi so krompir (v oblicah, pomfri, pečen v pečici ali na žaru), hrenovke, pica, vsi pohani zrezki (od govejega do puranjega), vsa pečena perutnina, na riž ali špagete, če so presuhi, sicer ne pa mislim, da je to to. Začetnica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. sep 2008 8:13

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz se raje odpovem krompirčku, kot da ga jem brez kečapa. V bistvu sem pravzaprav odvisna od kečapa.

 

To pa poznam... jaz bi ga najraje še zraven juhe jedla

Lep dan in veliko se smejte

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 8:24

Simona84 je napisal/a:

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz se raje odpovem krompirčku, kot da ga jem brez kečapa. V bistvu sem pravzaprav odvisna od kečapa.

 

To pa poznam... jaz bi ga najraje še zraven juhe jedla

[metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]
Zravn paradižnikove komot. Začetnica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. sep 2008 9:51

Joj, kečap v vseh oblikah je bljak! Njegova struktura me spominja na temo malo višje o skodelici :) No, prav tako je z marmelado, ki je ne prenesem :) Le na pecivu, v tanki plasti (recimo linški piškoti), kjer ni vidna ta zdrizasta struktura :))) Dolgo časa nisem marala paradižnika v kakršnikoli "tekoči" obliki oz. omaki (pelati, pire, omaka za pizzo) ali toplega paradižnika, vedno je bilo nemalo čudnih pogledov v gostilnah, ko sem pizzo naročala brez omake. No, sedaj to jem, nekako. Sem pa podoben fanatik kot punce zgoraj - na majonezo. Ampak samo Hellmans, hehe. Lahko bi jo jedla vsepovsod, a se tega seveda izogibam. Namazana na pizzo mi je zakon, zamešana v rižoto, na pomfritu...Če na pikniku ni majoneze, to zame ni piknik. Še toliko slabše, ker potem jem samo golo meso, ker večinoma so tam zenf, ajvar in kumare, česar spet ne jem :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 9:55

Katka vidiš meni pa gre majoneza na .... v vseh kombinacijah razen v kakem sendvičku pa še to na tanko namazana. Razen v že pripravljenih omakah za hamburger. Začetnica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. sep 2008 10:04

Jaz pa sem zadnjič naročila pico s tatarsko omako in mi je bila super- nisem vedela da bo šlo skupaj. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

12. sep 2008 10:23

Sirovi štruklji s sladkorjem in zraven zelena solata Smetana iz prevretega mleka zmešana z marmelado in namazano na kruhu ali pa samo posladkana smetana Zdenka sir namazan na kruhu in posut s sladkorjem Potica in velikonočna šunka gor, mi tudi ravno ne gre skupaj Kruh z margarino in sladkorjem Nekaterim ne gre skupaj, da pod Nutelo in pašteto vedno na tanko namažem margarino Palačinke posute s sladkorjem in pokapane z limono V "ajmoht" pa še vedo paše kis, vendar samo eno kapljico Pa še bi se našlo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti