Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

10. sep 2008 22:17

No, no, Anja 27 to je pa tak ekstrem, da bi človek mislil, da si si ga izmislila. Tega pa ne morem verjet, da je lahko kdo tako čudaški, kot gospod Monk. Dejstvo je verjetno, da nas je največ nekje vmes. Jaz imam rada pospravljeno, zlikano , ne prenesem umazanih tal ali da se mi kaj drobi pod nogami, če hodim bosa po stanovanju, vsak dan obrišem prah na izpostavljenih delih, vsak dan očistim kopalnico in WC. Nisem pa sužnja stanovanja, z dobro organizacijo se najde tudi prosti čas, sicer ne bi imela časa, da vsak dan visim na kulinariki, ali pa počnem še kaj drugega. LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 10. sep 2008 22:20:06

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

10. sep 2008 22:24

LENČA bravo, že leta si s prijateljico izmišljava tapravi vzdevek za to družino na najinih čenčih. Družina Monk, čisto zares. Živijo nedaleč stran in vse, kar sem napisala, je res. Ker tam nisem bila že nekaj let, je čisto mogoče, da so postali še bolj redoljubni ali kako bi to človek že imenoval.

Haha, še danes imam pred očmi poglede tistih ubogih prašičev, ki so se vse življenje spraševali o pomenu njihovega rilca.

Anja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2008 9:01

anja27 je napisal/a:

Haha, še danes imam pred očmi poglede tistih ubogih prašičev, ki so se vse življenje spraševali o pomenu njihovega rilca.

Anja
to me je pa takoooo nasmejalo ... (prašiči s frustracijami hahahaha) Atina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. sep 2008 9:08

LENČA je napisal/a:
No, no, Anja 27 to je pa tak ekstrem, da bi človek mislil, da si si ga izmislila. Tega pa ne morem verjet, da je lahko kdo tako čudaški, kot gospod Monk. LENČA
Ja kar verjami, del tega potegne za sabo obsesivno kompulzivna motnja, s katero se borim že vsaj 10 let, da se spomnim. Za to sem kar hvaležna mojemu šlampastemu dragemu, ki me jo je malo "pozdravil". Prej včasih mi je nekdo tako dvignil pritisk, če mi je parfum obrnil tako, da je sprednja stran gledala vstran ali ga za pol cm premaknil. Saj zato pa so me klicali miss perfect pa epruvetka. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2008 10:58

Ja, Atina, ker si ravno retorično vprašala - ob šestih začneš z obredom pospravljanja, potem je rutina v kopalnici, potem je večerna pravljica in umiranja otroka ....Kar skupaj znese kaki dve uri kvalitetnega časa z otrokom, da ne govorim o občutkih varnosti, ki jh ponavljanje rutine povzroča pri otrokih. In dete zaspi. In potem si najkasneje v enem letu ob osmih zvečer (govorim za sočno uro) prost in se lahko ukvarjaš s partnerjem. V dveh letih pa dete itak samo čim hitreje pospravi, ker hoče samo narediti posel odraslih - in ker to razume kot igro in ne kot prisilo, ga opravilo zabava. Sicer pa lahko vsak izbira. Ali to zgornje in en bazični red, ki človeku daje mnogo več prostega časa, kot je mislil, da ga ima. Ali pa večno nagovarjanje otroka naj gre spat. Pa ne gre. Pa ne gre spat pri treh letih in ne pri petih in pri petnjastih se ga ne da prepričati v čisto nič (zakaj bi pa petnajstletnik upošteval nekoga, ki ga še v posteljo ni znal spraviti, zakaj le bi takega človeka prepoznaval kot avtoriteto?)Pa večno sitnarjenje, da je vse razmetano. Pa večno sitnarjenje, da se nič ne najde in kje je kaj. Pa večne drame, ko se išče ključ od stanovanja in ključ od avta. Pa večno zamujanje. Pa večni primankljaj časa in posledično stres in potem stres naredi, da nekdaj lepe in zanimive punce postanejo neke kure brez glave. Pa stalno stokanje na forumih "joj, js sm tolk utrujena, pa stalno delam, pa vse je razmetano, pa otroci ne spijo, pa mož mi nič ne pomaga....a mate ve tut ta problem...in js si tega nism tko predstavljala, js sm za vse sama!!!" Freedom of choice. Je treba pač paziti, kaj izbereš. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. sep 2008 11:11:19

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. sep 2008 11:53

Vendelina... ti to iz lastnih izkušenj????

 

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2008 11:59

Saj sem nekaj strani napisala, da je to trik moje babice in da je sproban na več generacijah in da deluje. Moje izkušnje - kaj bi rada vedela - število spontanih splavov ali število noči na SOS liniji, ko sem poslušala nesrečne ženske? Definiraj. Okej? Vendelina jr.

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

11. sep 2008 12:55

Ja Vendi,zdaj sem pa res radovedna.Koliko otrok sploh imaš in koliko mož si tako zdresirala.Škoda ker te nisem brala 30 let nazaj,marsikaj bi se naučila od tebe.Mogoče pa tudi za to ni prepozno,mama si v bistvu doživljensko in še čez.Vendi kakšno podrobnost prosim,saj veš babnice radovedne,da se nasmejemo kot pri tistih prašičih anemona

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. sep 2008 13:27

Moj brat je z vsemi žavbami namazani. Ko deca zvečer niso hteli iti spat, jim je reko: keri bo prvi igrače pospravo, bo lahko šel prvi ... v pojstlo. Šele z leti so skapirali, ka jih na finto meče. tumpika

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

11. sep 2008 14:36

Vendy, ravno imam probleme z varstvom med jesenskimi počitnicami, ja kaj čmo, hmal bojo tukej, a vzameš moje, pravijo, da za prevzgojo ni nikoli prepozno, samo uspeh je vprašljiv. Saj tud plačam tisto hrano, ki jo bodo pojedli Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti