Zlate ribice

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2008 8:20

Najbolj varno je iste vrtse, sicer se moraš kar precej pozanimati, kako se prenesejo med sabo. nekatere se seveda ne.

Morda bi bilo dobro imeti tudi enega ribico čistilca, ki strga alge s sten akvarija.

rimljanka - zasebno mnenje

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

17. avg 2008 9:30

Glede velikosti akvarija so sinu rekli, da gre na eno ribico približno deset litrov vode, tako, da se je treba tudi o tem pozanima, če boste povečali "jato"

rrr

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

17. avg 2008 9:37

no, fajn, sem si sedaj vse prebrala in jutri jim grem kupit najmanj 20 l akvarij. Samo še to me zanima. Bi jim lahko dala v akvarij morske školjke, ali mora biti to poseben pesek? Ko grem pač še enkrat v nabavo, ker sem šla pač včeraj na vrat na nos, mi svetujte kaj naj še dokupim, da bo koristen in pa tudi lep akvarij. ali obstaja kaj za ozadje? Saj jutri vse to ne bom še kupila, ker sem bolj na tesnem z denarjem, ampak nekoč bo pa treba. Če pa ima kdo česa za akvarij odveč, mi pa tudi lahko sporoči. ariella Sporočilo je spremenil(a) ariella_3 dne 17. avg 2008 09:49:42

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. avg 2008 10:22

Ariella, notri imam morske školjke in pesek, kupljen z akvarijem. Zraven imam še par lepih kamnov, ki sem jih sama nabrala. Dokupila sem še par travic (umetnih) in "skalo" z luknjami, da se lahko zadaj skrije in plava skozi. Ker moraš upoštevati tudi to, da tudi ribica potrebuje kotiček, kamor se lahko potuhne. Imam pa tak akvarij, ki ima zgoraj na pokrovu reže, skozi katere se daje hrana (no, verjetno so taki vsi) in ni treba stalno odpirati pokrova. Tudi ozadja se kupijo, samo potem bo že preveč vsega. Če kupiš poleg akvarija še pesek, par travic, skalco, dodaš pa še svoje školjkice in kamne, bo prav lepo, strošek pa se ne bo ne vem kako povečal. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2008 10:45

Če si morske školjke sama nabrala na morski oabli jih moraš OBVEZNO prekuhati v vodi, ki jo vsaj ene 2x menjaj. količina soli, ki je v/na njih, bi lahko škodila tvojim zlatim ribicam.

rimljanka - zasebno mnenje

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

17. avg 2008 10:52

rimljanka hvala, na to da bi školjke prekuhala se pa niti spomnila nisem. Že od včeraj jih odmakam v vodi. ariella

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

17. avg 2008 11:53

pa zlate ribice pojejo - beri uničijo vso travo. Tako, da za zlate ribice je ne kupujte. klavdija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

17. avg 2008 11:54

Umetne trave menda ja ne pojedo

rrr

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. avg 2008 9:50

tako, včeraj sem kupila 15 l akvarij in filter fun mini plus, pa še neke kapljice za zbiranje težkih kovin in ribam pomagajo protistresno, pa ne vem kaj še. Sedaj je vklopljen v vodi, zvečer bomo pa ribice preselili. Prodajalec mi je rekel naj jim 1/3 vode menjavam enkrat na teden, issi pa je napisala da jim vodo menja 1x na mesec. Kaj naj sedaj naredimo? Upam, da nam bodo preživele. ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti