Mozolji cez noc

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 13. avg 2008 20:02 | ogledi: 3.594 | odgovori: 31

Zdravo,

mi lahko katera svetuje glede mozoljev, ker so se mi pojavili mnozicno cez noc po celem obrazu in sem stara skorajze 26 let in ze zdavnaj iz pubertete. Sploh ne vem kaj je zdaj to, prav grozno izgleda se posebej pri sencah in na čelu..sedaj se mi je zacelo ze po licnicah in to vse v roku petih dni...ne vem pa kaj bi takega jedla..edina stvar, ki sem jo uporabljala so bli oblizi hoodia slim za hujsanje in ne vem a je bilo to ali kaksen tonik krema..hrana potem..kako naj zdaj to vem..sem pa taka,da mi je kar nerodno po svetu hodit...pa se bolijo me te mozolji..katastrofa

Nesrečna

Visy

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

13. avg 2008 20:17

Lepo bi bilo, če bi tudi ta forum brali dermatologi in kozmetičarke, ker bi tako dobila odgovor, katerega iščeš. Drugače pa pogrešam filter za take teme... Pa lep pozdrav.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. avg 2008 20:20

Nisem dermatolog vendar, če se ti tole kar naenkrat pojavi, bi takoj pomislila na kako otroško bolezen, ali alergijo, vsekakor ti svetujem da obiščeš zdravnika.

 

P.s Jerča, sej je filter, bereš lahko le kulinarične teme.

Anamarija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. avg 2008 20:21

Jerča zakaj pa nebi vprašala... če drugi nimate teh težav, to še ne pomeni, da nam drugim nebi prišel prav kakšen nasvet. Meni se punca smili... sem sama na istem...

Lep dan in veliko se smejte

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

13. avg 2008 20:24

Dermatologu takoj,mogoče je alergija.Mogoče je pa tudi stres,napačna hrana....Pojej malo surovega kvasa pomaga! senka

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

13. avg 2008 20:29

Popolnoma razumem, čerprav je to vprašanje za doktorje medicine in ne za kulinarični forum (verjetno ne pomagajo več samo kumarični obkladki). V mojem komentarju je bil pa namreč skrit odg.: povprašaj svojega osebnega zdravnika, dermatologa ali kozmetičarko. Drugače se mi pa bolj gre za filtiranje tem... Lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. avg 2008 20:33

Jerča, upam, da si zdaj vklopila filter. Sploh pa, KulSlo je že zdavnaj presegla ozke kulinarične okvire in res ni napak, če je Visage pač vprašala za nasvet. Sicer pa, tudi dermatologi in kozmetičarke ne morejo svetovati brez, da bi videlei spremembe.

Visage, pojdi k zdravniku, lahko za začetek splošnemu, najbrž gre res za kakšno alregijo. Pa one obliže TAKOJ ukini, škatlico z njimi pa nesi k zdravniku, morda ga bo zanimalo, kaj je v obližih.

rimljanka - zasebno mnenje

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. avg 2008 20:46

rimljanka je napisal/a:

Jerča, upam, da si zdaj vklopila filter. [nagelj] rimljanka - zasebno mnenje

Filter nič ne pomaga, ker je tema odprta pod recepti/nasveti in tako spada pod kulinarične teme. Filter bo resnično uporaben takrat, ko boste moderatorji premikali teme v rubrike, v katere spadajo. Mozolji se lahko pojavijo tudi zaradi neravnovesja hormonov, vzrok pa je lahko tudi stres, kontracepcijske tablete ali kaj drugega. Moja prijateljica je postala hudo mozoljasta, ko je prenehala jemati tabletke (pa da ne govorim še o drugih hudih težavah). Vsekakor bo najbolje, če greš k zdravniku po nasvet, sploh če so se pojavili tako na hitro. matilda

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

13. avg 2008 20:58

Visage tudi jaz ti bom odgovorila podobno kot druge (tiste ki so kritizirale da tema ne spada na kulinariko sem preskočila),takoj pojdi k dermatologu,oziroma svojem zdravniku najprej,ta pa te bo napotil naprej.Ti mozolji lahko pomenijo marsikaj.Sama sem imela podobno izkušjno,le da so se mi izpuščaji pojavili po nogah (mogoče res čisto drugače,pa vendar podobno).Skozi sem morala dati vse preglede,celotno krvno sliko,ginekologa,zobozdravnika... Kristina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. avg 2008 21:00

Konec koncev je naslov recepti/NASVETI in Visage je želela nasvet. Pač ni pomislila, da gre za nekulinaričen nasvet. Če je človek v stiski....

Sicer pa bi lahko že iz naslova teme zaznali, da vas vsebina ne zanima. Na portalu, v rubriki Forumi, Zadnjih 20 sporočil pa tako ali tako ni vidna rubrika.

Vsem se pač nikoli ne da ugoditi.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

13. avg 2008 21:58

Visage, naj te najprej potolažim, da nisi edina. Sem tvojih let in nikoli nisem imela težav z mozolji (razen občasnih), pred 2 letoma so pa začeli kar bruhati na plano. Ker sem se čez 1 teden odpravljala v tujino in nisem imela časa čakati na dermatologa, sem šla do kozmetičarke, kjer mi je obraz očistila. V tujini večjih težav nisem imela in nisem doživljala novih izbruhov mozoljev. Stanje se je poslabšalo, ko sem se vrnila domov; bila je zima in konstantne spremembe temperature, kar je stanje še poslabšalo. Obiskala sem zasebnega dermatologa, ki mi je predpisal zdravila, spremenila sem način življenja (spremembe prehranjevanja ni nikoli omenjal) in ugotovila sva, da do izbruhov pride največkrat ob stresnih situacijah, ki pa jih v mojem poklicu ni malo. Sedaj po 2 letih nisem več na zdravljenju, stanje se izboljšuje in umirja, vendar nočem preveč lepo govorit, da se kaj ne poslabša. Počasi sem se sprijaznila, da imam bolj občutljivo kožo, ki reagira na najmanjšo spremembo in se naučila zanjo pravilno skrbeti. Predlagala bi ti obisk dermatologa, ki ti bo sigurno pomagal odpraviti nevšečnosti kot so ti mozolji. Boš videla, da se bo izboljšalo. lp, pikica82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti