Funkcije mikrovalovke

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 6. avg 2008 20:25 | ogledi: 2.897 | odgovori: 19

Kupujemo mikrovalovmo pečico. Moji znanci imajo najpreprostejše in starejše dobe, pa še zelo malo jo uporabljajo.

Doslej sem ugotovila, da imajo mikrovalovke nekaj opaznih razlik: razlika v litraži, ki znatna. Ene imajo žar, druge nimajo. Imajo časovnik, analogno ali digitalno upravljanja.

Priznam, mama ima  hude pomisleke zaradi uporabi, vendar smo se kljub temu odločili. Uporabljala naj bi se predvsem za odtaljevanje kruha, mesa, pogrevanje.

Po moji pameti naj bi imela več uporabnih funkcij, če bodo potrebne.

Prosim uporabnike, da mi svetujejo, katere funkcije so pomembne in katere so bolj kozmetične narave.

Najbolj so mi zanimivi odgovori na vprašanje: kaj pri vaši mikrovalovki manjka.

Osvajam pa eno iz zadnjega Merkurjevega kataloga.

F r i n a

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. avg 2008 20:52

Digitalna: boljša (lahko na sekundo natančno nastaviš čas segrevanja - sicer je vseeno ali 45 ali 46 s, no ja ...) Žar: super. Hitro gratiniraš jedi (ni treba pečice laufati), moj mož pogosto večerja tople sendviče ... Naj bi se dalo nastaviti moč segrevanja z MV v vatih (sicer naj bi to imele vse a preveriti gre vseeno) Moja MW nima nekih drugih fensi-šmensi funkcij, tako da ne morem svetovati, pa tudi zadošča nam to. Dobijo se pa tudi kombinirane pečice (navadna + MW) ipd. Kaj manjka pri naši MW? Nič ne pogrešam. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 06. avg 2008 20:53:12

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. avg 2008 20:54

Imam mikrovalovko z vsemi možnimi funkcijami, vendar uporabljamo samo pogrevanje. Če bi jo kupovala še enkrat, bi kupila najbolj osnovni model, najbolj enostavno, le da je malo močnejša.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. avg 2008 20:55

Prvo sem imela z žarom, drugo s dodatno funkcijo vročega zraka, ta, ki jo imamo zdaj ima poleg mikrovalov še žar, katerega v parih letih še nisem uspela uporabit. Kolikor bo odgovorov, bo verjetno tudi mnenj, zato se boš morala odločit sama, kakšno bi rada.

 

Meni je moja druga s toplim zrakom odgovarjala za peko manjših stvari. Takrat so bile štedilniške  pečice še povečini  navadne in vsaj moja se je grela skoraj pol ure, v MWP pa si lahko pekel po nekaj minutah in to mi je bilo takrat zelo prikladno, danes pa imam tako ali tako ventilacijsko pečico in ta funkcija odpade. Bojo druge povedale, zakaj je uporaben žar, sama niti ne vem, kdaj naj bi ga uporabila, ker nikoli ne kuham  v MWP, ampak odtaljujem,  pogrevam, mehčam čokolado. Pa krasna je za kuhanje pudinga, ker se ne more prismodit.

 

Kot sem napisala, moji nič ne manjka in tudi brez žara bi komot shajala.

 

Sem prebrala zgornje odgovore in tudi sama dodajam, da naj bo digitalna, ker lahko  določiš sekunde. Sčasoma se navadiš in točno veš, koliko katera hrana potrebuje sekund. Funkcijo moči mikrovalov pa ima sigurno vsaka, le da je pri nekaterih to upoštevano v nastavitvah, npr. odtajevanje ni nikoli pri polni moči, ampak je moč vatov zmanjšana za različno hrano različno.

 

 

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 06. avg 2008 21:00:29

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2008 22:04

Pri naši hiši smo imeli mikrovalovke blizu 15 let in smo jo nazadnje uporabljali le še za pogrevanje mleka. Pred nekaj meseci pa sem tudi zadnjo oddala, ob vsem prebranem o MV nekako nisem imela več "filinga" karkoli v njej pripravljat. In sedaj živimo čisto v redu tudi brez nje. katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 06. avg 2008 22:57:12

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

7. avg 2008 2:29

Ravno danes sem gledala mikrovalovke v Lj,(skladišče z prodajalno),zelo poceni,sicer ne vem,kakšne funkcije imajo,več vrst jih je,se pa splača pogledat,ker so cene res niske.(okrog 33 evrov)Mogoče malo izven teme,vendar,če katera kupuje belo tehniko,bo mogoče to zanimiv podatek.Nekateri izdelki so tudi 50% ceneje,kot v redni prodaji. lp sara_k

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. avg 2008 4:59

Jaz imam staro okoli 10-12 let. Že takrat sem želela samo tako za pogrevanje in tako tudi kupila.Predvsem zaradi pogrevanje hrane šolarjem, da mi kaj ne prismodijo. Še danes sem zadovoljna z njo in ne rabim drugih funkcij. Odtajam, topim in segrevam. Za kuhanjein pečenje imam štedilnik, za kake male količine pa mini namizno pečico. Ti moraš vedeti, za kakšen namen jo nameravaš uporabljati, kaj boš v njej počela. Kyara

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

7. avg 2008 8:38

Nasa mikrovalovka ima ogromno funkcij. Avtomatsko odtaljevanje, avtomatsko kuhanje tega in onega, pa peka,.............. Uporabljamo pa jo le za pogrevanje mleka in za odmrzovanje kruha. Le redko za kaj drugega. Vse veliko raje skuham na tradicionalni nacin. Odtaljevanja mesa v mikrovalovki pa ne maram in ne priporocam. Bljak! Vsekakor pa priporocam digitalno. Iwana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. avg 2008 8:41

Kot že rečeno - odvisno, za kaj jo nameravaš uporabljati. Če nameravaš v njej peči večje stvari, pride prav možnost izklopa rotorja za vrtenje pladnja. Če pa imaš v mislih le pogrevanje in odtaljevanje, potem pa mirno izberi tako s čimmanj funkcijami. Lep pozdrav, Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. avg 2008 9:09

Nam je bistveno, da lahko zmanjšujemo moč gretja (pravzaprav moči ne zmanjša, le vmes različno  dolgo v intervalih odklaplja gretje) in da nastavimo čas delovanja - digitalno. Za kaj drugega kot pogrevanje in odtaljevanje je ne uporabljamo, četudi ima še kar nekaj drugih funkcij.

Zmanjševanje moči pride prav ravno pri odtaljevanju. Pri naši se najbolje obnese, če nastavim malo krajši čas od normiranega -  hrana je sicer v sredini še rahlo zamrznjena, zato pa zunaj ni "kuhana", kar se najbolj pozna ravno pri mesu.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti