Neprijeten vonj perila

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. jun 2012 9:37

še to:

pred kakim pol leta je moj supervarčen ohinsploh Bosch stroj crknil, star 7 let. Popravit ga je prišel serviser, ki je dočakal penzijo v Gorenju, sedaj pa ima pop. obrt servisiranja. V glavnem, človek, ki se spozna tudi na izdelavo, ne samo na popravila.

No, prognoza za moj stroj je, da ne bo več dolgo živel, ker pač ni narejen za dolgo življenjsko dobo, oz. se ga ne bo splačalo več popravljat, saj so deli predragi (moj amortizer 90 €+20€ delo, zdaj pa že cvili drugi amortizer). Naše mame so pa imele Gorenje mašine 20 let. Pa tudi vsa ta elektronika v strojih je pač tako, tako.

Torej, proizvodnja raznih mašin je usmerjena k temu, da se čimprej pokvari, (beri: po izteku garancije), popravila se ne splačajo zaradi predragih delov in mi veselo kupimo nove mašine. Vsa ta varčnost vode in elektrike se izniči s popravili in kupovanjem novih strojev, stari pa romajo vemo kam.

Tako moj serviser. In zelo je bil začuden da mi Candy pomivalni stroj dela 9 let brez popravila. Menda je ravno s tem modelom imel ogromno dela.

 

marjja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

30. jun 2012 15:54

Vanja, ni trik samo v strojih, je tudi v detergentih. Pred leti sem v zda prala perilo, dodala sem enako (malo ker je pač le prešvicano) praška. Vmes so bile tudi spodnice, na katerih je bil kar velik krvav madež od menstruacije (me je nepričakovano ujela). Pri nas moram na tak madež dat veniš in drgnit na veliko, pa ne gre nikoli povsem dol. Takrat gor pa so prišle iz pranja kot nove.

OlivaB

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

30. jun 2012 17:19

Imam 15 let star Gorenjev pralni stroj. Imel pred dvema letoma eno večje popravilo ( 80 EUR ), pa očasno obstane na centrifugi in se ne izklopi sam, sicer pa krasno pere, tako da dokler čisto ne crkne, bo OK.

Sušim zunaj ( pa smo na kmetih ) ali notri. Perilo nikoli ne smrdi. Vem pa, da je včasih moji mami smrdelo temno perilo, pa tudi včasih zavoham koga, ki gre mimo mene ali na fitnesu, kako mu oblačila smrdijo po vlagi.

Perem s tekočim ali zrnastim praškom ( ariel, persil ), uporabljam mehčalec, doziram vse po navodilih, perem večino na 45 st. zelo redko na 60 st, če se mi nabere za cel stroj belega perila.Velikokrat kratko pranje. Nič kisa ipd. Le stroj vedno pustim odprt, da se posuši. Likam le srajce, ostalo takoj zložim in v omaro.

 

Pa še to. Imamo izredno trdo vodo, ne uporabljam nič proti trdi vodi, pa stroj nima nobenih težav.

Luna mehčalec je krasno dišal, ampak so šli v stečaj enkrat jeseni, tako, da je konec s tem.

lartep

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

30. jun 2012 18:41

lartep je napisal/a:
Luna mehčalec je krasno dišal, ampak so šli v stečaj enkrat jeseni, tako, da je konec s tem.lartep

 

Potem sem pa jaz takrat še ujela kakšno staro zalogo, kupovala sem decembra. Škoda 

OlivaB

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jun 2012 22:12

jaz včasih dodam impressan dezinfekcijsko sredstvo  za perilo, ker se mi zdi da včasih boben smrdi. 

imam pa druge probleme s perilom: ko ne uporabljam sušilca je perilo blazno trdo in zelo grdo. Kot da bi blo zdelano in ponošeno... pa uporabljam mehčalec :S ali so razlike vmehčanju? trenutno imam hoferjev fee 

ps: perilo poberem takoj ko je suho! še na štriku menjam kljukice levo desno, da ja poberem takoj ko je suho, pa je vseeno zelo trdo!

 

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. jun 2012 22:13

Ja, Lartep, to sem pozabila omeniti, da stroj puščam zmerom odprt, tudi sušilec, oz. tako na 2 cm priprt.

Kaj bi jaz dala za moj stari stroj, ki je ostal bivšima tašči in možu! Menda še zdaj pere kot urica, pa ima krepko čez 15 let, pa vse tiste lastnosti, ki sem jih opisala v prejšnjem postu.

marjja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jul 2012 3:33

Oliva, kupujem nemški Persil.

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. jul 2012 10:46

OlivaB je napisal/a:

Pri nas moram na tak madež dat veniš in drgnit na veliko, pa ne gre nikoli povsem dol. Takrat gor pa so prišle iz pranja kot nove.



OlivaB

Lari-fari, upam si trditi, da to ni res. Flikneš gor mal Vanisha, pa je. Si pa verjetno nabasala na prašek z encimi in zato je šel krvav madež lepo dol. Take praške imamo pa tudi pri nas.

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. jul 2012 10:52

Krvavi madeži gredo kar v redu iz blaga z navadnimi praški, če jih prej dobro odmočiš v slani vodi, sicer pa z vsemi praški in tekočinami, ki vsebujejo encime za razgrajevanje beljakovin; za te pač detergent sam ni dovolj, ker ta učinkuje samo pri mastnih zadevah. 

Sonja

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

1. jul 2012 12:38

Pozdravljeni

 

Na to temo bi lahko napisala roman, saj sem že skoraj "doktorirala", kako odpraviti ta problem, a je vse zaman. Dvomim, da koga zanima, kaj sem že vse naredila, kajti uspeha še zmeraj ni. Če pa, pa z veseljem opišem. Lp

jaša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti