Sanje

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

7. maj 2012 15:16

Ognjič, hvala, ker se pa že res dolgo nisem tako nasmejala kot danes.....

tina711983

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. maj 2012 15:55

Ognjič, to pa je res izjava, ki bi morala priti na prvo stran!

daga

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

7. maj 2012 16:39

  Pozdravljeni!

  Ognjič, zelo posrečena izjava. Resnično sem se nasmejala.       

  Lp iz Obale                                       

rina1234

kozamurnik

sporočila: 2311

7. maj 2012 19:10

Ognjič je napisal/a:

Pomenijo, da imaš precej težav z veliko začetnico, pa tudi slovenski jezik ti nekako ni domač. In namigujejo na to, da si precej aktivna na FB.

Ognjič
Tako dobrega komentarja pa že dolgo ne. In tudi takega skropucala na katerega se nanaša, že lep čas ni bilo na tem forumu. . murnik

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

8. maj 2012 21:04

Ljubi bog, če tako zgledajo izdelki na maturi... Se mi pa res smilijo učitelji!

Ognjič, kapo dol, zadela si to, na kar smo očitno vsi pomislili!

Kljub vztrajnosti in radovednosti se skozi tisti tekst nisem uspela prebiti

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. maj 2012 21:18

čoko je napisal/a:

Ljubi bog, če tako zgledajo izdelki na maturi... Se mi pa res smilijo učitelji!

čoko

No, upam, da tako hudo pa (še) ni. Si kar upam reči, da bi tam takle zapis zadostoval za najnižjo oceno. , komajda.

rimljanka

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

17. maj 2012 9:25

Da malo obnovim temo.

 

Sicer me nikoli nekako ne zanima kaj sanje pomenijo, ampak danes ponoči sem imela pa tako čudne sanje, da bi bilo zelo fino, če mi jih kdo objasni - sanjska knjiga?

 

In sicer sem sanjala, da sodelavec piše dnevnik ( vsak dan o šihtu) in to na indigo papir.

Kaj naj bi sedaj to pomenilo? Indigo papir. Nič ne delam z njim, nobenga filma nisem gledala, kjer bi bilo to notri. V glavnem, še v sanjah sem se čudila zakaj piše na tak papir in ne na navaden.

 

hahahahah - HELP?

Maxi25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. maj 2012 9:36

 

Ježeš, maxi, eno stran nazaj sem napisala za raster čveka na forumu čisto spodobno razlago, kaj so sanje in zakaj za božjo voljo razlčni predmeti v različnih kulturah in različnih sklopih tega, kar je sanjajoči že doživel v zavednem življenju, pomenijo različno.

 

Pa ne tako neizmerno dobesedno jemati stvari - malo šaltaj na simbole. Indigo papir je lahko kaže na razmislek o tem, da se neka stvar pove več ljudem (piše se na idnigo, dobi se več kopij, kopije so zato, da se razdelijo, ne?)

Lahko ti indigo barva pomeni tisto, kar pomeni hindujcem - najvišja barva, najbolje, kar se lahko zgodi, že skoraj božansko

Pa tudi - o katerm sodelavcu si sanjala - o nekom, ki je totalno nepomemben (ker potem je to samo kanal, ki nekaj sporoča, kar v bistvu počneš ti) ali o nekom, ki je v delovnem procesu relevnaten (ker potem se zadeva spet drugače interpretira)...

 

Skratka, emancipiraj se od sanjskih bukev in lepo v knjižnico in poglej, kako je Freud analiziral stanje. Ker dlje od njega v bistvu nismo prišli.

 

Vendelina jr.

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

17. maj 2012 10:11

uaaa, sploh nisem pomislila na kopije. Hvala za tole :)))

Maxi25

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

17. maj 2012 10:52

 

 

Ojla,

punce drage, poleg Vendelininega predloga (Freud in Jung znata biti kar zahtevna za štart na samospoznavni poti, čeprav nujna), dajte, podarite same sebi trenutek s knjigo Ženske, ki tečejo z volkovi. Kaj tako dobrega in spodbudnega že dolgo nisem brala (moram omeniti tudi v sosednji temi). Govorim zato, ker se avtorica (za spremembo ni neka kvazi-sanjsko-razlagalna šalabajzerka, ampak doktorica klinične psihologije) dotakne tudi sanj. Govori o potlačeni intuiciji, ki v obliki sanj privre iz globin ženske psihe. Če ste kdaj bile v dvomih, ko vam je okolica narekovala nekaj, kar ni bilo v skladu z vašimi najglobljimi hotenji, potem jo morate prebrati. Avtorica jo je pisala več kot dvajset let, potem ko je kot cantadora (varuhinja ljudskih pravljic), zbirala tovrstna izročila po vsem svetu.

Sicer pa, mimo konteksta, znanstveniki ocenjujejo, da naši možgani vsako sekundo predelajo okoli 400 milijard bitov podatkov, od tega se bi jih naj zavedali samo 2000 bitov. Vse ostalo blodi nekje v podzavesti, zato, glede na podatek, sanje potem niti niso nek čuden pojav.

Ne podcenjujte se torej z nekimi trivialnimi razlagami, če vas to zanima, vzemite v roko kakšno resno literaturo, morebiti pridete do česa, kar ste si že dolgo želele

 

LP Deschanel

Deschanel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti