Poročno pecivo

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jul 2008 2:03

Tudi sama se podpišem po anjo, strinjam pa se tudi s tem, da vsako ni dobro. Mora pa biti domače, to definitivno) Razumem pa tudi jozeta2 po eni strani - kot da bi poslušala naše fante v službi, ko zagledajo te sladkarije, kar bežijo k "mesu" katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jul 2008 8:07

Veš katka, da se jaz kar sama večkrat komu ponudim, da napečem pecivo, pa rečejo, da bodo kar kupli. Pa ne zato, ker bi jaz tak zanič pekla, ampak, ker je ljudjem škoda dat denarja. Dejstvo je, da so doma narejena peciva in piškoti dražji, ampak v trgovini več ali manj dobiš neke brezoblične zmazke, ki na koncu sploh ne gredo v promet. No vsaj mene ne privlačijo kaj dosti... Začetnica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. jul 2008 8:27

Ljudje se največkrat zapomnijo ohcet po pecivu ali škandalu ....

kobra 1

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

10. jul 2008 8:51

Pri načrtovanju peke je dandanes potrebno imeti v mislih seveda tudi najrazličnejši spekter jedcev: od vegijev in veganov, do tistih, ki se držijo ločevalne diete ali GI diete, do tistih, ki ne jedo enostavnih sladkorjev... Zato mora biti vsaj ena vrsta peciva brez jajc, vsaj ena iz polnozrnate moke, vsaj ena brez moke in "težkih" maščob + kombinacije... tako, da imajo vsi nekaj od tega. Dopolnite, če sem katere pozabila.

kobra 1, ko razmislim, imaš popolnoma prav!

ZAČETNICA, absolutno se strinjam.

Anja

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

10. jul 2008 12:18

Kot je že Anja napisala, je zelo dosti odvisno od gostinca in njegovega občutka za estetiko. Nazadnje sem pekla večjo količino peciva za krst nečaka, kar mi je bilo v veliko veselje, saj sem bila tudi botra. Pecivo sem nadevala na tri velike pladnje, ga lepo zložila po barvah in skombinirala - izgledalo je krasno. Zjutraj smo vse dostavili v gostilno, ko pa smo se vrnili na kosilo, me je skoraj kap. Pecivo je bilo "napeštano" na krožnikih (stekleni s podstavkom) in naloženo v piramido, vse polomljeno in razmazano. Če verjamete ali ne, izgled je bil tako neprivlačen, da niti sama nisem imela apetita, čeprav je bilo pecivo zelo dobro. sikamaco

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

11. jul 2008 15:55

Hojla! Takole dragi moji svetovalci, naj hvala za nasvete - naredila sem načrt sladic ki jih bom spekla.Vanilij rogljičke,razpokane piškote.skutine žepke,razne praline, breskvice, gobice,veliko srčkov, linško pecivo raznih oblik in seveda "labode če bo šlo! Imate še kakšen dober predlog? Želim vam lep in sončen vikend. mijamarija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

11. jul 2008 18:59

Zelo lepe so mi poročne rožice, za katere ima recept moja sestra - ampak bistvena je oblika: iz navadnega belega krhkega piškotnega testa se izreže rožice, na sredo se da kupček lešnikove mase in beljakov, s prstom vtisne luknjico na sredino in vanjo nabrizga ribezovo marmelado. Pridejo tako fletne. .. V bistvu lahko vzamete recept za maso iz kakšega drugega recepta za piškote. Moram ob priliki pofotkat pa objavit njen recept.... Drugače pa zelo lep izbor piškotkov mijamarija! Edino kar mi manjka je kaj bolj čokoladnega - sem bolj kakavove sorte ;-) Kakšni moto piškoti mogoče? Kaj takega, da se ne bo stopilo... Veselo pečenje! Staša

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

11. jul 2008 19:38

Tudi meni se je zgodilo, da so gostinci pecivo, katerega sem pekla ves teden za hčerino poroko, samo nametali na krožnike. Od takrat dalje jih sama naložim na pladnje, oz. sedaj prosim, da mi dajo posebno mizo, na katero naložim sadje in pecivo, zraven postavimo male krožnike in si vsak vzame kdaj in koliko hoče. Običajno že kar vsi ob aperitivu nekaj pojejo. Najraje pa namesto pladnjev uporabljam košarice z ročaji. regina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jul 2008 21:37

Za sestrino poroko sva z našo babi pekli:

orehe, skalce, medene kocke v kokosu, testomat piškote ( po dva sva skupaj "zlepili" z ribezovo marmelado), lešnikove trikotnike (en recept je tudi v bazi), medenjake, husarske krapke( iz baze), milansko marelično torto, griloške (iz baze), kokosovo rulado (brez pečenja), črno bele piškote (iz baze), slane palčke (iz baze), spekla sem rulade z marmelado in čokoladno kremo in jih dala v skrinjo, v petek so jih nesli v gostilno in jih tam v soboto postregli- bile so zelo dobre.

Mami je naredila krhke flancate, lešnikove piškote,...

Predlagam, da je vmes tudi kaj slanega in ne samo sladkega.

Jaz si bom svojo poroko zagotovo zapomila po pecivu. Imela sva to srečo, da so imeli znanci prazno hladilnico, da smo vse hranili pri njih. Poleg tega da so ga dobili svati, sva tam sva pustila 2 veliki škatli peciva, nekaj smo ga dali v skrinjo, ogromno smo ga razdali še sosedom,... potem si lahko mislite koliko ga je bilo.marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 11. jul 2008 21:42:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti