Pomanjkanje železa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. jul 2008 5:03

Če pa nič od tega ne pomaga? No, tu pa nastane problem, ker tudi železo od doktorja ni čisto nič pomagalo. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 8:50

Potem je pač treba nadaljevati s pregledi tako pri uradni in pri tradiconalni medicini.... Vendelina jr.

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

4. jul 2008 10:37

Svetujem ti jej suhe slive in seveda tudi drugo sušeno sadje.Seveda če je pa to tako hudo se pa le drži zdravnikovih navodil,suho sadje naj te pa vseeno spremlja namesto drugih slaščic. mark5

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 10:39

Kyara, mene so tudi že v študentskih letih pitali z železovimi preparati, da o nosečnostih sploh ne govorim...doktor se je kar za glavo držal. Pa tabletke in sirupi niso pomagali nič - raven železa je ostala na spodnji meji. Na koncu sva ugotovila, da moje telo železa iz teh preparatov sploh ne absorbira in da je zame očitno to pač "normalna" raven. Moje počutje zaradi tega ni bilo nič kaj slabo, tudi oba otroka sta se rodila zdrava. Jaz sem se s tem sprijaznila (saj ni bilo težko, ker sem na ta minimum železa očitno "privajena") in na srečo zaradi tega nimam nobenih težav. Pa še en problem je - rdeče pese ne prenesem, jeter sploh ne jem (in ostalega mesa kopenskih živali tudi ne), raznovrstna zelenjava, sadje, ribe... in oreščki so pa itak na vsakodnevnem jedilniku. Skratka, če imaš zaradi pomanjkanja železa resne težave in ti lekarniško železo "ne prime" je smiselno, da morda najdeš kakšno posebno dieto s hrano, bogato z železom in pri zdravniku ponovno preveriš, kaj se v telesu dogaja. Morda obstaja tudi kakšna alternativna varianta? mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 10:55

MamaF, pa saj na tvojem koncu imate naravno medicino v obliki terana... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 12:32

...Vendelina, da ne boš mislila, tudi gospod doktor je to rekel (ko sem preveč skremžila faco ob omembi jeter). Itak da sem ga pila, samo pred doktorjem in "sotrpinkami" mi je bilo to malo nerodno razlagat, ker so v glavnem kar tekmovale, katera bolj zdravo živi...saj veste - nič kave, nič alkohola itd. In ga pijem še zmeraj, da ne bo pomote.... Kyara, res je, teran so včasih celo v lekarnah prodajali, pri nas so ga zmešanega s sladkorjem po porodu dobivale porodnice "za moč", kuhanega s sladkorjem so pa tudi otrokom dajali po žlicah - se zaradi železa. Torej, pri nas imamo domačega, če želiš poizkusiti, sporoči na ZS. mamaF - Mojca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. jul 2008 14:01

Ne, mamaF, terana pa ne smem, ker imam eno avtoimuno bolezen jeter. Sem pa ukrepala sama, ko sem videla, da mi medicina ne zna pomagati. Eno leto sem uživala alge forte in c vitamin, in glej čudež, kri se je fantastično popravila. Tudi sedaj imam v redu kri, pa vsako leto naredim eno 3-mesečno kuro z algami in c vitminom. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 14:18

MamaF, v našem plemenu ni nobenih avtoimunih bolezni jeter, a se lahk za jesen kej zmeniva - pridemo s kartnistro... - za dravje je treba skrbeti... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 15:40

Vendelina, ni problema - naša "Kraška Oštarija" dela skoraj non-stop. Kyara, žal mi je, da ne smeš terana, sem pa vesela, ko slišim, da je zdaj vse v redu! mamaF - Mojca

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

4. jul 2008 18:28

Špinačka, rdeča pesa, vse zgoraj že našteto pa obvezno pomarančni sok zraven..... železo se veliko lepše absorbira s pomočjo C vitamina! Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti