Vse o maku

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

3. jul 2008 11:36

Ja Vlado, prav imaš, gre se o sledeh ne pa da je kdo "pokjen" od makovk. mišika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. jul 2008 11:43

Ja, kaj imslite, da nimamo sledi zlata, srebra, kadmija,...v sebi? Če bi nas analizirali.... Z leti postajajo kemijske metode analize vse bolj natančen in pravzaprav enostavne, pa seveda lahko odkrijejo snovi, ki jih pred leti sploh še ne bi mogli (kar seveda ne pomeni, da jih ni bilo).

Skratka, kar se mene tiče, bom mak porabljala, kot sem ga do zdaj...

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

3. jul 2008 11:49

Saj se ne gre za to, da bi bil kdo od maka zadet. Zanimalo me je samo, če se uživanje maka lahko kje pozna. Moje "dnevne doze" maka so kar visoke. Pred kratkim sem pekla makovo pecivo, za katerega sem potrebovala 300 g maka. Pecivo pa je kar hitro pošlo. Pa lep pozdrav! Črna mamba

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. jul 2008 12:44

Mambica, ti lahko zdaj trdiš, da o ni sledu od maka, ane?

Mak imam zelo rada, se mi je pa zameril, ko sem delala kombinirano potico brusnice- skuta-mak, ko je bil mak, dva dni prej kupljen v trgovini, žarki in cela potica nagravžna.

F r i n a

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. jul 2008 13:00

Res sploh  ne gre  za to, da bi bil kdo od maka zadet (čeprav se po gibanici prav dobro počutim... ). Bistvo povedanega je v tem, da so v urinu našli sledove opiatov.

To je lahko problematično npr. za športnike na doping testih. In ker pobiramo vse "dobre" stvari od "razvitega" zahoda, se tudi pri nas lahko kmalu kak delodajalec  spomni preverjat svoje zaposlene (ali kandidate za službo) tudi s testi na droge. Potem bomo pa vsi leteli na cesto zaradi gibanice...   (ali pa bo to dober izgovor za tiste na igli).

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 03. jul 2008 13:07:00

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

3. jul 2008 14:17

Štos je točno v tem, kar je napisala Nasja. Nekega dne se res lahko nekdo spomni, da bo to preverjal, potem pa je lahko. Drugače pa me je pri maku zanimala predvsem kalorična ter prehrambena vrednost, na kar je že lepo odgovorila Piščanec. Črna mamba

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. jul 2008 15:49

Meni je pa že stara mama povedala, da so otroci po makovem pecivu spali, ko top. lp, vanjatajnsek

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

3. jul 2008 17:20

Tale debata mi je pa dala mislit- ker cele noči ne spimo, bom začela malemu za večerjo dajat makovke in makovo potičko... Čeprav je bil efekt pri tavečjem ponavadi samo ta, da ga je pikalo, ko je šel mak ven.  Ampak on je itak vedno spal ko top...

Bom probala, me prav zanima, če bo kaj efekta.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti