Vinjete

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. sep 2008 13:08

Nena, jaz se nisem poglabljala v veljavnost vinjet in mi je tudi šele zdajle kapnilo. Te polletne vinjete so časovno omejene na polletno uporabo in kot jaz razumem, če jo kupiš npr. 1.11., ti bo veljala naslednje pol leta, to je do 30.04.naslednjega leta. Letna vinjeta pa bo veljala  od 1.12.2008 do 31.1.2010, ne glede na to, kdaj jo kupiš. 

 

 

Lijana

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. sep 2008 19:54

Tako je, ja. Jaz vedno kompliciram pri razlagah...

Sonja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. sep 2008 20:45

Sonchika, nisi ti zakomplicirala, ampak očitno na DARS-u, oz. tam, kjer se odloča o teh stvareh. Meni se zdi precej nelogike pri tem. Le zakaj ti oni določajo pri letni vinjeti "rok trajanja", bi bilo bolje, če bi se tudi ta  luknjala. 

Lijana

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

8. mar 2015 14:50

A mi ve kdo  povedat, če je za krajši  izlet, bolje povedano,  za na kavo(  iz Moravskih toplic do Lenti-ja ali  drugega bližjega kraja )potrebna madžarska vinjeta?

Moja mami še nikdar ni bila na Madžarskem, ker bo  pa že v Moravskih, pravi da bi rada šla na kavo na drugo stran.

Hvala za info.



Kotarca

Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 08. 2015 15:01

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. mar 2015 15:03

Če se ne bo vozila po madžarski avtocesti, vinjeta seveda ni potrebna.

lp

cervus

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

9. mar 2015 9:14

In nikomur še ni kapnilo, da pravzaprav sprašuje če je od meje do Lentija avtocesta ali tudi navadna cesta...

 

Kotarca, žal tega tudi jaz ne vem, ker še nisem vandrala po tistih koncih, ampak morda bo sedaj vsaj kdo razumel, kaj sploh sprašuješ.

Issi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. mar 2015 10:01

Issi je napisal/a:

In nikomur še ni kapnilo, da pravzaprav sprašuje če je od meje do Lentija avtocesta ali tudi navadna cesta...

  

Ne drži, ona sprašuje, če je za cesto do Lentija ali drugega bližnjega kraja potrebna vinjeta.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. mar 2015 10:07

Od mejnega prehoda Dolga vas do Lentija vinjeta ni potrebna . Na kavo pa boljš da ne hodi tja, ker jo imajo obupno zanič . 

hedonist

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

9. mar 2015 10:08

Issi je napisal/a:

In nikomur še ni kapnilo, da pravzaprav sprašuje če je od meje do Lentija avtocesta ali tudi navadna cesta...

 

Kotarca, žal tega tudi jaz ne vem, ker še nisem vandrala po tistih koncih, ampak morda bo sedaj vsaj kdo razumel, kaj sploh sprašuješ.



Issi

Točno tako issi, hvala, sem se malo nerodno izrazila in upala, da se bo oglasil kdo, ki razmere pozna in živi tam.

Ampak sem se že navadila na to, da človek sprašuje eno, dobi pa drug odgovor, včasih še  zraven  lepo prikrito lekcijo, češ, kako si neumen, da to sploh sprašuješ. Ne sicer pri tem vprašanju, da ne bo spet hude krvi, ampak se dogaja, vsi vemo, da je tako.

Če pa  imaš prav veliko srečo, dobiš  zraven  serviran tudi citat iz svetega pisma..

Kotarca

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

9. mar 2015 11:04

rimljanka je napisal/a:

Issi je napisal/a:

In nikomur še ni kapnilo, da pravzaprav sprašuje če je od meje do Lentija avtocesta ali tudi navadna cesta...

  

Ne drži, ona sprašuje, če je za cesto do Lentija ali drugega bližnjega kraja potrebna vinjeta.



rimljanka

 

Ja, in ob vedenju, da je vinjeta potrebna za avtoceste in hitre ceste, je povprečno inteligentnemu osebku, ki mu ni hobi lovljenje lapsusov in nerodno postavljenih vprašanj jasno, da se da to isto vprašanje zarlagati tudi v stilu "Ali je od meje do Lentija le avtocesta ali se da priti tudi po navadni cesti?" 

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti