Vinjete

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

2. jul 2008 6:12

Ninja24, saj v bistvu ni nobene potrebe, da letas od crpalke do crpalke, ker se da lepo doma iz fotelja poklicat pa vprasat. Zakaj ze so telefoni? Je ze tako, da smo ljudje v vecini "nastelani" tako, da vse pocnemo v zadnjem trenutku. Pa naj bo to nakup, ucenje pred izpitom, odhod od doma...Nekatere stvari je treba pac presodit, ali se splaca cakat ali pa it takoj v akcijo. Zgleda, da bo vroce. Pa ne samo zaradi vinjet. Naj za to raje poskrbi sonce. Lepo se imejte. vida70

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. jul 2008 20:39

Ker ne zivim na soncni strani Alp ,nisem prav dobro seznanjena kako je s temi vinjetami.Ali mi lahko kdo prosim napise kaksen link kjer si preberem verodostojne podatke o tej temi?Tudi o tem, za katere ceste veljajo? Hvala in lep vecer! Lp lucka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

4. jul 2008 23:02

Malo za šalo: Kako reciklirat vinjeto :)) Obvezna uvedba vinjet obvezno prinese cel kup nasvetov, kako se tej obveznosti izogniti. Zbrali smo nekaj predlogov za tiste, ki želijo imeti eno vinjeto za dva avtomobila, ali za tiste, ki so tik pred prodajo avtomobila, pa je ne bi radi prodali skupaj z njim. -Trik s prozornim lakom za nohte: na vse štiri robove vinjete nanesite prenosen lak za nohte in jo prilepite na steklo. Deluje proti kondenzu in vlagi, in ko je treba, jo lahko z lahkoto odstranite. -Trik z mazilom za ustnice: nalepko premažete s prozornim mazilom za ustnice (labelo) in prilepite na steklo. -Trik s srajco: vinjeto nekajkrat podrgnete po srajci oziroma majici in tako jo z lahkoto nanesete na steklo. Pa še ideja ki se je porodila nekaterim podjetnežem na primorskem koncu. Italijanski turisti, ki želijo letovati na Hrvaškem, morajo za to pot prevoziti nekaj kilometrov slovenske avtoceste, za kar po novem zakonu seveda potrebujejo vinjeto. In tisti bolj podjetni že razmišljajo, kako bodo pri izstopu italijanskih voznikov iz Slovenije odkupovali njihove nalepke in jih pozneje preprodali. Seveda pa velja za vse, ki se bodo odločili za takšne ali podobne podvige, da zakon zanje predvideva tudi kaznovanje. In kazni so vsekakor veliko višje od cene vinjet. blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 04. jul 2008 23:02:26

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. jul 2008 7:39

V našem moto klubu smo sklenili, da na rezervar motorja ne damo nalepke. Potem je ne moreš odstraniti, ne da bi poškodoval barvo. Drugo so avtomobilska stekla. Nalepko pa nam je kupil klub in nam jo že pred časom podaril. Je enaka kot za avto, samo da je gor na sredi narisan motor. Kyara

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

31. jul 2008 6:49

Ali je potrebna vinjeta na hitri cesti Koper-Izola? Nekateri pravijo da tam ni obvezna, ker druge poti ni, je res? Teka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jul 2008 7:26

Na cestah,r ezerviranih samo za motorna vozila, je vinjeta obvezna, hitra cesta je pa samo drugo ime za dotično cesto, če se ne motim. Je obvezna tudi na delu ljubljanske obvoznice, ki ni klasificiran kot AC.

http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=31

Loni Makaroni

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

31. jul 2008 9:33

Asja je napisal/a:
Kupila sem jo v petek. In še dobro, da jo nisem takoj nalepila, ker je mož kasneje opazil, da mi jo tip na bencinski sploh ni preluknjal!!!! No, tudi vprašal me ni ali jo preluknja, jaz pa se tudi nisem spomnila (kot da to delam vsak mesec ) Lp, Asja

Za nepreluknjano vinjeto tudi obstaja kazen: za voznika 300€ in za delavca/prodajalca, ki je ni preluknjal 1000€.

Tole s kuponči z vinjet mi ni čisto jasno...

Kuponček, ki je spodaj, moraš shranit za primer, če se ti npr. razbije steklo (kot je nekdo že omenil) in dobiš drugo vinjeto...?! Se mi zdi skoraj ne-možno; z možem imava dva avta in bi lahko že zdaj vzela kuponček, rekla, da se mi je razbila šipa in dobila drugo vinjeto - za drugi avto...

Ali pa, da sem jo narobe nalepila, ko sem jo trgala dol, pa se mi je čisto zmečkala...

Ne verjamem...

 

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 31. jul 2008 09:35:00

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2008 9:41

Ena velika bedarija je nastala v okolici MB. V krožišču v Pesnici je vinjeta obvezna, s tem da lahko v krožišče pripelješ tudi po dveh lokalnih cestah in nanju iz krožišča tudi zapelješ. Torej mora imeti lokalno prebivalstvo, ki želi na primer iz Pesnice proti Lenartu po stari, regionalni cesti, samo zavoljo stotih metrov vožnje po krožišču, imeti vinjeto.

 

Mi pri vinjetah ne bomo goljufali in jih lepili z enega avta na drugega. Pa kdaj to pozabiš, ali si med vožnjo premisliš glede poti, pa ne moreš, ker nimaš vinjete na pravem avtu. Hvala lepa. Kupili smo vinjeto za vsak avto in konec. Glede na to, koliko se vozimo, se obe povrneta v dveh vožnjah proti morju ali treh proti Ljubljani, in mi res ni do "iskanja krivin" oziroma izigravanja. Kljub temu, da imam sama kar nekaj pomislekov glede vinjet.

 

Je pa neumnost, da  ni deset ali 14 dnevnih vinjet, ali morda takšnih, ki veljajo en mesec, sploh za tujce, ki se skozi Slovenijo vozijo na dopust. Avstrijci so to rešili, ampak pri nas očitno ni bilo prave volje.

 

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jul 2008 10:28

Mojemu kolegu so vlomili v avto, in mu hoteli odtrgat vinjeto dol. Ostala jo je polovica na vetrobranskemu steklu. Kaj drugega v avtu ni imel, so se pač poslužili tega. Mega, a? Vinjeta je bila v avtu nalepljena en teden, imel je račun itd...

Na Darsu niti slišati niso hoteli, da mu jo zamenjajo. So rekli, pač: Smola... Tako da, Silva, imaš kar prav...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti