Na travniku se nam širi praprot, vsako leto jo je več. Kakšna ideja ali izkušnje, kako jo omejiti/zatreti?
LP, V.
Na travniku se nam širi praprot, vsako leto jo je več. Kakšna ideja ali izkušnje, kako jo omejiti/zatreti?
LP, V.
24. jun 2008 14:26
Redna košnja.
rimljanka - zasebno mnenje
24. jun 2008 16:38
Ravno danes je tista noč, ko s praprotnim semenom v čevljih razumeš živalsko govorico
Cila
24. jun 2008 18:25
Kriza je samo v tem, Cila, da praproti nimajo semen.....kresna noč je bila pa že eno noč nazaj, ker je danes kresni dan, sv. Janez Krstnik goduje....... In - ob kresi se dan obesi......nič več ne bo tako dolg, kot je bil včeraj....
rimljanka - zasebno mnenje
25. jun 2008 20:11
Rimljanka, kako pogosto je potrebno kositi in koliko let bi trajalo, da se zadeva zatre?
LP, V.
25. jun 2008 22:18
Joj, ne vem, ampak, če jih redno (na 3 tedne recimo) kosiš, se korenike pod zemljo morajo izčrpati, ker pač nadzemni deli ne proizvedejo dovolj zalog, ker jih stalno kosimo.
Morda vprašaš kakega kmetijskega svetovalca v Kmetijski zadrugi, kolikor vem, imajo ponekod z orlovo praprotjo (domnevam, da je ta tudi pri tebi) težave v vinogradih, če je zemlja bolj težka in je zadosti vlage, v okolici pa kak neobdelan, zapuščen vinograd.
rimljanka - zasebno mnenje
25. jun 2008 23:05
VilmaS, spomladi, ko začnejo poganjat, mladi, polžasto zaviti poganjki - so tako dobri kot beluši - vsaj pravijo tako. pri nas imamo polno praproti, pa sem enkrat te poganjke skuhala, zabelila - no, v primeru kake naravne nesreče in lakote bi jih verjetno z užitkom pojedla, ker imam pa zaradi civilizacije poln trebuh, me pa niso kdove kako ganile. Poskusi, morebiti ti bodo všeč! (ker mene tudi ćemaž ne gane preveč - sem ga parkrat pripravila, ker je (bil) pač "in" , pa nismo od navdušenja dol padali in zdaj si na kruh raje namažem strti česen s soljo. Potem imam mir pred drugimi družinskimi člani
LP
cervus
25. jun 2008 23:09
Jaz kosim vsak teden, pa še zmeraj praproti ven pokukajo. Pa smo vse prekopali, pa nič ne pomaga. Mogoče res, kakšen "strup" samo previdno, zaradi narave in njenih prebivalcev. lp, pinka
26. jun 2008 5:33
Praprotnih poganjkov ne bi priporočala za hrano (Cortese je ekstremist, ki ne preveri vedno, kako in kaj je s strupi), ker imajo v sebi kar hudo nevarne strupe. Konec koncev praproti (in mahov) zlepa katera žival ne je. Kar tudi nekaj pove o njih, kajne?
26. jun 2008 5:51
malo vprašaj na forumu na spletnem forumu revije KMETOVALEC http://www.km-z.si/bb/forumteme.aspx klavdija
26. jun 2008 8:19
Hvala za odgovore, bom šla v akcijo za informacijami na kmetijskem področju. Gre pa res za orlovo praprot in sicer na višje ležeči košenici, kjer se v družbi z robidovjem mirno razrašča, saj je košnja le 1x letno. Robide so pa dobre... te si privoščimo za likof, ko vso praprot ročno poberemo iz pokošenega sena.
Elaphus, če bi klobase rastle, bi jih hitro zatrli... tud nezabeljene bi šle
LP, V.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Slivove rožice
Metuljčkova solata z gorčičnim prelivom