Corn flakes

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 13. jun 2008 11:10 | ogledi: 3.115 | odgovori: 4

Mi lahko katera razloži kakšni so ekstrudirani koruzni kosmiči?

kohica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

13. jun 2008 11:16

Mi lahko katera svetuje in pove kako uporablja navadne kosmiče namesto pripravljenih muslov,ker so le ti zame presladki. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

14. jun 2008 8:28

Kaj zdaj ali nobena ne rabi kosmičev namesto muslov?Mogoče bo le kakšen pameten nasvet saj več glav več ve.Jaz jih navadno malo namočim v mleko ali jogurt potem pa čez nekaj časa dodam še malo narezanega sadja vse to narahlo pomešam,to je kar lep obrok za malico zlasti za tiste,ki se borijo s kilami. mark5

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

14. jun 2008 8:58

Obožujem navadni jogurt+narezane suhe slive+ovsene/ržene kosmiče. Pogosto jem samo navaden jogurt s katerimi koli kosmiči, kot dodatke pa uporabljam sveže ali suho sadje, oreščke, kakšna semena (najboljša so mi sončnična), včasih pa dodam med ali višnjevo/malinovo marmelado. Od naštetih dodatkov navadno uporabim le po enega. Kosmičev z mlekom ne jem, prav tako pa nikoli ne kupujem muslijev, corn flaksov in "predelanih" kosmičev (čokoladne kroglice...). Edina izjema so cini minis, ki si jih zaželim mogoče enkrat letno. Še odgovor na prvo vprašanje: Na pozitivke.net piše tole: "Suhe žitne kosmiče naredijo s pomočjo procesa, ki se imenuje ekstruzija. Najprej naredijo iz zrn kašo, nakar jo dajo v stroj, ki se imenuje ekstrudor. Zrna potisnejo skozi majhno odprtino pod visko temperaturo in pritiskom. Odvisno od oblike odprtine se zrna spremenijo v živalske podobe ali trakove ali so napihnjena (kot napihnjen riž). Z rezilom najprej ločijo vsak kosmič, nato gredo naprej skozi dulce, nakar jih poškropijo s plastjo olja in sladkorja, da zavarujejo kosmičevo površino pred mlekom, da ostanejo hrustljavi." roža Sporočilo je spremenil(a) roža dne 14. jun 2008 09:04:15

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. jun 2008 11:09

Tašča navadne kosmiča skuha na mleku, podobno kot proseno kašo, riž, gres... Midva sicer sama mešava kosmiče, ob pripravi pa v mleko dodava še žličko medu, pa koščke temne čokolade in oreške. Ponavadi pa uporabljava kar ovseno ali riževo mleko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti