Kuhar v novem lokalu

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

tema odprta - 11. jun 2008 15:34 | ogledi: 5.468 | odgovori: 30

Zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi kdo svetoval, kje naj iščem kuharja in natakarja za nov lokal, ki ga odpiramo. Lep pozdrav vsem!

amba

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jun 2008 15:41

Na zavodu za zaposlovanje, potem dajte oglas na agencije za zaposlovanje kot so Manpower, Adecco...na spletni portal Moje delo, zaposlitev.delo.si, zaposlitev.net,....tega je veliko. Samo malo je treba pobrskati. Jelenckova

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. jun 2008 15:49

Najboljša varianta je (in tudi vedno bolj se prakticira): "ukradete" delodajalcu (npr. v lokalu, kjer vam je hrana všeč - samo pogruntat morate, kdaj kateri kuhar pripravlja hrano). V našem okolišu je kar nekaj takšnih primerov. Za 200 € več gre delat k drugemu delodajalcu, ali pa če mu sedanji ponudi toliko več... Obstajajo pa tudi podjetja, ki se ukvarjajo s tem, da delodajalcem iščejo primeren profil človeka (mislim, da je eno izmed njih tudi "Moja kariera", nisem čisto sigurna).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. jun 2008 17:17

Pri predlogu silve bi dodala še to, da se ravnate po tem, kakšno hrano boste ponujali in glede na to skušati najti pravšnjega. Čeprav, če greš v tako resen projekt, kot je lasten lokal, smo me tu zadnja postaja, kje iskati pravi profil kuharja. Ta mora biti verjetno zraven od začetka, saj bo na njem slonela glavnina, kajne? Razen če gre za bolj nezahteven lokal. Ne vem, samo ugibam.

 

Sicer pa bi znali imeti odgovor na vprašanje tudi pri kuharski sekciji slovenske obrtne zbornice.

Mamamia

 

mamamia

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

11. jun 2008 18:49

Uf, ko je kolega odpiral lokal je bilo dobiti kuharja največji problem. Enostavno jih ni. Za dobrega pa bo treba odšteti kar nekaj evrčkov. beli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. jun 2008 19:39

Ja, saj poznamo lokale, ki so skorajda propadli ko je odšel pravi kuhar, naslednik pa ni takoj polovil vseh niti.

Od blizu sem tudi spremljala iskanje kuharja za nekaj zelo zahtevnih lokalov, in brez speljevanja konkurenci ni šlo...vsaj za glavnega ne. To ni preprosta reč, s kuharjem, s katerim lastnik ni usklajen znabiti v kuhinji marsikaj narobe...

 

Ne poznam pa mlafih kuharjev,ki končajo šole in se vsaj malo izkažejo, da ne bi dobili zaposlitve. Običajno jih lastniki lokalov nagledajo že med šolanjem, ko opravljajo prakso. Mamamia

 

mamamia

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

12. jun 2008 10:00

Nekaj oglasov smo že imeli, pa skoraj ni bilo odziva; agencije, ki iščejo kader, so pa kar visok strošek ( ob vseh izdatkih, ki jih imamo, kar preveč ). Glede lokala: smo v zaključni fazi in iščemo kuharja, s pomočjo katerega bi tudi določili, kakšna hrana bi se kuhala, pa kakšen inventar se nabavi ipd. Hvala vam za vse komenarje in lep pozdrav! amba

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2008 10:03

nedolgo tega,ta teden je bilo po Tv da se v Sloveniji išče mnoooogo kuharjev in trenutno kader uvažajo iz Srbije in BIH,.. anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 10:24

Iskreno upam, da do odprtja lokala še precej goi del manjka. Ker, če imaš že skoraj vso opremo notri, kuharja pa še ne....potem investiciji ne kaže dobro. Kako se dobi kuharja? Enostavno, greš v obrat, kjer je dobra kuhinja in potem tistega kuharja tam toliko časa prepričuješ, da da odpoved in pride k tebi. Plačaš mu toliko, kot zahteva, kupiš mu opremo, ki jo zahteva, preurediš vse, tako kot si chef izmisli - ker to še daje upanje na to, da posel stekel. V nasprtonem prrimeru pa.....boš sledila tistim, ki so odprli obrat in ga potem čez leto in pol v tišini zaprli. Ti prostori, kulinarično gledano, še niso v taki fazi, da bi kuharji delali preizkuse in bi se na temelju selekcije lahko odločali za najboljšo izbiro. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. jun 2008 10:35

Kar se natakarjev tice: zdaj je prava sezona za najemanje natakarjev, ker lahko pridejo na razgovor v bermudah. Vzames tiste, ki imajo lepe, dolge, kosmate noge in nosijo cevlje najmanj 46 (tako bi najemala jaz..:))))) Brez heca. Seksi natakar ti bo popravil marsikatero napako kuharja... lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 11:02

proxy, jaz bi tudi šla v žirijo - imam malo drugačno oko, ampak bova točkovali! Plus, še nekaj ladies bi se po moje zmoglo vključiti v kakšni pavzi od nogometnega prvenstva! Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti