Sezonska solata

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 3. jun 2008 19:05 | ogledi: 7.871 | odgovori: 49

Zdaj koje na vrtu že prva berivka in seveda tudi druga listna solata me zanima kako jo uporabljate in če imate kakšne zanimive domislice za pripravo le teh da solata ni preveč enostavna in vsakdanja.Rada bi včasih pripravila malo drugače da bi bilo še zmeraj užitno tudi na pogled zapeljivo.

mark5

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

3. jun 2008 19:44

Moje priljubljeno kosilo: Dve dobri pesti zelene listnate solate, dve dobri pesti radiča (zdaj že dela tržaški solatnik), na koščke narezana sveža rdeča paprika, narezan paradižnik in pol avokada. Vse skupaj začinim s sokom limone, žlico oljčnega in žlico bučnega olja. Namesto česna, ki ga na solati ne maram, drobno zrežem manjšo mlado čebulo. Včasih dodam še kakšno jedrce oreha ali bučne peške. Barvna zeleno-rdeča kombinacija prav vzbuja tek. Lep dan vsem! Boris booris

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. jun 2008 20:01

Jed, ki obuja spomine: solata zabeljena z ocvirki. Mmmmmmmm .... Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jun 2008 21:22

Berivka je odlična s krhlji mandarin in pinjolami, zraven pečena perutnina, narezana na trakove, ali pa tudi brez mesa. Mamamia

mamamia

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

3. jun 2008 21:48

Pri nas smo pravi solatarji. -mesana solata,tuna iz doze,cebula narezana na kolobarje,dekorirano z balzamicno kremo -mesana solata,mesana zelenjava(grah,koruza,paprika)narezana redkvica,nariban sir -mesana solata,narezane hrenovke,kuhana jajcka,kocke posusenega kruha -mesana solata,listi spinace,olive,zvitki salame,zvitki sira,dil -mesana solata,kumare,olive,feta sir,cebula Nekaj idej iz nase kuhinje lep pozdrav marmeladka

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

4. jun 2008 9:07

Za solato naredim polivko iz bučnega olja, soli, popra, kisa in praženih sezamovih semen, pa je solata takoj drugačna. Sicer pa mešam vse vrste zelene solate in radiča ter pospravi po hladilniku (popečen pršut ali panceta, naribano tro kuhano jajce, naribano korenje, koruza, fižol v zrnju ali stročji fižol, nariban sir....) Lep dan želim akim

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. jun 2008 9:18

Tudi sama mešam, všeč pa mi je s feto, pa zabeljena z limono ali grenivko ali pomarančnim/mandarininim sokom ter koščki tega sadja in pa olivnim oljem. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

4. jun 2008 12:43

No pa je tu vse polno zanimivih solat pa naj še kdo reče ,da ne znamo biti inovativni.Tako pripravljena solata je lahko že samostojni obrok.Sama pa rada zeleni solati dodam na krhlje narezan paradižnik ,dodam na kolobarčke narezano redkvico včasih dodam tudi trdo kuhano jajce vse je odvisno od priloge.Za solatno marinado se včasih malo poigram in seveda naredim različne marinade tako ,da je solata vedno drugega okusa in so vsi zadovoljni,ker je vedno nekaj novega. mark5

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

4. jun 2008 13:13

Najboljša solata je meni taka: - mehka zelena solata (mlada ledenka ali pa berivka) direkt iz vrta, - gor pa narezana mlada čebula ali koper ali drobnjak ali pa vse troje, - polivka pa običajna sol, "navadno olje", kis. Ampak je res dobra samo pomladi, ko je domača solata z vrta! Urša

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

4. jun 2008 14:59

Mi dodajamo tudi rukolo ali sesekljan luštrek minja

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. jun 2008 9:21

Super je res ljubljanska ledenka narezana na vrtu oprana in še sveža pripravljena samo z olivnim oljem in jabolčnim kisom ni boljše solate in še hitro je pripravljena mmm..... mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti