Hladne solate

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

tema odprta - 23. maj 2008 20:15 | ogledi: 16.845 | odgovori: 16

Živjo,

v kratkem imamo družinsko praznovanje in so me zadolžili za kakšno hladno solato.

Morajo pa biti takšne, da lahko dlje časa stojijo in da zdržijo prevoz brez hladilnika.

Ena solata bo gotovo morska, pa ena s testeninami, nad riževimi nisem preveč navdušena.

Prosim, na pomoč!

Ideje, recepte...

Hvala.

nirja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. maj 2008 20:19

Lahko narediš kakršnokoli, samo majoneze ali izdelkov iz mleka jaz ne bi polivala gor. Pa tudi soli in kisaj jo na samem praznovanju, če ne zelenjava ne bo več čvrsta. Jaz bi na tvojem mestu si v eni veliki skledi pripravila solato: zelenjavo+ testenine oziroma karkoli boš že uporabila. Sestavine za preliv bi si nesla pa s seboj in bi solato dokončala na samem pikniku. Jelenckova

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

23. maj 2008 22:04

Ampak vseeno pripravi eno riževo, tudi če nisi navdušena. Recimo jaz bi jo z veseljem naložila na krožnik. (riž-tuna-kisle kumarice-zelene olive) Drugače pa še: mehiška (koruza, rdeči fižol, paprika, čili), krompirjeva s kislimi kumaricami in porom, kus-kus z različno zelenjavo (bučke, melancane, paprika, šampinjoni, olive), ajdova kaša z različno zelenjavo, šopska, radič-rukola-feta-puranji file na žaru-jogurtov preliv s česnom in drobnjakom, koromač-pomaranče-črne olive-olivno olje, kumare z jogurtom, ... TanjaG.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. maj 2008 22:36

Pri nas na praznovanjih se obnese:

krompirjeva s kumarami in kislo smetano

šopska oz grška (s feta sirom)

naribano (tanko narezano) zelje, nariban korenček, nariban sir.. okisano; zraven pa jogurtov preliv po želji

rdeča paprika, sir, koruza... okisano

paradižnik z "mocarelo" in balzamičnim kisom

rukola z "mocarelo" in balzamičnim kisom

Zadnji dve se naredita tik preden jih postrežemo.

 

To je običajno na vseh večjih piknikih.

Aja, pa še pisane testenine s tuno...

 

Upam, da ti bo kaj od tega prišlo prav

 

Ampak vse skupaj izgleda, kot da imamo zelenjavne piknike . Lahko povem, da se kakšen čevap in pleskavica tudi najdeta med bučkami na žaru

 

lp

 

MM

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

23. maj 2008 23:00

Zelena s fižolom Gomolj zelene olupiš, narežeš na kocke ali rezance (cca 1 cm velike kocke ali 5 cm dolge rezance), skuhaš v slani vodi "al dente". Odcediš, ohladiš, dodaš kuhaan fižol in zabeliš s poprom, bučnim oljem in kisom. akim

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

24. maj 2008 10:09

mogoče krompirjeva?? ali kumarična z jogurtom in kislo smetano ledenka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. maj 2008 11:21

Pri nas imamo naraje tole: prevremo hrenovke,ohladimo, narezemo na majhne koscke.V skledo dodamo se narezane in dobro odcejene kisle kumarice, rdece paprike,vlozeno cebulico, morda tudi crne olive,olje,sol,poper. Zraven seveda domac, najbolje crn ali mesan ajdov kruh, skodelica majoneze in obvezno pivo. Dobra zadeva za piknike in hladne poletne vecerje. Lp lucka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

24. maj 2008 12:40

Jaz bi zgoraj naštetim dodala še solato s pečenimi piščančjimi prsmi. Pečene prsi narežeš na kocke, dodaš lahko še makarone, kumarice, paradižnik, papriko, feta sir, koruzo in nakoncu jogurtov preliv.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. maj 2008 18:03

mešanica iz rdečega in kitajskega zelja, začiniš s sojino omako in potreseš s prepraženimi, grobo sesekljanimi arašidi.

 

Zmešaš rdeč, rjav in bel fižol, dodaš na kocke zrezano rdečo in zeleno papriko, koruzo, sol, poper, kis, olje.

Hudo vzdržljiva solata.

 

Skuhaš korenje, brokoli in cvetačo. Še mlačno preliješ z mešanico olja, balzamičnega kisa, limoninega soka in različnih zelišč ter soli in popra, tudi malo česna. Rahlo premešaš in tudi ta solata vzdrži vsakršen transport, niti je občutljiva. pa še dan prej jo lahko pripraviš.

 

Pečene piščančje prsi zrežeš na trakove, dodaš na kocke zrezan ementaler in grozdje, začimbe po okusu.

 

Ali pa zrežeš pečeno piščančje meso na trakove, dodaš tanko zrezano belo zelje, tanko zrezano čebulo, ki jo prej malo namakaš v vodi, dodaš še na tanke trakce zrezano korenje, dodaš malo sojine omake in popra, lahko še sesekljan peteršilj, koriander ali druga zelišča.

 

mamamia

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. maj 2008 18:43

mamamia tvoje mi je všeč V drugih so povsod te kisle kumarice, ki so mi jooooj zanič-imam s tem probleme v življenju, ker kamorkoli pridem, vse solate imajo ali navadne ali kisle kumare notri katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

25. maj 2008 19:08

Saj lahko narediš tudi tako z majonezo,samo da jo zamešaš notr šele tik preden se jo da na mizo in poje :D evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti