Renovacija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. maj 2008 14:37

Pri vseh teh nasvetih glede barvanja, menjave preproge ipd, je treba upoštevati Vendelinino (pa kaj si nisi mogla krajšega imeta izbrat???) opozorilo, v kakšnem položaju sta kot stanovalca: najemnika, lastnika?

Ker če sta zgolj najemnika, morata o vsakem posegu imeti dovoljenje lastnika, razen za pregrinjala na sedežni seveda.

Mamamia

mamamia

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. maj 2008 15:45

Se strinjam z Vendy. Če je stanovanje vajino, potem raje malo potrpi v njem, dokler ne našparata toliko denarja, da ga bosta lahko preuredila celega po vajinem okusu. Ker če se bosta lotila počasi in vsako leto malo po malo, se zna zgodit, da bosta imela na koncu v stanovanju več različnih stilov (ker "moda" gre tako hitro naprej, da če letos kupiš en kos pohištva, se zna zgodit, da osale garniture naslednje leto ne dobiš nikjer več) in še večjo luknjo v domačem proračunu, kot če našparata in naredita vse nenkrat. Moje skromno mnenje, ker sem že bila tam....in me je izučilo ... saš

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. maj 2008 16:55

Imaš hudo  sočutje glede lesenega stropa, ki meni ni všeč. Zato pa sem z gledanjem v raufas tapete, belo pleskane, skoraj popenila.

Kar se pa češnjevega lesa in modre barve tiče, bi morala pa biti zelo pokvarjena z nasvetom. Meni je kombinacija opreme iz ćepnjegvega lesa in dodatkom električno modre neizpolnjeno hrepenenje.

Pri tebi gre pa najbrž za zastarelo pohištvo in je pravzaprav to problem. Se motim?

F r i n a

dorotejaa  

član od: 5.12.2007

sporočila: 19

20. maj 2008 17:03

Dobila sva, pomeni, da sva ga kupila in sedaj ni denarja za opremo, ta ki pa je notri mi res ni všeč.Žal pa ni denarja za novo. A vseeno vam hvala za vse informacije. Lp dorotejaa

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

20. maj 2008 18:59

Sočustvujem s tabo, tudi sama sem trenutno v podnajemniškem stanovanju, v katerem je obupno pohištvo in še bolj grozne tapete. Od začetka se mi je želodec obračal ob pogledu nanje, častna beseda. Kmalu sem si malo popestrila stanovanje z raznimi prevlekami za fotelje in kavč, pa s predmeti, ki jih imam rada in naredijo vsak prostor bolj domač. Slike na stenah ne pridejo v poštev, ker so tapete tako šarene, da nič ne paše gor. Še dobro, da mi je vsaj kuhinja všeč :) Se pa strinjam s tistimi, ki so ti svetovali, da vržeš ven preprogo, mogoče kupiš kakšno pregrinjalo za kavč, z večjimi investicijami pa počakaš, malo potrpiš, in potem v enem šusu zrihtaš stanovanje tako, da ti bo všeč. Želim vama veliko sreče v novem domu. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. maj 2008 20:15

dorotejaa, imam lesene del pobarvane z beo barvo, lepo se vidi stuktiura lesa, svetlo je,...nisem pa sama barvala in ne vem, s kakšno barvo. Lahko pa povprašam, če želiš.

Se pa, po mojem mnenju, z vsakim pohištvom in opremo da kaj narediti.

Predvsem pa - bodi vesela, da IMAŠ SVOJE stanovanje, jih je ničkoliko, ki bi bili tega tako veseli, da bi se jim še spanje na jogijih na tleh in kosilo na kamp mizici zdelo popoln luksuz. Imam lastne izkušnje,...

rimljanka - zasebno mnenje

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. maj 2008 20:37

mogoče začneš z zavesami pa kakšnim pregrinjalom čez sedežno,... sama kar dve leti nisem imela ta prave svoje kuhinje ampak kar elemente od treh tet,ki so se me usmilile,... imela sem sicer pomivalni stroj,korita pa pipe pa žal nne,samo v kopalnici,... ampak se je splačalo,ker sedaj imam res kuhinjo kot je potrebno,... aja pa zaradi takšnih stvari se ne sekiraj preveč,glavno da si na svojem,ostalo uredi čas,... in kot pravi rimljanka o spanju na jogjijjih po tleh,.. prijateljica je spala kar na stiroporju,samo da je imela čimprej SVOJ ključ,... anaeva

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. maj 2008 22:27

Mi imamo lesen strop v kopalnici in kuhinji prebarvan na belo. Neverjetno posvetli prostor! Atina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. maj 2008 8:18

Enako kot Atina. Imamo spuščene strope in je bil les barvan z rjavo barvo, ki je v tridesetih letih postala ogabna. Vzela sem od Heliosa tessarol akril emajl na vodni osnovi in sem zelo zadovoljna. Hitro se suši, nanašaš ga pa z valjčkom, tako da je zakon.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. maj 2008 8:27

Tudi moji starši so povsod ta ladijski pod gor tiščali, pred davnimi časi, ko je še bil moderen... Groza, pa kaj čemo. Ampak pobarvan v belo sploh ni grozen, men deluje precej simpatično, moja teta ma tako svetlo modrega pobarvanega, ampak res zelo zelo svetlo modrega in dnevno sobo v takem mornarskem stilu-men zelo všečno, sveže! Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti