Makaronovo meso

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. mar 2006 14:03

Jaz pa delam takole. Zrežem eni dve veliki čebuli na drobno in ju dam na hladno olje, dodam na drobno zrezano meso in pražim, da čebula ovene in meso spremeni barvo. Dodam stisnjen česen, žličko sladke paprike in pollitrski tetrapak pasiranega paradižnika. Če se mi ravno ljubi naribam še malo korenčka, peteršiljevo korenino in gomolj zelene. To dodam takoj na meso in čebulo, da se skupaj popraži. Ko se meso zmehča in se čebula in zelenjava razpustita, dodam začimbe po okusu (origano, baziliko, timijan...... pač po želji). Med dušenjem dodam tudi lovor in če je potrebno, malo zalijem. Na koncu pustim, da odvečna tekočina povre. Nikoli ne dodajam moke. V to omakco dam potem kuhane testenine (obvezno morajo biti še malo trde), dobro prmešam in pustim na minimalni temperaturi še 15 minut. Vmes še malo pomešam. Po želji lahko dodaš še sesekljan peteršilj. Jaz ga sicer ne dodajam. Ja pa seveda solimo, med dušenjem. lp Julija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. mar 2006 14:41

Jaz tudi ne dodajam moke. Julija od kod si ? LP

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. mar 2006 14:59

Iz Ljubljane. lp Julija

cleopatra  

član od: 4.6.2009

sporočila: 2

4. jun 2009 17:38

Meni je pa vsa fora pri makaronovem mesu pri ajvarju- na pol kg mesa ga dam žlico ali dve, in to naredi makaronovo meso kot iz menze, vse druga je tako-tako( seveda še vse druge sestavine- razen ketchupa grrrrrrrr). Me je pa mami učila tako kuhat, ker je vedla vse fore, ker je bila kuharca v šoli, tam pa itak kuhajo njami njami. cleopatra Sporočilo je spremenil(a) cleopatra dne 04. 2009 17:39

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

4. jun 2009 17:48

Tudi jaz delam "makaronflajš" z ajvarjem.Prepražim eno čebulo, dodam približno pol kilce mletega mesa, popražim in dodam kar 4 ali 5 velikih žlic ajvarja, zalijem z malček vode in to je to, hitro in okusno. Tako omakco tudi shranim v skrinji, ker večkrat pride prav za kosilo na hitro. angie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2011 9:19

Joža, a si opazil, da je Milojka to napisala pred skoraj devetimi leti? Vseeno upam, da je še med nami in da bo vesela tvoje pohvale ....

 

Pa seveda - dobrodošla med nami.

mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. mar 2011 11:17

mamamia, joža3 je fantek, oni z govejo juho, bi rekla.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. mar 2011 11:59

rimljanka je napisal/a:

mamamia, joža3 je fantek, oni z govejo juho, bi rekla.

rimljanka
A misliš, da ima tako malo domišljije? In zakaj že 3, a so ga že 2x zbrisali? JanisJoplin

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

2. mar 2011 14:27

Pri nas pa za makaronovo meso vedno porabimo govedino iz juhe. Lepe nemastne koščke kuhane govedine uporabimo namesto svežega mesa. Zelo okusno in govedina se porabi.... LP rolada

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. mar 2011 18:11

Se strinjam z Rimljanko. Ni dvoma.

Sicer sem že kar dolgo kuharica amaterka, ampak nisem vedela, da se pripravljajo jedi iz že kuhanega mesa. Oz. bom tako rekla, ni jih pripravljala ne moja ne moževa mama. To sem prvič videla tukaj na Kul Slo. Gre pa za to, da je meso iz juhe že precej"izčrpano", če tako rečem, saj je oddalo vse dobro v juho. Če ga še enkrat dušimo in cmarimo vsaj pol ure, ali  sploh še kaj da od sebe, ali je tisto dobro v taki omaki samo čebula in začimbe, meso pa le za okras? Upam, da ne zamerite tega vprašanja!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti