Ideja za krstno torto by stana and uni

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

13. maj 2008 13:16

Upam, da ne postavljam vprašanje, ki je bilo na drugem mestu že odgovorjeno... Zanima me namreč, kje sta se ena in druga (Unicorn in stana.r) ter vse ostale, ki znate sčarati takšne figurice iz tičino mase, naučile te obrti. Če bi se v okviru Kulinarike ordganiziral kakšen tečaj pod mentorstvom omenjenih mojstric, po moje ne bi manjkalo interesentov - vključno z menoj seveda. Zbere se denar za nabavo materiala in dobro voljo mentoric ter zaviha rokave. Kdo je za, kdo je za? Klea

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

13. maj 2008 15:22

Jst vsekakor,sem popolnoma frišna v temu. anemona

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. maj 2008 18:26

Veste kaj pa imam jaz naraje pri Uni in Stani r.?Ker tako brezsebično odgovarjata na vsa vprašanja in ZS ter svoje zlate roke in nasvete delita tudi nam! Najlepša vama hvala! Roncolino

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

13. maj 2008 21:30

SE pridružujem anemona

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. maj 2008 21:36

Frina, hvala Tako, kot praviš, vsak človek je talent za kaj. Jaz se lahko zahvalim kulslo ter članom, da sem se toliko naučila na tem področju. Če bi pa upoštevala neko mnenje, ki je bilo enkrat na kulinariki, da bi vsak moral imeti nekaj znanja iz matematike in fizike predno stopi v kuhinjo, potem bi bil meni vstop absolutno prepovedan Matematika in orientacija sta namreč moji dve življenjski mori

Za te torte je seveda kriva jade Ona mi je namreč dala tičino s katero sem začela ustvarjat. Pol te pa ta reč zasvoji....

Roncolino

 

stana

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

13. maj 2008 21:45

Punce, toliko pozitivnih in prijaznih mnenj pa še ne. Hvala. Kozamurnik, creme ganache je krema iz čokolade s čimveč kakava (70 in več %), zmešane s smetano, nato pa dpdatki in nadaljna priprava po želji - razredčena kot obliv, stepena kot krema, dodatek k trufflom, noter pa zmečeš vse po domišljiji in navdihu. Kar sem se naučila, sem se od babice, ostalo pa je sistem poskusov in napak - v tem delu sem torej precejšen samouk. Fotoalbum pride v poštev samo, če bo slikala Stana, jaz sem antitalent. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 13. maj 2008 23:57:35

kozamurnik

sporočila: 2311

14. maj 2008 6:06

Hvala unicorn in upam da se zmenita za album. Kuharju Damjanu( le kam se je zgubil?) :) pa namig,da vaju povabi v svojo oddajo kot gosta! Takih talentov ni veliko naokrog,tistih ki pa zastonj pomagajao z nasveti pa sploh ni. Veliko kuharskih uspehov obema! kozamurnik

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

14. maj 2008 6:18

kozamurnik je napisal/a:
Hvala unicorn in upam da se zmenita za album. Kuharju Damjanu( le kam se je zgubil?) :) pa namig,da vaju povabi v svojo oddajo kot gosta! Takih talentov ni veliko naokrog,tistih ki pa zastonj pomagajao z nasveti pa sploh ni. Veliko kuharskih uspehov obema! kozamurnik

BRAVO KOZAMURNIK

Lep dan in veliko se smejte

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

14. maj 2008 10:11

Kot vedno, ko si ogledujem torte - kaj torte, umetnine, padem dol. Bravo punce, za ideje in izvedbo!! Opogumljena z vsemi vašimi idejami, sem tudi sama začela "pacati" torte. Zaenkrat so bolj dobre kot lepe, ampak napredujem. Imam pa eno vprašanje - kako je narejen notni zapis na beli torti z violinskim ključem? Imam namreč glasbenika v družini, ki bi bil kakšne tortice v glasbeno smer silno vesel. Hvala za odgovor, lp elba

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. maj 2008 12:43

Tudi jaz sem zeloooo vesela vseh teh pohval "uni" že ve zakaj

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti