Marabu

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

tema odprta - 27. apr 2008 22:16 | ogledi: 1.907 | odgovori: 14

Spet se obračam na vas in upam, da mi boste lahko pomagale.

Pred 25 leti (ojoj, je res že tako dolgo od takrat??) sem imela čudovito prvoobhajilno obleko, katere spodnji rob je bil obrobljen z marabujem. To je neke vrste perje, več pa o tem ne vem, žal. Spominjam se, da sva ga z mamo kupili v Trstu. Po prvem obhajilu smo marabu odparali z obleke in ga shranili. Žal ga danes ni več... Moja hči gre 18. maja k prvemu obhajilu in po ogledu slik si je zaželela ravno tako obleko kot je bila moja. Obleka je vsa ta leta preživela brez sledov časa in čaka očiščena. Problem pa je marabu. Upam, da katera ve kaj to je in kje bi to lahko dobila. Sem sicer iz Ljubljane, ampak tudi izlet do Trsta ali kam drugam mi ne bi bil problem, če bi le vedela točno kje ga zagotovo imajo.

Lepo prosim za pomoč!

Issi

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. apr 2008 9:36

Čao, vprašaj v trgovinah s poročnimi oblekami ali pa kako šivilijo. V Ljubljani v Modni hiši je tudi trgovina s plesnimi oblekami, tudi tam bi najbrž kaj vedeli o tem. No, obilo uspeha pri iskanju. Sicer je pa ta perje tudi meni všeč.... Lep pozdravček, S.

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. apr 2008 10:10

V trgovini Hobbyart (jassin drugi link) sem kupila tako perje kakšno leto nazaj v beli barvi, se ti splača tam vprašat če ga še imajo. *Alisha*

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. apr 2008 11:02

V hobbyartu ga sicer imajo, vendar imajo le posamezna peresa. To kar jaz iščem, je nekakšen "trak" ali "štola" narejena iz tega perja. Na nek način (pojma nimam kakšen) je to perje povezano v "štolo" in to se potem ročno našije na spodnji rob krila. Pogosto je na oblekah za standardne plese. Bom poskušala v Modni hiši, hvala Anomis. Ves dan pa že iščem šivilje, ki šivajo plesne obleke, kostume,... pa imam bolj malo sreče. Na temle linku je v rdeči barvi (žal je slika bolj majhna): http://www.dancesport-international.com/?action=gal Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 28. apr 2008 11:04:16

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. apr 2008 11:11

No sedaj pa točno vem kaj misliš in ti na žalost ne znam pomagati. V hobbyartu sem res kupila posamezno, nič skupaj povezano perje, sem mislila da tudi ti takšnega rabiš. Res bi bilo najbolje dobiti kakšno šiviljo teh plesnih oblek, bi ti najbolje znale pomagati. *Alisha*

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. apr 2008 12:15

Pred tremi leti sem ponujala prav tak trak, ker nisem vedela, kam z njim. Menda pa ga imajo v Avstriji. Ob tam je tudi moja zadrga s swarovskimi kemenčki, ki sem jo dobila pred leti za RD.

F r i n a

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. apr 2008 14:32

Joj Frina, ko bi le lahko zavrtela čas tri leta nazaj... Any chance, da izveš kje v Avstriji to imajo mogoče? Iščem po internetu, ampak moja nemščina je omejena le na to, da me ne prodajo Issi

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. apr 2008 15:29

Čao, na temle forumu, malo bo potrebno poiskat, je številka ene gospe, ki šiva plesne obleke. Morda lahko kah pomaga.... http://www.plesniklub-m.si/forum/ Lep pozdravček, S.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1690

28. apr 2008 16:56

Poglej v plesni trgovini Salsa, ki se nahaja pri modni hiši na Nazorjevi. Tam imajo vse.

Delovni čas od 10-19 v soboto od 11-14.

Telefon 01/241 40 79

 

Lp Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti