Počitniško delo

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 20. apr 2008 9:50 | ogledi: 4.641 | odgovori: 13

Živjo,

rabim pomoč. Ne znam napisati prošnje za počitniško delo preko študentskega servisa, kajti ustanova javno ne išče sodelavce, vendar mislim, da bi vseeno koga vzeli kot za pomoč, če ne drugače, v času dopustov. Ali se v tem primeru pod zadevo napiše prošnja ali ponudba... Nekako ne znam primerno napisati, sploh prve povedi. :(

tanyči

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. apr 2008 10:06

Se niste v šoli učili, kako se napiše prošnja? Pošlji mi zs s svojim e-mailom, pa ti bom poslala kakšen vzorec. Jelenckova

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. apr 2008 13:06

Jelenckova, takih stvari v šoli ne učijo, na žalost; dostikrat pride kdo še iz faxa funkcionalno nepismen ...

 

tanyči, napiši ponudbo, ker se ponudiš podjetju za pomoč v zameno za denarno nadomestilo, mislim da Ti ne teče ravno voda v grlo da bi jih morala prosit ...

 

Če bo še kaj, se pa kar oglasi, pa bomo skupaj nekaj scoprali

 

LP

Drejček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. apr 2008 14:31

In en sam vpis v Google (prošnja) ti da morej zadetkov...... pa ne, da ti študiraš, tanyči?

slavkofpvv  

član od: 18.5.2007

sporočila: 36

20. apr 2008 22:45

Ti pa si nepismena! slavko

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

20. apr 2008 23:21

Nas so zlo dobro naučili kaj je prošnja in kako se jo piše, je tudi ful pomembno za maturo blo, tko da... Sem napisala že veliko prošenj, tud za delo prek študenta, pa za razne druge zadeve in res nimaš kaj faliti, na začetku napišeš kdo si, malo osnovnih podatkov in zakaj pišeš, potem pa še nekaj razlogov zakaj naj te vzamejo oz. zakaj želiš delati pri njih... mene so učili da je dobro napisat da si nekaj res zelo zelo želiš. na koncu pa kaj v stilu da se že vnaprej zahvaljuješ za odgovor in jih lepo pozdravljaš v upanju na ugodno razrešitev prošnje... *Alisha*

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

21. apr 2008 14:46

Sej ne gre za to, da ne znam napisat prošnje. Gre za to, da ne vem ali naj napišem bolj kot ponudbo ali prošnjo, glede na to, da ustanova javno NE išče sodelavcev, ampak mislim, da bi pa mogoče le koga vzeli (vsaj v času dopustov). Iščem namreč nekaj, kar je povezano z mojo izobrazbo, zato da bi si nabrala kaj izkušenj, kajti šole so bolj tako tako. Mislim, da se največ naučiš iz prakse. tanyči

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

21. apr 2008 15:47

 

Za vsako zadevo ,v kateri kaj hočeš od podjetja, vseeno katerega se napiše prošnja .Če pa podjetje kaj ponuja je to ponudba ,kajti nikoli še nisem slišala ,da bi kdo v svojem imenu pisal ponudbe ,razen kakšen podjetnik ,da daje ponudbe v velika podjetja.

 

lp

marjeta10

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

21. apr 2008 16:03

No, in ravno v tem je problem, ker mi vsak, ki ga vprašam za nasvet, pove drugače. Eni pravijo, da se s tem v bistvu ponujaš za delo oz. ponujaš pomoč, eni pa pravijo, da je to prošnja. tanyči

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. apr 2008 16:10

tanyči, nam so lani na cipsu rekli prijava ali vloga - če je razpis ponudba - če ni razpisa in ti povprašuješ oz se ponujaš za delo srečno!

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

21. apr 2008 16:15

Prošnje smo pisali včasih, danes pišemo prijave- kadar je razpis , na delavno mesto ali pa ponudbo, kar moraš v tvojem prmeru napisati ti. Včasih tudi nismo poleg prijave ali ponudbe pošiljali živlenjepisa ali CV, danes pa je to priloga, tako kot dokazila o izobrazbi. Google ti bo res zelo pomagal, če boš odtipkala katerokoli ključno besedo. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti