Kako očistiti pečico in kakšen pekač kupiti

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. apr 2008 16:05

Pečico čistim sproti, po vsakem pečenju. Za učinkovito čiščenje lahko uporabiš pecilni prašek. Na dno pečice daš posodo z vodo, vključiš pečico, da začne tekočina izparevat, nato posuješ pecilni prašek po pečici in pustiš še kakšnih 15 minut in nato lepo očistiš vse skupaj. Se strinjam, da je strgalo za steklokeramiko izjemno učinkovito sredstvo za odstranjevanje umazanije v pečici. Veliko uspeha pri čiščenju ti želim. LP! fakin712

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

20. apr 2008 21:30

Pri nas se je najbolje obnesla tista rostfrei žica (svederčki), ki so v takšni okrogli kepi. (Brez dodanega detergenta.) Pečico samo malo pošpricam z vodo ali malo obrišem z nepreveč ožeto gobico. Nato potegnem s to žično gobico. Prvič sem bila zelo presenečena s kakšno lahkoto je šla dol maščoba. Na koncu samo še obrišem pečico. Enako čistim tudi pekače ki so zraven štedilnika. Tisti temnosivi ali črni. Kakšno kapljo Ceta (Jara, Likvija,...) in malo vode ter žično gobico. Vse oprano v trenutku. LP ElaS

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. apr 2008 22:32

Jaz sem pa zelo zadovoljna uporabnica pečice s pirolizo. Enkrat na leto jo očistim do zadnje packe - oziroma se kar sama. Drugače pa je strgalo za steklokeramično ploščo res najbolj uporabno orodje v kuhinji... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 20. apr 2008 22:33:01

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. apr 2008 2:07

Matilda, enako! Me pa zanima, če tudi rešetke pustiš notri ali jih daš ven. Atina

Miro  

član od: 6.9.2007

sporočila: 40

21. apr 2008 7:48

Pri nas uporabljamo Wipe it gobico (www.wipe-it.si) in pa njihovo čistilo, ker je nestrupeno in ne smrdi. Miro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti