Ukrivljena hrbtenica-manualna medicina?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 11. apr 2008 20:32 | ogledi: 1.720 | odgovori: 4

Že nekaj časa opažam, da ima naš dvajsetletnik nekoliko krivo hrbtenco, saj je zelo visok in je zelo hitro rasel. Kaže se tako, da je desna stran kolka nekoliko višja od leve. Sedaj pa ne vem, ali naj gremo najprej k ortopedu ali poiščemo še nasvet manualnega terapevta, ki sodeč po odzivih to dokaj dobro pozdravi.

Malo sem postala prestrašena, prosim, če mi svetujete kakšnega dobrega ortopeda ali fizioterapevta, ki bi znal svetovati pravilne vaje. Ali imate kakšne izkušnje tudi z manualno medicino?

Prosim za vaša mnenja in nasvete.

Lp

zoja2

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

11. apr 2008 20:54

Najprej opravi vse preglede in potrebna slikanja pri ortopedu. Ta ti bo svetoval zdravljenje,ki je njemu primerno, vsekakor ti svetujem ,da poslušaš ortopeda. V kolikor ne boš zadovoljna, se z vsemi izvidi odpravi tja kamor se ti zdi prav. Sinu pa želim dobrega ortopeda in dobro zdravljenje. Lp Nasha

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

12. apr 2008 10:21

Ali mi lahko še katera svetuje glede mojega vprašanja. Posim, dajte mi še malo pomagati. Lp zoja2

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

12. apr 2008 11:16

Predlagam, da se obrneš na en super zdravstveni forum www.med.over.net, kjer na vprašanja odgovarjajo tudi zdravniki. Tam je gotovo več ljudi, ki bi ti znali pomagati. Vanilija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. apr 2008 13:18

Zanesljivo je prava pot taka, da gre najprej k ortopedu. Pošten pregled, da se sploh vidi, kako in kja. Potem bosta pa že ukrepala naprej.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti