Katera rastlina je to?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. maj 2012 13:58

Moja soseda ima tole lepotico, prezimi zunaj, zal ne ve imena, jaz pa tudi ne.

Ima kdo ali  vsaj pozna ime?

lp lučka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. maj 2012 15:44

Inkovska lilija mogoče ?

Bernarda

Mygrace

sporočila: 6506

12. maj 2012 16:13

Uf, je lepa! Prvič vidim.

Mygrace

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. maj 2012 17:01

Pri meni se na gredi nekaj pojavilo, verjetno en plevel, ne vem kaj je, a je zelo invazivno, a kdo pozna........... en prijatelj pravi da je elaphus pohoriensis............ ma kaj on ve, videti je pa tako:

predvsem me zanima, če je zelo invazivno, da ne bo celo našo vas prerastel. Pa če sem že pri besedi: tako je videti moja farma kopriv:

Baje se s koprivami da fajn zaslužit ( saj imamo kapitalizem, podjetni moramo bit ). Treba je imet ( baje ) prvovrstne koprive ( no, to pa imam ), potem je treba dobit eno državno agencijo, ki ti bo to odkupila po enih spodobnih cenah ( no, tukaj mene matra, če kdo pomaga, saj veste............ procenti )

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. maj 2012 12:28

Mzm, si prepričana, da ni murva? Čeprav bi rekla, da ima murva vseeno bolj bleščeče liste. A niso na vašem koncu gojili sviloprejk????? Al sem ap zamešala.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. maj 2012 12:49

Ežoj, bodi sam svoj kapitalist in v lonec z njimi, boš zdrav kot dren.

Lučka, tvoja soseda ima pa res lepotico.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

13. maj 2012 13:20

elaphus je napisal/a:

Mzm, si prepričana, da ni murva? Čeprav bi rekla, da ima murva vseeno bolj bleščeče liste. A niso na vašem koncu gojili sviloprejk????? Al sem ap zamešala.

lp

cervus

Neee, nisem prepričana! Madonca, lahko bi bila črna murva, če se ne motim, nima tako bleščečih listov kot bela in so tudi bolj srčaste oblike. Je pa nikoli še nisem videla mlade, brez značilnega starega debla.

Nič nisi zamešala, na našem koncu so res na veliko gojili sviloprejke.

Bo treba tudi poleti v izvidnico

 

lp

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. maj 2012 13:27

Veš kaj, malo naokoli poglej, murva je odcvetela, če ta v meji ne cveti, morda kakšna naokoli. Morda zadošča, da gledaš na tla, je zdaj polno odcvetelih pod njo. Pa kak plod bi moral biti. Morda je res murva.

Je pa vseeno treba vedeti, da je Panovec z okolico pravo leglo tujerodnih vrst.

rimljanka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

13. maj 2012 13:53

Mogoče kdo pozna to drevo? Takole je cvetelo kakšna dva tedna nazaj. Slike so žal slabe, ker ni bilo fotoaparata pri roki. 

Rase v Mariboru, ob cesti. In ima očitno zelo močne korinene, saj dvigajo asfalt ob njem.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti