Pomagajte hitro!!!!

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

tema odprta - 11. okt 2002 18:30 | ogledi: 3.061 | odgovori: 6

Delam paprike, rdeče. In ne vem a jim peclje odrežem pred pečenjem ali potem, ker jih bom potem filala s skuto! Ker se pečica že greje rabim odg. hitro!

Kaj pa če jih spečem s peclji?? Kako naj jih potem odstranim?

Lp, Sandra!

Temo je spremenil(a) sandrak dne 11. okt 2002 18:36:32

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

11. okt 2002 18:35

Jaz jim režem po pečenju Dober tek Tina

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

14. okt 2002 8:42

Kaj vsebuje fila? Kako naprej, ko jih nafilamo? Prosim za celoten recept in postopek priprave pečenih paprik s skuto. Se mi že cedijo sline. Tanja

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

14. okt 2002 9:39

Tudi mene zanima celoten recept!!! Lep pozdrav, Mica maca

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

14. okt 2002 15:35

V pečici pečene paprike polnjene s skuto? UUUUUUUUUUUF! Še vedno imam premalo let lp. krešimir

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. okt 2002 9:12

Tina, Sandra kje sta? Tanja

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

18. okt 2002 13:38

Končno sem tukaj! Jaz naredim tako: Vzamem 10 rdečih dolgih paprik za pečenje, jih dobro umijem in obrišem ter jih naoljim kar z rokami, čisto malo in potem še malo pekač. Pustim stati cca.10 min, poberem odvečno olje z pap. brisačko, potem jih dam v pečico in pečem na 180 stopinj približno uro in pol. Med pečenjem jih obračam. Ko so pečene jih prestavim v plastično posodo in pustim stati pol ure, da para naredi svoje, torej ko mine pol ure, jih olupim, gre čisto lahko, ker saj pravim, para je naredila svoje in odstranim tudi peclje ter seme. Pazi na roke, ker so vroče! Pustim, da se ohladijo! cca pol ure. Medtem pripravim tržaško omako malo drugače, sesekljan česen, olivno olje,malo navadnega olja, sol, poper, veliko sesekljanega petršilja in malo kisa. To polijem po paprikah, ko so poplnoma pripravljene in nafilane! Za filo pa pripravim pa eno skuto, cca 500 g, dve žlici kisle smetane, sesekljan česen, petršilj, poper-malo, sol, drobnjak. Vse skupaj zmešaš in potem filam paprike, ko so že ohlajene. Pri polnjenju je treba biti previden, da ne popokajo. Jast vzamem kar navadno vrečko za zmrzovanje in s tem si kar dobro pomagam. Ko je vse gotovo jih zložim v neko večjo posodo in polijem z tržaško in pustim v hladilniku čez noč ali za par uric. Meni so zelo všeč in upam da bodo tudi vam! So zelo dobra priloga paniranemu siru ali mesu-puranu. Dober tek! In lep pozdrav, Sandra. Sporočilo je spremenil(a) sandrak dne 18. okt 2002 13:39:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti