Instant želatina

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

15. dec 2008 12:01

Hvala vam za pomoč! Zdaj bom šla bolj pogumno v "boj" z novim receptom:D Bom poročala kak bo ratala tale tortica....že tale vikend...če bo lepa tud na oko, dam recept in sliko v bazo :D HVALA!! KristinaG

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

29. dec 2008 16:01

Evo se oglašam z rezultati moje uporabe želatine. Šlo je super! nisem nič štela žličk , sem dala kar 2 paketka želatine od Dr. Oetker po navodilu na paketku(piše da je eden za 500 ml tekočine oz mase, pa sem imela malo več kot pol litra (0,75 l) mase). tortico so vsi hvalili. recept bo kmalu v bazi! hvala še enkrat za nasvete!Lep preostanek praznikov! KristinaG

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. dec 2012 5:46

Bom kar tule vprašal, da ne odpiram nove teme oz. drugače ne vem pod katero ŽELATINA temo bi sploh skvačkal svoj dvom..toliko jih je...teh zacumpranih tem 

Zanima me kako je, glede na to da je to izdelek v prahu, torej suh, okoli roka trajanja teh želatin? Je to neumorno še par let po izteku (priporočenega) roka, ali se je treba kot vojak držat pravil in jo zavrečt, kako poteče (priporočen) rok trajanja?
Mimogrede, na hitrco, a je pri pudingih isto?

Imam enih par paketkov, katere sem našel včeraj pri generalki, pa bi mi v prihodnje prav prišli. Je pa pri želatiha bil rok nekje med 2009 in 2010.

Hvala za pomoč in svetovanje!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2012 8:36

Razen v prahu imaš tudi želatino v lističih. Jaz sem uporabljala že take, pri katerih je rok trajanja potekel že za kakšna tri ali štiri leta. Nedavno sem uporabila suhi kvas, star pet let, pa je bil končni izdelek čisto ok.

Tudi pudinge najdeš pri nas doma z že zdavnaj poteklim rokom trajanja, a jih vedno uporabim.

 

Ne vem sicer, če je to priporočljivo, ampak ker se dogaja poredko in še nikomur nič ni bilo ...

 

 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. dec 2012 8:42

Mirno uporabi, če je v razsutem stanju in se še ni sprijela v kepice. V nasprotnem primeru utegneš imeti težave z gladkostjo kreme al karkoli boš že pač delal....

lp

cervus

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. dec 2012 9:22

Kupila sem si kilsko želatino v prahu. Nimam je spravljene v originalni embalaži in se niti približno ne spomnim do kdaj ima rok trajanja. Dela pa še vedno čisto normalno, pa jo imam že zelo dolgo. Takoj, ko mi je bo zmanjkalo (samo še čisto malo je imam), imam pa namen kupiti enako veliko, samo v lističih. Če se prav spomnim, stane v PV 33 €, se pravi bistveno ceneje, kot če kupuješ 10 gramsko v trgovini. Za tiste, ki veliko pečejo, se vsekakor splača.

Nena

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. dec 2012 10:40

TOOOOOP!! HVALA VAM 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. dec 2012 12:20

mamamia je napisal/a:

Nedavno sem uporabila suhi kvas, star pet let, pa je bil končni izdelek čisto ok.

mamamia

Meni se je že zgodilo, da rok uporabe še ni potekel, pa ni hotel delovati - tudi suhi kvas običajno najprej zamešam v mlačno tekočino in malo počakam, da vidim, ali deluje ...

nb je napisal/a:

Kupila sem si kilsko želatino v prahu.

Nena

 

Kje se kupi kilsko želatino? Pekarna Vrhnika?

Še kje v Ljubljani?

rdkapica

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

3. dec 2012 13:18

Roki uporabe so z razlogom!

valikaben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2012 14:22

Saj nihče ne trdi, da so navedeni brez razloga.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti