Živio mi lahko odgovorite?

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 31. mar 2008 21:27 | ogledi: 7.563 | odgovori: 15

že dalj časa se opogumljam da bi vprašala nekaj pa se mi zdi da to sicer ne spada v kulinariko vendar se tudi kdaj najde kaka mim tema pa sem si rekla če ne vprašaš ne izveš...

no in tole je vprašanje..

ali ima kdo izkušnje z rakuni in sicer kako se vedejo, njihov značaj itd... in ali ga ima dko kot hišnega ljubljenčka? nekaj sem brskala po netu pa vseeno to ni to kot če ti nekdo govori iz iskušenj. lep pozdrav

neznan uporabnik

1. apr 2008 7:32

zdravo! bežni znanec, ki ga poznam z atjove strani ima rakuna doma v kletki. z rakunom je kar veliko dela, drugače pa luškana živalca. drugače mislim da so zadovoljni z njim, kot hišni ljubljenček. lp lovebeyba

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

1. apr 2008 21:34

haval za link vendar mi ni nič jasno kr neki so se dajal med sabo zmenil pa nič tisto bogo anjo so pohodil do nafte revico pa čist zadovoljna je ona in rakun ker so meni tudi zelo všeč in tudi trdim da se da udomačit vsako žival do ene mere sploh pa take živali kot so rakuni ker se morajo tudi v naravi dobro znajti če pa jim je lepo in imajo dosti za jest pa sploh še zverinekot so levi se navežejo na človeka če se z njimi ravna spodobno kaj mislite vi? sem še vsako žival razvadla do zdaj pa mislim da bi tut to. hvala za odgovore ps en fant v škofji vasi pri celju ga ima ali ga kdo pozna?

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. apr 2008 22:36

Živijo! Rakune sem videla v njihovem naravnem okolju in sicer v osrednji Ameriki ( Chicago), kjer pa med domačini povročajo veliko pritožb. Namreč, mislim, da so to bolj nočne živalce. Podnevi jih lahko vidiš visoko na drevesih kako spijo, ponoči pa se zelo radi lotijo smeti. Nobena kanta jih ne ustavi, zato pogosto vidiš kante za smeti v lesenih zabojnikih s ključavnico. Ne vem, to je taka plaha in ljubka živalca za pogledat in ne znam si jo predstavljati kot udomačeno. Morda pa tudi. Vsekakor ti želim veliko uspeha! Lp Kara kara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. apr 2008 9:45

Joj, kot majhen otrok sem si vedno želela rakuna... težila sem zanj iz dneva v dan, pa me doma niso hoteli niti slišati in vedno znova iskali izgovore zakaj ne, ne in ne... Torej, dobila ga nisem nikoli, pa tudi ta otroška želja me je minila. Še vedno pa so rakunčki zame ena od najlepših živalskih bitij. V zameno imamo za toležbo sedaj činčilo, za katere pravijo, da so zelo nedružabne živali. Ne verjemite tega, naš mali Timi je tako sckljan kot kakšen kužek. Kar čaka v kletki, kdaj ga bo prišel kdo počohat ali ga vzel ven, da se malo zlavfa. Sicer ne vem kako bi bilo, če bi nam kam ušel, ampak za zaprtimi vrati je vsekakor najbolj simpatično bitje pri hiši.

Lep dan in veliko se smejte

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

2. apr 2008 19:36

me veseli da vidim tudi takšne iskušnje ker tudi jaz pravim da se da vsako živo bitje scrkljati. tisti rakuni v chicagu pa nimajo rednih obrokov zato pa gredo na smeti ki so seveda lahko dosegljive...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. apr 2008 20:12

Zakaj se imamo ljudje za tako superiorno raso, da mislimo, da vse, kar naredimo divjim živalim in je nam všeč, je njim tudi??????

Lp

cervus

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. apr 2008 15:43

Simona84, tud pri nas imamo činčilo in sicer že 9 let, pa je res kar družabna, samo mislim da se je najbolj navadila name, saj se ostalim ne pusti ujeti v kletki, se jim takoj skrije v tak "rov", ki ga ima notri. Pa povem da mi je na začetku 2x ponoči ušel iz kletke (jo je imel na balkonu, sedaj zaradi varnosti ne več), in sicer je skočil iz 5 metrov visoko, se skril v sosedovo lopo in tam čakal skoraj cel dan, na srečo pa mu ni nič bilo. No pa še en komentar: elaphus, mojmu činčilkotu je verjetno bolj všeč da je pri nas kot pa da bi ga kje odrli iz kožuščka in ga porabili za krzno. Še vedno jim je bolje da so ljubljenčki, kot pa da se jih žive odira iz kože. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti