Mucke

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. maj 2008 11:31

Simona84 je napisal/a:

Podzravljeni!

Ker večkrat sprašujete po majhnih muckih, me zanima, če je povpraševanje še aktualno. Naša mucka je pred mesecem (približno) skotila 2 majhni mucki (punčki). Zaenkrat še vedno ne vemo, kaj naj z njimi, vendar se bo potrebno kmalu odločiti, ali jih pustimo pri življenju ali odpeljemo k veterinarju po inekcijo (kar bo potrebno narediti v skrajni sili). Doma imamo že mačka (velikega in debelega kot kakšnega pujska), sterilizirano muco in še to muco mamico, zato ni pogojev, da bi ostali doma. Čeprav so običajno samičke veliko bolj pridne, kot samčki in bi jih rade volje obdržali (ampak kot sem že omenila, 3je odrasli so popolnoma dovolj).

Sta izredno prisrčni in od naše hiše bi šli vsekakor scrkljani V to ni dvoma, ker imamo mucke zeloooo radi (sploh jaz). Aha, ena je siva tigrasta, druga pa črna z belo liso pod vratom. Če je kakršnokoli zanimanje, se vsekakor priporočam.

Lep dan in veliko se smejte

 

Pokliči na kako društvo za zaščito živali. Bodo radi poskrbeli za nje ali pa ti vsaj dali nasvet, kaj naredit. Zdravih muc se praviloma ne sme uspavat. Mi smo našega tako dobili, ker so vetrinarji poklicali društvo in so ga potem oni vzeli in oddali.

Jaz bi takoj enega vzela, če ne bi imela doma mačjega šefa, ki ne trpi nobenega štirinožnega živega bitja na svojem teritoriju.

lp

Julija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. maj 2008 11:41

Julija hvala za pomoč... nekaj bomo res morali čimprej ukreniti. Se bo treba malo usesti za okroglo mizo

Lep dan in veliko se smejte

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. jun 2008 10:19

Imam enega mladička za oddat, na slikii si ga lahko ogledate, je belo- črn.

Tigrastega bodo vzeli pri mojem fantu.

http://www.moj-album.com/uredi/only/12266591

Ju bom šla še poslikat, da boste videli kako zgledat sedaj.

katti

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2008 11:31

Tole je informacija, ki je potrebna vsem skrbnikom živali. Pred 12 tedni ni dovoljeno odstavljati mucik od mame.

 

Iz Zakona o hišnih živalih.

V. POGOJI ZA POSEDOVANJE DOMAČIH MAČK

29. člen

(prehrana)

Mačkam je treba zagotavljati ustrezno prehrano, ki mora vsebovati vse potrebne snovi za njihov zdrav razvoj, in sicer mladim mačkam do šestega meseca starosti vsaj štirikrat dnevno, od šestega meseca do enega leta starosti vsaj trikrat dnevno, odraslim pa vsaj dvakrat dnevno, stalno pa morajo imeti pitno vodo.

30. člen

(nega)

Mačke je treba redno negovati in odstranjevati zajedavce kot so bolhe, klopi, gliste in trakulje.

31. člen

(mladiči)

Mladičev ni dovoljeno odvzeti od samice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti.

32. člen

(bivalni prostor)

(1) Mačka mora imeti zagotovljen bivalni prostor, ki ji zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko in pred napadi drugih živali. (2) Mačka, ki stalno biva v zaprtem prostoru, mora imeti na voljo primerno velik in zračen prostor z naravno svetlobo ter ustrezna pomagala, kot so plezala, igrače in podobno. (3) Če živi mačka samo v zaprtih prostorih brez možnosti občasnega izhoda, mora skrbnik zagotoviti, da mačka ni sama in brez nege več kot 24 Uradni

F r i n a

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jun 2008 11:33

Mi imamo pa tri tigraste. Druge muce se še niso prišle pohvalit z naraščajem, tako da verjetno jih je še eno deset (imamo same ženske mačke pri hiši - spodijo vse moške). Mucki so pa obeh spolov, seveda :) Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jun 2008 13:55

joj joj simona84 in podobni. zakaj ne daste svojih mačk sterilizirat??? kaj je lažje.. jih dat sterilizirat ali pol pobijat mucke? enostavno ne razumem bannanna

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. jun 2008 14:03

bannanna je napisal/a:
joj joj simona84 in podobni. zakaj ne daste svojih mačk sterilizirat??? kaj je lažje.. jih dat sterilizirat ali pol pobijat mucke? enostavno ne razumem bannanna

 

Zakaj pa sterilizirati?  Sicer sem potem proti avtanaziji, sem pa tudi  proti vsiljevanju, da mačke pa mrš stelirizirat. Ravno tako bi lahko mačkone kastrirali pa bi bil tudi mir.

Sama imam letos namen vse sterilizirat, ampak ne zato, ker drugi silijo. Če te muce ne bom oddala bo pač ostala doma. Za vse je dovolj prostora. Ko sem imela doma že 4 mačke, sem šla še po dva najdenčka.

katti

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. jun 2008 14:56

bannanna je napisal/a:
joj joj simona84 in podobni. zakaj ne daste svojih mačk sterilizirat??? kaj je lažje.. jih dat sterilizirat ali pol pobijat mucke? enostavno ne razumem bannanna

 

Joj, joj... tako pač je. Sem namreč enakega mnenja kot katti. Pa tudi sterilizacija ni ravno poceni (sploh pa za množico muc, ki bi jih rada imela jaz). Vem da sem dala nekaterim spet kost za glodanje, ampak... Se bomo poskušali znajti, verjemi. 

Lep dan in veliko se smejte

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. jun 2008 15:54

Simona84 pomoje jih sploh ne bodo evtanizirali.Večina takšnih primerov konča na forumih s tekstom "Na klikniki dobila 2 muci,namenjeni evtanaziji..." Drugače je pa strilizacije cenejša na veterniraski fakulteti v Mestnem logu ;).Pa na spomlad je veliko popustov,sploh količniskih.Če pripelješ 3 ti računajo samo 2 Roncolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jun 2008 16:10

jaja, ker jih veliko sploh ne pelje evtanazirat, ampak opravijo "po svoje" če pa jih boš obdržala, pa super, samo sem v tistem tvojem postu zasledila, da jih boš sicer peljala uspavat, ne pa da jih boš obdržala.. super da si si premislila! bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti