Zobni vstavki - implatanti

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

26. mar 2008 11:34

Oglašam se vam, ker imam sama inplantant v zgornji čeljusti in vam povem, da to ni noben bav bav. Vgradili so mi ga že pred cca 10 leti in nanj montirali ( za enkrat) en manjkajoči zob. Izvedena je bila operacija, z narkozo v ustih in nič boleča.So bile pa bolečine, ko je injekcija popustila. Edina slaba stran je mravljičasta ustnica ( omrtvičena) samo nad tem zobom. Takrat sem dobila nekakšen gips, samo nad zašitim delom čeljusti. Ful je bil okusa po cimetu. To sem si dobro zapomnila. Šive so odstanili kasneje in na implatant kasneje montirali manjkajoči zob. Podrobnosti sem že pozabila. In kar je še zanimivo, takrat nisem nič plačala. Da je pa to zdaj taka dragocenost- uh, kar ne morem verjet. lp rolada

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

26. mar 2008 15:21

Oj! Limona je kar lepo opisala ves postopek. Implantati se delajo vedno bolj pogosto. Je super rešitev za kakšen manjkajoči zob, možno je na njih sidrati tudi mostiček. V prvi vrsti je pomembno, koliko kostnine je ostalo na mestu manjkajočega zoba in kakšne kvalitete je ta kost. Tudi v primeru, da je kosti bolj malo ali je slaba, se da z modernimi kirurškimi posegi velikokrat to kost dograditi (nisi takoj obsojen na to, da implantata ne moreš imeti, če nimaš dovolj kosti). Po kirurškem posegu, ko se implantat vstavi v kost, se dlesen nazaj zašije in počaka cca 6-9 mesecev, da se vidi, če se je implantat zrasel s kostjo. Delajo tudi takojšnje krone, ampak je riziko prevelik. Če implantat takoj obremeniš, je velika verjetnost, da bo poseg neuspešen, lahko se maje, kost pa še bolj resorbira. Šele po tem času, ko je implantat trdno v kosti, se dlesen spet prereže in naredi krono. Uspeh vstavljanja implantatov na stomatološki kliniki je zelo velik, cca 96-98%. Če prvič ne uspe, je drugi poseg brezplačen, pozitivni rezultati drugega posega pa so 100%. So seveda tudi kontraindikacije. Kadilcem se implantatov načeloma ne dela. Pomembna je tudi odlična ustna higiena. LP, skoraj zobozdravnica:) habibti

informacija  

član od: 27.3.2008

sporočila: 2

27. mar 2008 11:34

Pozdravljeni, no, jaz pa sem ena izmed tistih, ki ima implatat, še več, vstavili so mi ga na Hrvaškem. Je prav, da ljudje malo povprašamo, primerjamo kvaliteto, ceno in podobno. Moje izkušnje so, kako naj rečem, izredno dobre. "Hrvaški implatat" imam že pet let, brez kakršnegakoli problema kdajkoli! Ne boste verjeli, po vsaditvi in, normalno, po monaži vseh zob, sem, ko je popustila inekcija, govorila, jedla, skratka živela, kot da se ni nič zgodilo. V vsaki dejavnosti in tudi v zobozdravstvu, so dobri in slabi. Moje izkušnje so dobre, bila sem na kliniki čez mejo, v treh obiskih, so mi napravili vse! Povem naj, da sem imela strahotno zanemarjene zobe (zaradi fiktivnega strahu pred zobozdravniki), enostavno sem že v čakalnici "padla v nezavest", ampak dobesedno, tako da mi zobozdravniki nikoli niso mogli opraviti niti osnovnega pregleda, kaj šele, da bi nadaljevali s kakšnim zdravljenjem, estetiko ipd. Potem me je prepričala prijateljica, ki se je en dan prikazala z izredno lepimi porcelanastimi zobmi , ki si jih je dala delati na Hrvaškem. Prepričala me je, da sem šla z njo. Čisto preprosto je bilo: najprej, ko sva prišli, sva šli direktno v ordinacijo (niti sekundo nisva čakali), potem so me poslali na slikanje (ortopan) in čez 20 min sem imela razgovor z zdravnikom, ki mi je lepo povedal, kaj je v mojih ustih dobrega, kaj slabega in kako si predstavlja sanacijo mojih zob. Naredila sva plan, takoj nato me je "nafilal" z inekcijami, populil, kar je bilo za ven in popravil, kar se je dalo popraviti. Zaradi gronolomov sem, na levi strani zadaj, ostala brez kosti (imam visok prag bolečine in se tega niti nisem zavedala). Da ne bi nosila tiste nemogoče proteze sva se odločila za implatat, na katerega je obesil kar 3 zobe. Domov sem odšla ob sedmih zvečer z naročilom za prihodnjič. Prihodnjič je bila operacija (priprava za implatat in vsaditev) seveda mi je odvzel tudi že odtise vseh zob za porcelanske prevleke in mostičke, preveril, kako poteka drugo zdravljenje (zopet smo se slikali) in za 6 mesecev sem odšla domov s provizorijem. Po 6-ih mesecih (doba, ki je potrebna, da se vsadek dobro zaraste, oziroma da se ugotovi, ali telo sploh sprejema tujke), sem se ponovno oglasila in začelo se je finiširanje (pomerjanje in prilagajanje novih, prelepih porcelanastih zob)! Zvečer sem odšla domov z prekrasnimi zobmi, ko so popustile inkcije sem zaživela na novo! Še danes, po petih letih, nimam nikakršnih problemov, zobe pa so mi naredili po moji sliki, ki sem jo morala prinesti, in so taki, da nihče sploh ne verjame, da niso "ta pravi". Evo, to je moja zgodba - sami superlativi, res pa je, da nismo vsi ljudje enaki in da ni nujno, da vsi prenesemo tujke. Jaz pravim takole, veliko je v "glavi". Če imate že sedaj pomisleke glede implatata, pa pomisleke glede "hrvaških zobozdravnikov", se raje ne odločite za ta način! Moč negativnih misli lahko povzroči zaplete! Če pa imate razčiščene pojme glede tega, le pogumno! Če ne drugega, enaka storitev na Hrvaškem je resnično mnogo cenejša, prednost pa je tudi v tem, da ne čakaš, da te ne naročajo v nedogled in da s tabo ravnajo, kot se s pacientom mora! Moja izkušnja je dobra in hvaležna sem jim, za razumevanje pri psihičnih težavah - strahom pred zobozdravniki, morda pa ima kdo drug slabe izkušnje, tako pač je! Lep pozdrav!

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

27. mar 2008 14:05

Jaz sem slišala več podobnih zgodb, kot je tvoja Informacija zato mislim, da pisanje o nehigieni in nezaupanju ni glih plod nekih izkušenj, pač pa samo predsodek. Pa saj Hrvaška ni v Indiji ali kje v Afriki.

lp Saša

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. mar 2008 15:48

Super ste, vsaj zame so to dobrodošle informacije. Implatant naj bi dobil moj sin, ki si je pri 10-ih letih izbil enko. Do sedaj mu je ortodont urejal zobe z aparatom, trenutno ima manjkajoči zob na aparatu. Letos bo star 18 let , zobovje je urejeno in sedaj se je treba odločiti ali za mostiček ali za implatant in seveda kje to storiti. Zato hvala vsem za vaše izkušnje. LENČA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. mar 2008 16:09

LENČA je napisal/a:
Kakšne pa imate izkušnje s stomatološko kliniko v Ljubljani, tja se namreč odpravljamo po nasvet o tej zadevi. Nam so jih priporočali ortodont in osebna zobozdravnica. Vem, da to delajo tudi na Hrvaškem, pa jim vseeno ne zaupam. LENČA
Jaz imam z njimi same pozitivne izkušnje. Cela familija hodi tja, vključno z mojo mamo. Mi vsekakor ne zamenjamo za kogarkoli drugega. lp Vesna

duracel  

član od: 6.7.2007

sporočila: 14

28. mar 2008 7:40

Informacija, kej na Hrvaškem pa si bila? Pri katerem dr.? Si bila tistih 6 mesecev brez zob ali so ti vstavili zobne nadomestke? duracel

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

28. mar 2008 9:39

Informacija, a lahko poveš, kako cenovno stojijo te zadeve? Svetla

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. apr 2008 17:28

Basti je napisal/a:

Jaz sem slišala več podobnih zgodb, kot je tvoja Informacija zato mislim, da pisanje o nehigieni in nezaupanju ni glih plod nekih izkušenj, pač pa samo predsodek. Pa saj Hrvaška ni v Indiji ali kje v Afriki.

lp Saša

 

To je sicer res, pa vendarle ni zanemarljiva informacija, da pri nas traja študij stomatologije 6 let, pri sosedih pa 5 (v Rijeki baje celo 4,5), pa da pri nas študira lahko v letniku samo toliko študentov, kolikor jih lahko opravlja praktične vaje (zato se kljub pomanjkanju zobozdravnikov ne more vpisat 100 študentov letno), pri sosedih pa toliko, kolikor jih lahko gleda profesorja pri delu (in jih je zato preveč in jih izvažajo k nam)... Poznam kolega, ki je študiral v Rijeki in je tekom študija naredil 2 plombi in obrusil 1 zob za prevleko, ostalo je pa gledal, kako se dela, z otrokom kot pacientom je prišel prvič v stik na stažu... Pri nas pa brez izpolnjene norme opravljenih storitev še na izpit ne moreš.

Je pa tudi res, da implantate naj bi vstavljali kirurgi in tam je verjetno strokovnost na precej višjem nivoju. Treba je pa pazit- vedno bolj je moderno, da se implantati vstavljajo že kar v ordinacijah splošnih zobozdravnikov- tega pa le ne dovolit.

Kar se tiče estetike- krono izdela tehnik, kot v vseh poklicih so tudi tu bolj in manj nadarjeni. Če je dober, se izdelek ne loči od naravnega zoba.

Kar se tiče vstavljanja takoj po puljenju- če je spodaj gnoj, se implantat ne vstavi, počaka se, da je rana popolnoma zaceljena. Če je okolica korenine zdrava (in je zob treba izdreti npr. zaradi zelo obsežnega kariesa ali poškodbe), se implantat lahko vstavi takoj...

Kirurgi vedo, kaj delajo. Treba jim je zaupat, ne vztrajat pri svojem za vsako ceno. Konec koncev- kaj pa je pol leta proti vsem, ki te potem čakajo z uspešno vgrajenim implantatom in lepo prevlekco, ki je noben ne opazi...

Kar pogumno, pa veliko sreče!

čoko

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 01. apr 2008 17:30:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti