Čemaž, divji česen

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

25. mar 2013 13:22

Jaz pa pesto (namesto bazilike)... mmm

malaga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. mar 2013 13:52

Kdo iz Mbja ali okolice, kateri bi se pridružil na kakšnem luštnem klepetuljastem potepu ter spotoma še napolniva ceker s čemažem. Se ne spoznam na njega, pa da ne bi slučajno podobno strupeno zadevo nabral in pol...bi vi ostali brez prijetnega branja 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

5. apr 2013 11:05

babka1951 je napisal/a:

ibiza je napisal/a:

Ooooooooo, babka 1951, moj rojstni kraj... Pa še lepo je, a ne?

peter

Ooooo, pa še kako lepo !!!

Ko bog je ustvaril Poljansko dolino,

poljanam vdihnil je dušo, srce,

vodam in hribovju dodal je lepoto,

ljudem pa dobroto in pridne roke.     



babka1951

...

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

5. apr 2013 11:07

Vesnal, verjetno je kje ob cesti, na sončni legi. Pri Poljanah, ob vodi na senčni strani ga danes še ni bilo nič.

peter

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. apr 2013 18:55

Včeraj prva letošnja juha iz svežega čemaža. B.o.ž.a.n.s.k.o. 

 

Če odmislim dejstvo, da sem sama sebe potem psihirala, kaj pa če sem vmes nabrala kaj strupenega. In potem grem gledat slike od podleska in čmerike na splet in vsak čemažev list, preden je šel v juho. Ni bilo enega čudnega vmes ,tako da sem pomirjena. Verjetno je samo to, da je od lani dolgo časa minilo od nabiranja.

rag_doll

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. apr 2013 19:13

Imam eno vprašanje:

danes na sprehodu sem na nekem bregu opazila drobnja isti okus kot pravi in tudi vonj ampak mi je zelo čudno da bi rastel na tistem bregu malo tu malo tam...

ali obstaja tudi divji drobnjak????

ali je užiten??

 

lp

testeninca

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. apr 2013 19:49

testeninca: Težko ti na pamet povemo, kaj si videla, pofotkaj in prilepi.

rag_doll

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. apr 2013 20:51

Popolnoma isti videz kot drobnjak, mogoče le malo temnejša zelena...

isto v šopkih, vglavnem vse enako, razen če se je mogoče sam zasejal kar mi pa tudi ni logično

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. apr 2013 21:59

Takole na pamet ne bi tvegala, vsaj jaz ne. Testenicca, kje je ta breg, nekje od hiš oddaljen, pod naseljem, ......pa kje v Sloveniji, pa.....brez fotke, brez podatkov, le z dejstvom, da je vse enako kot pri drobbnjaku....no, pri nas drobnjak na vrtu komajda odganja.

Sem danes nabrala šopek čemaža, še ne povsem razvitih listov, vmes, med šopki čemaža na pobočju je bilo kar nekaj šopov, pa tudi posameznih listov enega od kačnikov. Nepozornemu (in/ali neukemu) dovolj podobni listom čemaža, da kakšnega hote ali nehote odtrga. Previdnost res ni odveč.

rimljanka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. apr 2013 22:30

Bred je od vinograda do ceste, lokacija Bela krajina, hiše so odmaknjene, bom poskusila še fotografirat... drugače je pa res vse drobnjaku podobno, vonj, videz okus...

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti